Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 26 d.


Aktualijos
KGB ŠMĖKLA
Pilietybės reikalų komisija siūlys prezidentui naikinti J. Kudimovo pilietybę
Penktadienį posėdžiavusi Pilietybės reikalų komisija siūlo prezidentui Gitanui Nausėdai panaikinti išimties tvarka verslininkui ir buvusiam KGB darbuotojui Jurijui Kudimovui suteiktą
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
M. Feiginas: tiesos reikia mažai daliai Rusijos gyventojų
Nevyniojant žodžių į vatą apie Rusijos opoziciją, Vakarų elgesį su Kremliumi ir laidas su legendiniu Oleksijumi Arestovyčiumi – IQ bendradarbio Briuselyje Evaldo Labanausko pokalbis su žinomu Rusijos tinklaraštininku, buvusiu advokatu Marku Feiginu Europos Parlamento kavinėje Briuselyje.
Pasaulis
BALTARUSIJA
Baltarusijos KGB neigia, kad šalyje įvestas kontrteroristinės operacijos režimas
Baltarusijos valstybės saugumo komitetas (KGB) penktadienį pareiškė, kad žiniasklaidos anksčiau paskelbti pranešimai apie šalyje įvestą kontrteroristinės operacijos režimą yra netikslūs.
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
J. Felštinskis: jei V. Putinui kas nors atsitiks, jį pakeis kitas kolektyvinis Putinas
Išgirdus žinomo JAV rusų kilmės istoriko Jurijaus Felštinskio ateities scenarijus, kūnas pagaugais nueina. Dar baisiau, kad prieš aštuonerius metus jo
IQ Tema
RUSIJA IR VAKARAI
Frankenšteinas: kaip po Sovietų Sąjungos griūties užaugo naujas monstras
1818 m. jauna britų rašytoja Mary Shelley anonimiškai išleido romaną „Frankenšteinas“, kuris, kaip jau žinome, mėgavosi ilga šlove literatūroje, kine ir populiariojoje kultūroje. Romano sėkmė buvo nulemta ne prozos meninės kokybės, bet pranašiškų įžvalgų. Frankenšteinas išlieka tamsių ir visa griaunančių jėgų, ištrūkusių iš savo kūrėjų ir prižiūrėtojų kontrolės, simboliu bei mūsų rizikingų ir neatsakingų eksperimentų su gamta ir žmonėmis metafora.
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
J. Sipheris: mes daug stipresni Maskvoje nei V. Putinas – Vakaruose
Johnas Sipheris ne iš nuogirdų žino Rusijos reikalus. Jis dirbo Maskvoje, buvo vienas aukščiausių JAV centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) vadovų, atsakingų už Rusiją. Savo atsiminimais ir įžvalgomis jis pasidalijo su IQ biuro Briuselyje vadovu Evaldu Labanausku.
Aktualijos
Lietuvos KGB agentai vis dar domina rusų žvalgybą
Rusijos saugumas yra nusitaikęs į buvusio bendradarbiavimo su sovietų KGB nedeklaravusius valstybės tarnautojus, tam naudoja Rusijos archyvuose saugomą informaciją, pirmadienį paskelbė Lietuvos žvalgyba.
IQ Tema
1938–1947 m. Posėdis, kolūkis ir „Lietūkis“
Valstybės sėkmė gali būti matuojama tuo, kaip kokybiškai ji reflektuoja praeitį, kaip ryžtingai kuria dabartį ir tiki ateitimi.
Aktualijos
KGB agentų pranešimai – jų veiklos atspindys
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pradeda viešinti sovietų specialiosios tarnybos KGB agentų agentūrinius pranešimus. Anot centro, juose išsamiausiai atsispindi KGB agentų veikla.
Aktualijos
Seimas nenori viešinti buvusių KGB bendradarbių pavardžių
Ketvirtadienio vakarą balsuojant dėl įstatymo projekto, leisiančio paviešinti visų buvusių KGB bendradarbių, tarp jų ir prisipažinusių apie šią veiklą bei gavusių valstybės pažadą saugoti jų paslaptį, pavardes dauguma posėdyje dalyvavusių Seimo narių nubalsavo prieš.
Aktualijos
Apsivalymas ugnimi
Žlugus komunistiniams režimams beveik visoje Vidurio ir Rytų Europoje bandyta išviešinti buvusius komunistų partijos narius ir ypač komunistinį režimą aptarnavusius slaptųjų tarnybų bendradarbius ir agentus. Vienos šalys liustracijos ėmėsi iš karto – 1989 ar 1990 m. (Rytų Vokietija ar Čekijos Respublika). Kitose valstybėse pastangos užtruko bemaž dešimtmetį ar darbai iki šiol nebaigti.
ŽYMA
KGB