Meniu
Prenumerata

sekmadienis, liepos 14 d.


Pasaulis
JAV PAGALBA UKRAINAI
A. Blinkenas paaiškino JAV sprendimą leisti Ukrainai naudotis jų ginklais smogiant Rusijai
Ketvirtadienį paaiškėjus, kad JAV prezidentas Joe Bidenas yra suteikęs leidimą Ukrainai smogti amerikiečių ginklais Rusijos teritorijose aplink Charkivą, Čekijoje penktadienį su žurnalistais kalbėjęs JAV valstybės sekretorius paaiškino tokį sprendimą.
Pasaulis
JAV PAGALBA UKRAINAI
Bailūs ar apdairūs? Kas slypi už JAV draudimo Ukrainai naudoti jų ginklus Rusijos teritorijose
„Jei jie [ukrainiečiai – IQ past.] negali pulti karinių taikinių Rusijos teritorijoje, tai ukrainiečiams pririša vieną ranką už nugaros ir labai apsunkina jų gynybą. Jie puolami iš Rusijos teritorijos raketomis, oro antskrydžiais, artilerija ir jiems sunku atsakyti, nes kai kuriems ginklams, kuriuos jie galėtų naudoti, taikomi apribojimai“, – gegužės pabaigoje Bulgarijos parlamento nariams kalbėjo NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas. Tačiau ne visos NATO valstybės narės pritaria tokių ribojimų atšaukimui, tarp jų – ir svarbiausios Ukrainos sąjungininkės JAV.
Aktualijos
UKRAINOS KLAUSIMAI
NATO ministrų susitikimas: kokie drambliai klaidžios po XVII a. Prahos rūmus?
Ketvirtadienį Prahoje prasidėjusiame dviejų dienų neformaliame NATO užsienio reikalų ministrų susitikime pagrindinis dėmesys skiriamas Ukrainai ir nuo to neatsiejamam Aljanso
Pasaulis
D. TRUMPO TEISMAI
D. Trumpo teismas artėja prie pabaigos: prisiekusieji pradeda savo svarstymus
Antradienį prokurorams per beveik penkias valandas pristačius savo baigiamąsias kalbas, trečiadienį svarstymus Donaldo Trumpo byloje Niujorke pradeda prisiekusieji. Anot JAV žiniasklaidos, galutinis verdiktas gali būti pasiektas per dieną arba užtrukti savaites.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
JAV skiria dar vieną 275 mln. JAV dolerių vertės pagalbos paketą Ukrainai
Penktadienį JAV pranešė skiriančios dar vieną 275 mln. JAV dolerių vertės pagalbos Ukrainai paketą. Apie tai pranešė JAV Valstybės sekretorius
Pasaulis
UŽSIENIO ĮTAKOS ĮSTATYMAS
Rusijos keliu žengiančiai Gruzijai – JAV bausmė
Jungtinės Valstijos įvedė naujus vizų apribojimus ir peržiūri santykius su Sakartvelu, ketvirtadienį pareiškė valstybės sekretorius Antony Blinkenas, Sakartvele prastūmus įstatymą
Aktualijos
NATO IR RUSIJA
J. E. Herbstas: jei Rusija laimės Ukrainoje, Baltijos šalims kils didelis pavojus
Buvęs JAV ambasadorius Ukrainoje, tyrimų centro „Atlantic Council“ Eurazijos centro vadovas Johnas E. Herbstas IQ biuro Vašingtone vadovei Liepai Žeromskaitei
Pasaulis
NATO IR UKRAINA
Vašingtono ekspertas paaiškino, ko galima tikėtis iš artėjančio NATO viršūnių susitikimo
Artėjantis jubiliejinis 75-asis NATO viršūnių susitikimas šįkart rengiamas JAV sostinėje Vašingtone, tačiau nei JAV, nei Europoje didelių vilčių renginys nekelia. Apie tai užsienio žurnalistams kalbėjo ir Hudsono instituto vyresniuoju tyrėju bei Europos ir Eurazijos centro direktorius Peteris Roughas. Anot jo, Ukraina ir šiemet negali tikėtis NATO narystės, o kai kurios Aljanso valstybės narės jau dabar stengiasi mažinti lūkesčius.
Pasaulis
JAV PREZIDENTO RINKIMAI
D. Trumpas ir J. Bidenas per vieną dieną apsisprendė dėl dvejų debatų datų
JAV prezidentas demokratas Joe Bidenas ir pagrindiniu respublikonų kandidatu laikomas buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį sutarė dėl dvejų debatų datų, artėjant lapkritį numatytiems prezidento rinkimams.
IT ir transportas
EKONOMINIAI KARAI
JAV įvedė 100 proc. tarifus Kinijoje gaminamiems elektromobiliams
Jungtinės Valstijos, imdamosi griežtų priemonių importo iš Kinijos atžvilgiu, iš Kinijos importuojamiems elektromobiliams taikomus tarifus didina nuo 25 proc. iki
Pasaulis
JAV PAGALBA UKRAINAI
A. Blinkenas V. Zelenskiui: JAV karinė pagalba jau pakeliui
JAV karinė pagalba Ukrainai jau pakeliui ir realiai pakeis padėtį mūšio lauke, antradienį lankydamasis Kyjive sakė amerikiečių valstybės sekretorius Antony
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
JAV skiria Ukrainai dar vieną 400 mln. dolerių vertės pagalbos paketą
JAV penktadienį paskelbė apie dar vieną 400 mln. JAV dolerių vertės karinės pagalbos paketą Ukrainai. Anot JAV valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno, tai „skubiai reikalinga“ pagalba, skirta apsiginti nuo Rusijos atakų.
Aktualijos
NEDIPLOMATINIS POKALBIS
A. Eidintas: su Baltijos šalių ambasadoriais Vašingtone visur eidavome trise
„Atsidūriau ambasadoriaus poste pakankamai atsitiktinai. Tokie pasiūlymai būna vieną kartą gyvenime. Tačiau pradėti nuo ambasadoriaus posto JAV buvo ir rizikingas žingsnis. Ar pakenčiamai susitvarkysiu su pareigomis? Labai padėjo stipri komanda, atsiųsta iš Vilniaus. Visi pirmos komandos nariai vėliau tapo ambasadoriais“, – sako ambasadorius Alfonsas Eidintas, 1993 m. paskirtas Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).
Pasaulis
JAV IR IZRAELIS
J. Kirby: JAV ginklų ribojimo Izraeliui trukmė priklauso nuo Tel Avivo veiksmų
„Prezidentas ir jo komanda jau kelias savaites aiškiai sakė, kad nerems Izraelio sausumos operacijų Rafoje, kur glaudžiasi milijonas žmonių“, – ketvirtadienį žurnalistams teigė Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos komunikacijos patarėjas Johnas Kirby. Nuo Izraelio veiksmų priklauso, kiek laiko šis ribojimas truks ir ar bus ribojami ir kitokie ginklai.
Pasaulis
JAV KONGRESAS
Padedamas demokratų M. Johnsonas išsaugojo Atstovų Rūmų pirmininko kėdę
Trečiadienio vakarą Atstovų Rūmai didele persvara nubalsavo prieš Džordžijos respublikonės Marjorie Taylor Greene pateiktą rezoliuciją pašalinti pirmininką Mike\'ą Johnsoną iš posto.
ŽYMA
JAV