Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 25 d.


Pasaulis
KARAS IZRAELYJE
„Hamas“ davė preliminarų patvirtinimą dėl paliaubų plano Gazos Ruože
Tęsiantis kruvinoms kovoms Gazos Ruože, derybų tarpininkas Kataras pranešė, kad „Hamas“ davė preliminarų sutikimą susitarimui dėl apsikeitimo įkaitais ir kaliniais, kuris pristabdytų karą su Izraeliu.
Pasaulis
PASAULIS 2024
Europai laikas didinti apsukas: užsitęsus karui, JAV parama Ukrainai pasikliauti nebegalima
Jei paskutinę akimirką nenutiks koks nors stebuklas, 2023 m. ilgai ruoštas ir vasarą galiausiai prasidėjęs Ukrainos kontrpuolimas, vienu metu kėlęs
Pasaulis
KATARO RYŠIAI SU „HAMAS“
Kataro premjeras: vargu ar įmanoma sunaikinti „Hamas“
Gazos kare tarpininkaujantis Kataras mano, kad Izraelio tikslas sunaikinti teroristinę organizaciją „Hamas“ vargu ar yra įgyvendinamas. „Nebus įmanoma taip paprastai sunaikinti
Pasaulis
PRANCŪZIJA
E. Macronas giria Katarą dėl pasaulio futbolo čempionato ir Egiptą dėl COP27 konferencijos
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, rizikuodamas sulaukti kritikos savo šalyje, antradienį pasveikino Katarą ir savo „draugą“ Egipto prezidentą Abdel Fattahą al Sisi su atitinkamai pasaulio futbolo čempionato ir COP27 konferencijos organizavimu.
Pasaulis
EUROPOS SĄJUNGA
EP vadovė po skandalo žada „plačios apimties reformas“
Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola ketvirtadienį pažadėjo „plačios apimties reformų paketą“ šiai institucijai, įtrauktai į kyšininkavimo skandalą, siejamą su Pasaulio futbolo čempionato šeimininku Kataru.
Aktualijos
BRIUSELĮ DREBINA MILŽINIŠKAS SKANDALAS
Europarlamento žvaigždę prarijo korupcijos pabaisa
Jauna sėkminga moteris, patraukli ir iniciatyvi, o dar ir kairioji – ar gali būti geresnė vienos pagrindinių ES institucijų vicepirmininkė.
NT ir energetika
TIEKĖJŲ PAIEŠKOS
Kataras ir Vokietija sudarė ilgalaikį susitarimą dėl dujų tiekimo
Kataras sutiko tiekti Vokietijai 2 mln. tonų suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) per metus mažiausiai 15 metų laikotarpiui, antradienį pranešė pareigūnai, didžiausiai Europos ekonomikai suskubus ieškoti alternatyvių dujų tiekėjų po Rusijos invazijos į Ukrainą.
Sportas
PASAULIO FUTBOLO ČEMPIONATAS
Kataro pasaulio futbolo čempionato stadionų teritorijose uždrausta prekiauti alumi
FIFA ir Kataras penktadienį uždraudė prekiauti alumi aštuonių pasaulio futbolo čempionato stadionų teritorijose, taip stulbinamai pakeisdami alkoholio prekybos politiką likus vos dviem dienoms iki turnyro pradžios.
Sportas
FUTBOLAS
S. Blatteris: sprendimas pasaulio futbolo čempionatą rengti Katare buvo klaida
Buvęs FIFA prezidentas Seppas Blatteris antradienį pareiškė, kad prieš 12 metų buvo padaryta klaida pasirenkant Katarą rengti Pasaulio futbolo čempionatą, darkart paminėdamas Nicolas Sarkozy ir Michelio Platini susitikimą, kuris turėjo įtakos svarbiems balsams.
Pasaulis
BRANDUOLINĖ PROGRAMA
Vienoje turi būti atnaujintos derybos dėl Irano branduolinės programos
Austrijos sostinėje ketvirtadienį turi prasidėti naujas derybų dėl Irano branduolinės programos raundas, per kurį toliau bus ieškoma būdų išgelbėti sutartį, skirtą pažaboti Teherano branduolines ambicijas.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
JAV delegacija Katare susitiko su Talibanu: „Talibanas bus vertinamas ne pagal žodžius, bet pagal veiksmus“
JAV pareigūnai Katare susitiko su Talibano aukšto rango atstovais aptarti saugumo ir žmogaus teisių klausimų Afganistane, sekmadienį pranešė Valstybės departamentas.
Pasaulis
ARTIMIEJI RYTAI
Baltųjų rūmų atstovas J. Kushneris ruošiasi kelionei į S. Arabiją ir Katarą
JAV prezidento Donaldo Trumpo žentas ir aukšto rango patarėjas Jaredas Kushneris šią savaitę lankysis Saudo Arabijoje bei Katare, siekdamas sudaryti daugiau diplomatinių susitarimų regione prieš palikdamas Baltuosius rūmus, sekmadienį pranešė amerikiečių žiniasklaida.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Regioninės krizės įkarštyje Kataro šeichas paskyrė naują ministrą pirmininką
Vieno turtingiausių valstybių pasaulyje laikomo Kataro monarchas antradienį paskyrė naująjį ministrą pirmininką.
Pasaulis
Dykumos režimu: Katare lengvaatlečiams teks rungtyniauti ir vėlyvą naktį
Neįprastu sezono metu ir neįprastu paros laiku Kataro sostinėje Dohoje vyks 17-asis pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Po traumų sugrįžtantiems lietuviams užduočių tai nepalengvins.
Pasaulis
Keturios arabų šalys įteikė Katarui trylikos griežtų reikalavimų sąrašą
Kataro ir keturių kitų Arabijos pusiasalio šalių santykiai galėtų pasitaisyti, jei jo valdžia priimtų trylikos reikalavimų sąrašą, kurį atsiuntė tarp šalių tarpininkaujantis Kuveitas. Pritarti reikalavimams, kuriuos parengė Saudo Arabija, Bahreinas, Jungtiniai Arabų Emyratai ir Egiptas, šalis turi dešimt dienų.
ŽYMA
KATARAS