Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, balandžio 18 d.


Pasaulis
VIDURINIEJI RYTAI
JAV pajėgos smogė Irano remiamiems kovotojams Sirijoje ir Irake
JAV pajėgos surengė oro ataką prieš Irano remiamas kovotojų grupuotes Irake ir Sirijoje, taip pat Irano Revoliucinę gvardiją. Pranešama, kad smogta dešimtims taikinių. Tai – JAV atsakas į praėjusį savaitgalį įvykdytą kovotojų išpuolį prieš amerikiečių bazę Jordanijoje, kurio metu žuvo trys kariai ir dar mažiausiai 40 buvo sužeista.
Pasaulis
VIDURINIEJI RYTAI
J. Bidenas apsisprendė, kaip atsakys į ataką Jordanijoje: plataus masto karo nesiekia
JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį žurnalistams teigė apsisprendęs, kaip atsakys į Jordanijoje įvykdytą dronų ataką, pražudžiusią tris amerikiečių karius ir sužeidusią dar kelias dešimtis, tačiau konkrečių detalių neatskleidė.
Pasaulis
VIDURINIEJI RYTAI
Auga įtampa tarp JAV ir Irano: ką reiškia trijų amerikiečių karių žūtis Jordanijoje?
Sekmadienį šiaurės rytų Jordanijoje, kurioje dislokuoti JAV kariai, per dronų ataką žuvo trys amerikiečių kariai ir dar mažiausiai 34 sužeisti. JAV, kurioms bet kuriame konflikte kareivių gyvybės yra svarbiausia, tai – rimtas smūgis. Tačiau dar rimtesnio smūgio sulaukė prezidentas Joe Bidenas. Jo politiniai oponentai teigia, kad JAV vadovas daro per mažai, ir atvirai ragina pulti dėl atakos, anot jų, atsakingą Iraną.
Pasaulis
JOE BIDENO VIZITAS Į IZRAELĮ
Po smūgio Gazos Ruožo ligoninei atšauktas J. Bideno vizitas į Jordaniją
JAV prezidento Joe Bidenas vizitas į Jordaniją po smūgio Gazos Ruožo ligoninei, per kurį žuvo keli šimtai žmonių, buvo atšauktas. Ši
The Economist
PASAULIS 2022. ARTIMIEJI RYTAI
„Žalia-mėlyna“ sutartis Artimiesiems Rytams
„EcoPeace Middle East“ direktoriai Gidonas Brombergas, Nada Majdalani ir Yana Abu Taleb iš Izraelio, Palestinos ir Jordanijos įsitikinę, kad klimatas gali pastumti politiką į antrą planą.
Pasaulis
KARANTINO VĖZDAS
Sekti, tildyti, rakinti: kontroversiškiausi karantino pavyzdžiai visame pasaulyje
Demokratinių ir autoritarinių valstybių lyderiai visame pasaulyje koronaviruso epidemijos piko metu naudojosi proga sustiprinti savo galią. Tik masinių susibūrimų ir judėjimo draudimais jie neapsiribojo.
Pasaulis
ARTIMIEJI RYTAI
Jordanijos karalius perspėjo apie „Islamo valstybės“ sugrįžimą
Jordanijos karalius Abdullah pirmadienį perspėjo, kad džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) persigrupuoja ir vėl aktyviai veikia Artimuosiuose Rytuose.
Aktualijos
Su pabėgėliais gyvenę kino kūrėjai dar mato viltį
Amerikiečiai Zachas Ingrasci ir Chrisas Temple’as mėnesį gyveno pabėgėlių stovykloje Jordanijoje kartu su 85 tūkst. sirų. Dokumentinį filmą apie tai „Salam, kaimyne“ Lietuvoje pristatę kūrėjai Viktorijai Vitkauskaitei pripažino: jų gyvenimai po šios patirties pasikeitė radikaliai, tačiau juostos herojų, deja, priešingai.
Atradimai
Karo audrų oazėje
Konfliktų zonų apsuptoje Jordanijoje prieglobstį randa karo pabėgėliai, kuriais rūpinasi tarptautinių pagalbos organizacijų savanoriai. Viena jų, Lina Motužytė, pasinaudojo proga artimiau pažinti šią dykumos karalystę.
ŽYMA
JORDANIJA