Meniu
Prenumerata

penktadienis, gruodžio 1 d.


Kultūra
„SCANORAMA“
Kine – ne tik pasaulio pabaiga
Nuo pasaulio pabaigos iki jautrių seno norvego prisiminimų ar sudėtingų motinų ir dukterų santykių, nuo karo žiaurumų iki samių autentikos išsaugojimo, lietuviškų čiulbančios sielos istorijų, nuo gurmaniško prancūzų gyvenimo iki detektyvinių mokytojų kambario istorijų – visa tai ir dar daugiau kino gurmanų lapkričio 9–19 d. lauks kasmetėje kino šventėje, Europos šalių kino forume „Scanorama“. Agnei Žemaitytei programos atramomis ir viena pagrindinių šių metų festivalio temų „Scanoramos“ įkūrėja, kinotyrininkė Gražina Arlickaitė įvardija Europos įvairovės ir jos tradicijų atspindžius europietiško kino panoramoje.
Kultūra
KINAS
Intymumo ir kitų jautrių temų režisierė
„Galios žaidimai vis tiek egzistuoja filmavimo aikštelėje, kaip ir visur kitur“, – teigė kino režisierė, pirmoji Baltijos šalyse sertifikuota intymumo
Kultūra
KINAS
„Oskarų“ apdovanojimuose triumfavo „Viskas iškart ir visur“
Absurdiška mokslinės fantastikos komedija „Viskas iškart ir visur“ (Everything Everywhere All At Once) sekmadienio naktį triumfavo „Oskarų“ apdovanojimuose, pelnydama 7 statulėles, įskaitant už geriausią filmą.
Kultūra
KINAS
„Kino pavasaryje“ bus parodyti šeši ilgo metro lietuvių filmai, tarp jų ir „Mariupolis 2“
Kovo 16–26 dienomis vyksiančiame Vilniaus miesto kino festivalyje „Kino pavasaris“ bus parodyti šeši ilgo metro lietuvių filmai, tarp jų – Ukrainoje nužudyto Manto Kvedaravičiaus ir jo sužadėtinės Hannos Bilobrovos „Mariupolis 2“.
Kultūra
KINAS
Norvegų režisierius E. Poppe – laisvas kurti ir tikėti
„Jei pusantros valandos įstrigusiame lifte praleistumėte su Vladimiru Putinu, ką jam pasakytumėte? Juk akivaizdu, kad būtumėte priversti kalbėtis, – taip netiesiogiai savo būsimą psichologinę dramą „Kvislingas“ Agnei Žemaitytei pristato norvegų režisierius Erikas Poppe. – Man būtų be galo įdomu, kas vyksta antidemokratinio šalies vadovo galvoje ir kaip toli jis gali eiti.“ Vilniuje neseniai viešėjęs menininkas jau ketvirtoje savo juostoje („Tūkstantį kartų labanakt“, „Karaliaus ne“, „Utioja, liepos 22-oji“) nagrinės demokratijos trapumo klausimus.
The Economist
PASAULIS 2023. KULTŪRA
Saudivudas raitojasi rankoves: Artimuosiuose Rytuose bus statoma daugiau filmų ir serialų
VII a. Arabijoje princesė Hind atsisako tapti valdovo sugulove ir pabėga į dykumą. Padedant vienam klajūnui ji suvienija susiskaldžiusias gentis kovai su vyru, kurį atstūmė. Tai siužetas iš naujo filmo „Dykumų karė“ („Desert Warrior“), kurį stato didžiausia Saudo Arabijos medijų bendrovė MBC ir Holivudo įmonė „AGC Studios“. Pagrindinę filmo veikėją vaidina Aiysha Hart greta Anthony Mackie, dabar vaidinančio kapitoną Ameriką „Marvel“ superherojų visatoje.
Kultūra
KINAS
Prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis
Trečiadienį prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis.
The Economist
PASAULIS 2023. KULTŪRA
Nuo Barbės iki Indianos Džonso – laukia didžiulė naujų filmų įvairovė
2022-ųjų vasarą internetas nušvito paskelbus nuotraukas iš pirmo „Barbės“ filmo su realiais aktoriais filmavimo aikštelės. Lėlę Barbę vaidinanti Margot Robbie
The Economist
PASAULIS 2023. KULTŪRA
Holivudui sulaukus šimto metų, žiūrovų skoniai keičiasi sparčiau nei studijų statomi filmai
1923 m. Kalifornijos nekilnojamojo turto plėtotojai „Woodruff and Shoults“ kilo mintis pareklamuoti naujausią būsto projektą. Pulkas mulų į kalvą nuvilko trylika didžiulių baltų 15 metrų aukščio raidžių, reklamuojančių naująjį kompleksą „Hollywoodland“.
Kultūra
KINAS
G. Žickytė: nacionalinė premija duoda stiprybės, bet prieš naują filmą vėl tampi trapus
Nacionaline kultūros ir meno premija pirmadienį apdovanota kino režisierė Giedrė Žickytė sako labiausiai esanti dėkinga artimiesiems ir bendraminčiams, kurie „ir pasitiki, ir iškenčia“.
Kultūra
AFIŠA
Ką pamatyti jubiliejinėje „Scanoramoje“: G. Arlickaitės filmų penketukas
Kasmetė kino šventė – Europos šalių kino forumas „Scanorama“ – lapkričio 10–20 d. jau dvidešimtą kartą aplankys Vilnių, Kauną, Klaipėdą ir Šiaulius. Kino forumo įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė buvo pirmoji, nuosekliai sekusi praėjusio amžiaus 10-ajame dešimtmetyje dar nežinomas Larso von Triero, Madso Mikkelseno ir kitų pavardes ir pristačiusi jas Lietuvos žiūrovams. Agnei Žemaitytei kinotyrininkė pristato jubiliejinės „Scanoramos“ filmų penketuką.
Kultūra
KINAS
„Oskaro“ sieks dar du filmai iš Lietuvos – „Mr Landsbergis“ ir „Limuzinas“
Siekti „Oskaro“ deleguoti dar du filmai iš Lietuvos – Sergejaus Loznicos dokumentinė juosta „Mr Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją” ir Saulės Bliuvaitės trumpametražė dokumentika „Limuzinas“.
Kultūra
KINAS
Kino festivalis „Scanorama“ žada pristatyti naujoves ir išlaikyti tradicijas
Pristatyta Europos šalių kino forumo „Scanorama“ jubiliejinė festivalio programa, joje – naujas ilgametražių filmų konkursas, Lietuvoje beveik nerodyti filmai iš juostų ir kitos naujovės, ketvirtadienį pranešė organizatoriai.
Kultūra
NETEKTIS
Mirė kino režisierius Jeanas-Lucas Godard'as
Mirė vienas iš prancūzų Naujosios bangos kino tėvų Jeanas-Lucas Godard\'as, antradienį pranešė jo šeima.
Kultūra
KINAS
Dešimtyje miestų – Lietuviškos kino klasikos dienos
Trečiadienį Lietuvos kino centras pradeda ketvirtą kartą rengiamas Lietuviškos kino klasikos dienas. Per dvi renginio dienas dešimtyje miestų ir miestelių, 13-oje
ŽYMA
KINAS