Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 30 d.


Aktualijos
Prancūzija: Katalonijos nepriklausomybė pripažinta nebus
Su atsiskirti nuo Ispanijos norinčiu Katalonijos regionu besiribojanti Prancūzija katalonams turi prastų žinių – tarptautinė bendruomenė jo nepriklausomybės nepripažins. Taip pirmadienį pareiškė Prancūzijos Europos reikalų ministrė.
Aktualijos
Katalonijos lyderiai: palaikančiųjų balsų buvo 90 proc.
Katalonijos regiono prezidentas Carlesas Puigdemont'as pirmadienį paskelbė, kad daug įtampos ir neramumų sukėlusiame referendume 90 proc. rinkėjų išreiškė palaikymą nepriklausomybės idėjai.
Aktualijos
Katalonijoje naudotos guminės kulkos, dirba 3 iš 4 balsavimo apylinkių
Kaip ir buvo prognozuojama, nepriklausomybės referendumas Katalonijoje yra tikrai įtemptas. Konfiskuotas balsadėžes išvežti trukdę protestuotojai buvo apšaudyti. Regione iki šiol veikia 73 proc. balsavimo centrų.
Aktualijos
Kuo baigsis Katalonijos referendumas dėl nepriklausomybės?
Katalonijoje šiandien pavyko atidaryti tik dalį balsavimo apylinkių – balsadėžės plastiko maišuose Barselonoje buvo įneštos į tuos balsavimo punktus mokyklose, kurias užėmė moksleiviai, jų tėvai ir aktyvistai.
Aktualijos
Katalonija apsisprendė – netrukus rengs referendumą
Katalonijos parlamentas trečiadienį numatė būsimojo referendumo dėl nepriklausomybės datą. Tradiciškai tam prieštarauja Madridas, todėl neabejojama, kad Ispanijos politinis klimatas ims kaisti.
Aktualijos
Paskelbta referendumo dėl Katalonijos nepriklausomybės data
Spalio 1 d. bus rengiamas referendumas dėl atsiskyrimo nuo Ispanijos, penktadienį paskelbė Katalonijos vyriausybė.
Aktualijos
Aštrėja nesutarimai tarp Ispanijos premjero ir Katalonijos prezidento
Ispanijos premjeras Mariano Rajoy pirmadienį apkaltino Katalonijos prezidentą  Carlesą Puigdemont'ą šantažu. Katalonai yra parengę planą nedelsiant atsiskirti nuo Ispanijos, jeigu Madridas neduos sutikimo rengti referendumo dėl nepriklausomybės.
Aktualijos
Katalonai prašo Madrido leidimo balsuoti dėl nepriklausomybės
Katalonijos separatistų vyriausybė sekmadienį vėl paragino Madridą leisti surengti teisinį referendumą dėl regiono nepriklausomybės, panašų į plebiscitą, kurį 2014-aisiais su Londono pritarimu organizavo Škotija.
ŽYMA
KATALONIJA