Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 20 d.


Pasaulis
IRANAS
Prieš JAV ir Irano apsikeitimą kaliniais į Katarą pervestos įšaldytos lėšos
Ilgai įšaldytos lėšos, iš viso 6 mlrd. dolerių (5,63 mlrd. eurų), buvo pervestos į Kataro banko sąskaitas, siekiant sudaryti sąlygas
Pasaulis
UKRAINA IR RUSIJA
Ukraina ir Rusija pirmą kartą šiais metais apsikeitė belaisviais
Ukraina ir Rusija sekmadienį pirmą kartą šiais metais apsikeitė belaisviais, į Ukrainą sugrįžo 50 jos kariškių, pranešė pareigūnai. Ukrainos prezidentas Volodymyras
Pasaulis
ARTIMIEJI RYTAI
Afganistano taikos derybos – aklavietėje: trukdo nežinia dėl kalinių paleidimo
 Afganistano pareigūnai ir Talibanas atsidūrė aklavietėje dėl planuoto šimtų kovotojų paleidimo, sulaukę kai kurių užsienio vyriausybių pasipriešinimo, pirmadienį pranešė pareigūnai, veikiausiai pradedantys taikos derybas.
IQ Tema
INTEGRACIJA
Nelaisvi laisvėje: bausmę atlikę asmenys susiduria su atviru priešiškumu ir atstūmimu
Nuteistųjų integracija į visuomenę turėtų prasidėti jiems vos įžengus pro kalėjimo vartus
Verslas
Lukiškės minty: pasauliniai pavyzdžiai, ką daryti su senu kalėjimu
Liepos pradžioje baigtas ilgą laiką ginčus kėlęs Lukiškių kalėjimo perkėlimas. Pirmąją mėnesio dieną iš 1904 m. įkurtos įstaigos išvežti paskutiniai kaliniai, o antradienį bus paskelbtas oficialus jo uždarymas.
Aktualijos
Septynios amnestijos Lietuvoje – tūkstančiai atleistųjų nuo bausmės
Valdančiųjų Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis valstybės šimtmečio ir popiežiaus Pranciškaus vizito proga siūlo skelbti Lietuvoje amnestiją.
Temos
Kantrybės pamokos kalėjime
Arizonos valstijos pataisos namuose kaliniai mokosi tramdyti laukinius arklius. Haley Cohen aiškinasi, kaip dirbant su gyvūnais taip pat mokomasi gyventi ir keisti pataisos politiką.
IQ Tema
Pastovėti už sėdinčius: kalinių balsai politikams įdomūs tik vienu atveju
Pasitaiko, kad politikai perka nuteistųjų balsus, bet tik tiesiogine šių žodžių prasme
Aktualijos
Penkiolikai kalinių Lietuva turės išmokėti 100 tūkst. eurų
Europos Žmogaus Teisių Teismas patvirtino taikos sutartis, pagal kurias Lietuva penkiolikai kalinių išmokės per 100 tūkst. eurų žalos atlyginimo dėl prastų kalinimo sąlygų.
Komentarai
Apie politinius kalinius Rusijoje
Kiek politinių kalinių kamuojasi Rusijos kalėjimuose ir pataisos namuose? Atsakymas trumpas: niekas to nežino. Persekiojamoms žmogaus teisių organizacijoms sudėtinga sekti visas bylas. Daugybė nuteistųjų yra įkalinti dėl „nepolitinių“ nusikaltimų. Skirtingais duomenimis, tokių žmonių gali būti nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų.
Kultūra
Lietuvos kalėjimai prieš 100 metų: siekta, kad kaliniai galėtų save išlaikyti
Beveik prieš 100 metų kai kuriems už grotų atsidūrusiems asmenims tekdavo susimokėti valstybei už nelaisvėje praleistą laiką.
Aktualijos
EŽTT: Lietuvoje pažeidžiamos iki gyvos galvos nuteistų asmenų teisės
Lietuvoje kalintiems nuteistiesiems iki gyvos galvos turėtų būti užtikrinama bent teorinė galimybė kada nors išeiti į laisvę. Tokį verdiktą antradienį paskelbė Europos Žmogaus Teisių Teismas.
The Economist
Nusikaltimai ir rašalas: ką byloja nuteistųjų tatuiruotės?
XX a. paskutinio dešimtmečio viduryje Frankas, neseniai paleistas iš kalėjimo, kreipėsi pagalbos į Los Andželo jėzuitų dvasininką Gregory Boyle’ą. Vyrui nesisekė rasti darbo dėl margos praeities. Turbūt nepadėjo ir ant kaktos ištatuiruoti žodžiai „FUCK THE WORLD“.
ŽYMA
KALINIAI