Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 24 d.


Pasaulis
KINIJA IR RUSIJA
Kinija išlaikys strateginę partnerystę su Rusija: „Draugystė tarp abiejų tautų – tvirta kaip uola“
Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi pirmadienį pabrėžė, kad Pekino ir Maskvos draugystė išlieka labai tvirta nepaisant griežto tarptautinio Rusijos invazijos Ukrainoje pasmerkimo, ir sakė, kad Kinija pasirengusi tarpininkauti siekiant taikos.
Pasaulis
RUSIJA IR KINIJA
Kinija sako suprantanti „pagrįstus“ Rusijos nuogąstavimus dėl Ukrainos
Pekinas ketvirtadienį Rusijos užsienio reikalų ministrui pareiškė suprantąs „pagrįstus“ Maskvos nuogąstavimus dėl saugumo, susijusius su Ukraina, rašoma Kinijos užsienio reikalų ministerijos pranešime, išplatintame Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui įsakius pradėti Ukrainos puolimą.
Pasaulis
RUSIJA
Rusijai pradėjus puolimą prieš Ukrainą Kinija sako atidžiai stebinti padėtį
Kinija ketvirtadienį pareiškė atidžiai stebinti padėtį Ukrainoje ir paragino visas šalis elgtis „santūriai“, Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui įsakius pradėti karinę operaciją prieš kaimynę.
The Economist
PASAULIS 2022. KINIJA
Po bumo – puolimas: Xi Jinpingas toliau kovos su technologijų įmonėmis
Kinijos vyriausybei 2021 m. pavasarį ir vasarą dar aršiau pradėjus pulti šalies technologijų įmones, verslo vadovai, analitikai ir investuotojai ne kartą klausė, kada tai baigsis? Nuo bene didžiausioms pasaulyje priskiriamų interneto grupių, tokių kaip žaidimų ir socialinių tinklų milžinė „Tencent“ ir Kinijos elektroninės prekybos galiūnė „Alibaba“, rinkos kapitalizacijos bendrai nusibraukė per 1 trln. JAV dolerių. Niekais nuėjo ištisi verslo modeliai, pavyzdžiui, internetinės korepetitorių paslaugos. Investuotojams reikėjo išgirsti, kad jau šviečiasi pabaiga. Bet rugpjūčio 8 d. Komunistų partija pristatė penkerių metų planą, kuriuo siekiama pertvarkyti Kinijos technologijų sektorių, ir taip net optimistiškiausiems sektoriaus stebėtojams patvirtino, kad žiaurios permainos tęsis ir 2022 m.
IQ Tema
ES IR TAIVANAS
Briuselio labirintai: ES užsienio politika su Taivanu išlieka atsargi
Taivaniečiai pasakoja, kad, jei dabar lietuvis įsėstų į taksi Taipėjuje, pinigų už kelionę iš jo nepaimtų. Europos biurokratas ar politikas
The Economist
PASAULIS 2022. VERSLAS
Nauja strategija: kinų bendrovės tyliai didina savo pasaulinės rinkos dalį
Jei viskas klostysis pagal planą, 2022 m. Saro krašto žemėje Vokietijoje statybininkai pradės didžiulės baterijų gamyklos įrengimo darbus. Per metus 24 gigavatvalandžių (GWh) baterijų pagaminsianti gamykla bus ne tik viena didžiausių tokio tipo gamyklų Europoje – ji taps kinų baterijų gamintojų pasaulinės įtakos simboliu. Gamyklą statanti bendrovė „SVolt“ sparčiai didina užimamą rinkos dalį už Kinijos ribų. Panašiai kaip ir kelios kitos Kinijos grupės, tokios kaip BYD ir CATL. Tapti pasauliniais pramonės lyderiais yra svarbaus šalies vyriausybės plano dalis.
Aktualijos
UŽSIENIO POLITIKA
R. Karbauskis prašo Vyriausybės įgaliojimų derėtis su Kinija dėl santykių atkūrimo
Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis prašo premjerės Ingridos Šimonytės suteikti jam įgaliojimus derėtis su Kinija dėl santykių atkūrimo.
Aktualijos
LIETUVA IR KINIJA
A. Skaisgirytė: neatitikimą tarp Taivaniečių atstovybės pavadinimo galima išspręsti
Prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė sako, kad neatitikimą tarp Taivaniečių atstovybės pavadinimo lietuvių, anglų ir mandarinų kalbomis galima „lengviausiai išspręsti“.
Aktualijos
DIPLOMATIJA
Kinija ragina Lietuvą keisti Taivaniečių atstovybės pavadinimą visomis kalbomis
Lietuva turėtų pakeisti šalyje veikiančios Taivaniečių atstovybės pavadinimą visomis kalbomis, jeigu nori normalizuoti santykius su Pekinu, teigia Kinijos laikinasis reikalų patikėtinis Qu Baihua.
Verslas
LIČIO KASYKLOS
Baltojo aukso karštinė: ličio svarba pasaulyje auga
Litis tampa vis svarbesniu metalu su klimato kaita kovojančiame pasaulyje, tačiau vietos bendruomenės primena, kad jo gavyba – ne tokia
IQ Tema
TAIVANO EKONOMIKA
Šuoliuojantis tigras Taivanas
Jūsų rankose laikomą „iPhone“ surinko kinai, bet gamykla priklauso Taivano verslininkams Taivanas XX a. ne veltui buvo vadinamas vienu iš keturių
The Economist
PASAULIS 2022. KINIJA
Uždaryta, neterminuotai: vargu ar 2022-aisiais Kinija vėl atvers sienas
2021-ųjų birželį vienas iš labiausiai gerbiamų Kinijos mokslininkų atsargiai užsiminė, kad gal Kinijai 2022 m. reikėtų pradėti švelninti nulinio COVID-19 atvejų skaičiaus politiką. Dėl blaivios, mokslu pagrįstos analizės su vyriausiuoju prezidento Joe Bideno patarėju medicinos klausimais Anthony Fauci lyginamas Zhang Wenhongas internete buvo pastatytas prie gėdos stulpo. Oficiali žiniasklaida paskelbė buvusio sveikatos ministro (pats jis iš finansų) straipsnį, kuriame išreiškė „nuostabą“, kad kyla minčių mažinti kontrolę. Komunistų partijai tikslas eliminuoti COVID-19 užsikrėtimo atvejus – prioritetas. Kinija yra paskutinė iš didžiųjų pasaulio šalių, tebetaikanti nulinio COVID-19 atvejų skaičiaus politiką.
Verslas
PREKYBOS KARAI
Kinija oficialiai pranešė stabdanti jautienos, pieno produktų ir alaus importą iš Lietuvos
Verslas
UŽSIENIO INVESTUOTOJAI
A. Skaisgirytė: Vokietijos įmonės nesitrauks iš Lietuvos rinkos dėl Kinijos spaudimo
Vokietijos įmonės patikino nesitrauksiančios iš Lietuvos rinkos dėl Kinijos vykdomo spaudimo, sako prezidento patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė.
Aktualijos
UŽSIENIO POLITIKA
G. Landsbergis: nesustabdžius Kinijos, Lietuva ir Australija nebus vienintelės jos aukos
Nesustabdžius Kinijos veiksmų šiai naudojant prekybą kaip ginklą, Lietuva ir Australija nebus vienintelės šių veiksmų aukos, sako Kanberoje viešintis užsienio
ŽYMA
KINIJA