Meniu
Prenumerata

šeštadienis, liepos 13 d.


Verslas
ENERGETIKA
LEA: nacionalinė elektros gamyba pasiekė rekordines aukštumas, tačiau energijos kainos kilo
Praėjusią savaitę, pučiant stipriam vėjui ir dvi dienas veikiant Elektrėnų komplekso 9-ajam blokui, Lietuva pasigamino net 74 proc. visos vartojimui
Verslas
IT
Nauja kibernetinio saugumo direktyva įmonėms gali kainuoti milijonus
Lietuvai ruošiantis griežtinti kibernetinio saugumo reikalavimus informacinių technologijų (IT) verslo atstovai sutinka, kad tai daryti būtina. Tačiau ekspertai teigia, kad
Verslas
PLASTIKINIAI MAIŠELIAI
Prekybininkai patys spręs, kur panaudoti lėšas už plastiko maišelius
Nuo liepos apmokestinus itin lengvus plastiko maišelius, parlamentarai sako, kad prekybininkai patys spręs, kur panaudoti surinktas lėšas – investuoti į pirkėjų švietimą ar laikyti jas papildomomis pajamomis. Visgi maišelių naudojimui nemažėjant, politikai neatmestų, kad gali pasiūlyti griežtinimų.
NT ir energetika
ENERGETIKA
D. Kreivys: elektra dėl šalčių Lietuvoje dar gali brangti
Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, jog Lietuvoje pastaruoju metu pabrangusi elektra gali dar brangti dėl šalčių ir didesnio vartojimo.
NT ir energetika
VANDENS KAINA
Vandens tiekėjai: nuo sausio geriamas vanduo didmiesčiuose brangs iki 60 centų
Seimui leidus geriamojo vandens kainas nustatyti atsižvelgiant į elektros ir dujų kainų pokyčius, tris didžiausius šalies geriamojo vandens tiekėjus vienijančios asociacijos „Vandens jėga“ vadovas sako, kad vandens tarifas vartotojams nuo sausio turėtų kilti iki 50-60 centų už kubinį metrą.
Verslas
ENERGETIKA
„Achema“ laikinai stabdo veiklą
Dėl smarkiai išaugusių gamtinių dujų kainų ketvirtadienį veiklą laikinai stabdo Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovė „Achema“. Preliminariai planuojama, kad įmonė nedirbs iki gruodžio, tačiau gali būti reaguojama į pokyčius dujų ir trąšų rinkose.
Verslas
INFLIACIJA
Per metus pabrango visi būtiniausi maisto produktai
Ekonominės klasės maisto produktų pirkėjai labiausiai pajuto per metus išaugusias kainas – brango visi 20 būtiniausių maisto produktų. Jų kainos
Verslas
PRAMONĖ
LPK: pramonės lūkesčiai teigiami, bet nerimą kelia žaliavų kainos
Pramonės lūkesčiai antrajam šių metų ketvirčiui yra pozityvūs, prognozuojamas augimas, tačiau iššūkių kelia sparčiai augančios žaliavų kainos, rodo Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) sudarytas Lietuvos gamintojų lūkesčių indeksas. 
Verslas
VISO IŠLAIKYMO SĄNAUDOS
Šykštus moka du kartus: įmonės vis dar nesugeba įvertinti visos prekės kainos
Dažniausiai apsigauna viešasis sektorius ir smulkusis verslas.
Aktualijos
FARMACIJA
VLK: Esminių kompensuojamųjų vaistų kainų pokyčių šiemet nebuvo
Valstybinė ligonių kasa teigia, kad beveik pusės šimto kompensuojamųjų vaistų, kurių gydytojai nuo spalio nebegali išrašyti pacientams dėl įstatymuose nustatytus reikalavimus viršijančios paciento priemokos, kaina šiemet beveik nesikeitė.
Verslas
VIEŠASIS TRANSPORTAS
Ačiū, kad važiuojate: į naują nemokamo viešojo transporto eksperimentą žiūrės visi
Nemokamas viešasis transportas gali duoti daugiau naudos nei tik švaresnis oras Tauragė tapo Lietuvos Talinu – nuo rugpjūčio 1 d. šioje savivaldybėje viešasis transportas
The Economist
LĖTINIS SKAUSMAS
Visame pasaulyje aktualiai nugaros skausmo problemai spręsti ieškoma pigesnių būdų
Kodėl taip lėtai plinta geresni būdai, kaip padėti kenčiantiems?
ŽYMA
KAINA