Meniu
Prenumerata

šeštadienis, liepos 13 d.


Pasaulis
PASAULIS 2024
Siekdamas ketvirtos kadencijos J. Trudeau gali rasti netikėtą sąjungininką – D. Trumpą
Kai vienas iš Kanados ministrų pirmininkų pastarąjį kartą, 1908-aisiais, laimėjo ketvirtą kadenciją iš eilės, šalyje gyveno mažiau žmonių nei šių
Aktualijos
DIPLOMATIJA
J. Trudeau atidaro Kanados ambasadą Vilniuje: stiprūs ryšiai – svarbūs kaip niekada
Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau pirmadienį Vilniuje paskelbė apie jo šalies ambasadų atidarymą Vilniuje ir Taline.
Pasaulis
JAV
Kanados gaisrai Niujorką apgaubė apokaliptine migla
JAV rytinės pakrantės miestuose paskelbus pavojaus signalus dėl oro kokybės, Niujorkas trečiadienį skendėjo smoge, kurį sukėlė Kanados gaisrų dūmai, o tūkstančiai kanadiečių buvo priversti bėgti iš savo namų.
Pasaulis
KANADA IR UKRAINA
Kanada pervedė Ukrainai 500 mln. dolerių, gautų išplatinus tikslinę obligacijų emisiją
Ukraina gavo iš Kanados gavo 500 mln. jos dolerių (346 mln. eurų), gautų Kanados vyriausybei pardavus penkerių metų trukmės tarptautinių skolos vertybinių popierių emisiją pagal programą „Ukraine Sovereignty Bonds“ (Ukrainos suverenumo obligacijos), skelbia „Ukrinform“, remdamasi Ukrainos finansų ministerijos pranešimu.
Pasaulis
SANKCIJIOS RUSIJAI
Kanada siekia konfiskuoti 26 mln. dolerių iš rusų oligarcho R. Abramovičiaus
Kanados vyriausybė pirmadienį paskelbė pradedanti procesą, kuriuo siekiama areštuoti 26 mln. JAV dolerių (apie 24,5 mln. eurų) vertės Rusijos oligarchui Romanui Abramovičiui priklausančios bendrovės turtą.
Pasaulis
KANADA
Kanada pristatė naują strategiją Azijos ir Ramiojo vandenyno regionui, orientuotą į Kiniją
Kanada sekmadienį pristatė savo naują ekonominę ir diplomatinę strategiją Azijos ir Ramiojo vandenyno regionui, orientuotą į Kiniją.
Pasaulis
G7 SUSITIKIMAS
G7 ministrų susitikime dominuoja nuogąstavimai dėl galimo Ukrainos karo išplitimo
Rusijos karo Ukrainoje pašaliniai padariniai ir nuogąstavimai, kad konfliktas galėtų išplisti į kitas šalis, ketvirtadienį dominavo per Didžiojo septyneto (G7) vidaus reikalų ministrų susitikimą Vokietijoje.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Ukraina iškvietė Kanados ambasadorę dėl „nepriimtino“ „Nord Stream“ turbinos grąžinimo
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį pranešė, kad dėl Otavos sprendimo Vokietijai grąžinti kanadiečių remontuotą eksporto dujotiekio „Nord Stream“ turbiną į
Aktualijos
NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
Vilniuje netrukus duris atvers dar viena užsienio šalies ambasada
Po pirmosios NATO viršūnių susitikimo sesijos Madride prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pranešė, kad Kanada vis labiau nusiteikusi įsitraukti į Baltijos regiono saugumo reikalus ir netrukus Vilniuje bus atidaryta jos ambasada.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Vakarų šalys sutarė iš SWIFT pašalinti „pasirinktus“ Rusijos bankus
Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė ir Kanada šeštadienį susitarė dėl virtinės naujų sankcijų Maskvai, išskaitant kai kurių bankų atribojimą nuo tarpbankinių atsiskaitymų sistemos SWIFT, stiprindamos atsaką į Rusijos pradėtą įsiveržimą į Ukrainą.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Prie sankcijų V. Putinui ir S. Lavrovui prisijungė ir Kanada
Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau penktadienį paskelbė sankcijas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir užsienio reikalų ministrui Sergejui Lavrovui dėl Maskvos invazijos į Ukrainą ir išreiškė paramą Rusijos atribojimui nuo tarptautinės tarpbankinių atsiskaitymų sistemos SWIFT.
Pasaulis
SANKCIJOS
Sankcijas Rusijai skelbia ir Kanada, Japonija, Australija
JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį paskelbė naujas griežtas sankcijas Rusijai dėl pradėtos invazijos į Ukrainą, bet sakė, kad vis dar yra laiko ir karo galima išvengti, nors Vladimiras Putinas planuoja pasiųsti karių už Rusijos sienų.
Pasaulis
ŠIAURĖS AMERIKA
Lapkričio pradžioje JAV pirmą kartą po pusantrų metų atvers sienas su Kanada ir Meksika
Jungtinės Valstijos „lapkričio pradžioje“ atvers savo sausumos sienas su Meksika ir Kanada visiškai vakcinuotiems nuo COVID-19 keliautojams nepriklausomai nuo jų vizito tikslo, antradienį paskelbė vienas aukšto rango Baltųjų rūmų pareigūnas.
Pasaulis
KANADA
Prognozės: rinkimus Kanadoje laimėjo J. Trudeau liberalai
Kanados ministro pirmininko Justino Trudeau liberalai pirmadienį buvo palikti valdžioje per pirmadienį vykusius įtemptus pirmalaikius rinkimus, atrėmę Konservatorių partijos naujojo lyderio Erino O\'Toole\'o mestą iššūkį, rodo televizijos prognozės.
Pasaulis
KANADA
Rinkimai Kanadoje: ar žvyru apsvaidytas J. Trudeau išliks premjeru?
Šiandien Kanadoje vyksta pirmalaikiai parlamento rinkimai. Liberalų premjeras Justinas Trudeau juos inicijavo tikėdamasis, kad dabar bus palankus laikas užsitikrinti daugumą
ŽYMA
KANADA