Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 21 d.


Verslas
KIPRO DERUSIFIKACIJA
Išsivadavimas: ar sunkios Kipro pagirios po puotos su rusais?
Maskvos Viduržemio jūroje pravardę Kipras užsidirbo dėl paslaugų sektoriaus priklausomybės nuo Rusijos. Karas Ukrainoje ir ES sankcijos tai keičia. Limasolio priemiestyje
Aktualijos
IQ ŽURNALO LAPKRIČIO NUMERIS
Kas laukia Kaukazo? Kaip Kipras vaduojasi nuo rusiškų pinigų? Kodėl Afriką krečia perversmai?
Šią savaitę prekybos vietas pasieks IQ žurnalo lapkričio numeris. Jį taip pat jau galite skaityti šiame portale. Kokie įdomūs straipsniai patrauks skaitytojų dėmesį?
Finansai ir investavimas
FINANSINĖS TECHNOLOGIJOS
U. Buračienė: Lietuvai reikėtų tapti finansinių technologijų autoritete ir ta linkme dirbti (interviu)
Ugnė Buračienė, Kipre įsikūrusios finansinių technologijų bendrovės „payabl.“ direktorė, mano, kad Lietuva yra žinoma fintecho pasaulyje, tačiau dar reikia nemažai
Pasaulis
KIPRAS
Padalytame Kipre – įtempta ramybė JT pareiškus, kad jų taikdariai buvo užpulti
Po to, kai Jungtinės Tautos praėjusią savaitę apkaltino Kipro turkų pajėgas užpuolus taikdarius, bandžiusius blokuoti kelio statybos darbus padalytos salos
Pasaulis
Kipriečiai renka naują prezidentą
Kipro gyventojai padalytos salos pietinėje dalyje sekmadienį pradėjo balsuoti dėl naujo prezidento, kuriam bus pavesta spręsti pragyvenimo išlaidų krizės, korupcijos skandalų, nelegalios migracijos ir žlugusio taikos proceso problemas.
Pasaulis
EUROPOS GYNYBA
Graikijos parlamentas ratifikavo svarbų gynybos paktą su Prancūzija
Graikijos parlamentas ketvirtadienį ratifikavo istorinį susitarimą su Prancūzija, įpareigojantį ginkluoto užpuolimo prieš kurią nors iš šių šalių atveju ateiti į pagalbą, o šis paktas papiktino NATO taip pat priklausančią Turkiją.
Pasaulis
ŠIAURĖS KIPRAS
R. T. Erdoganas reikalauja dviejų valstybių sprendinio Kiprui
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį reikalavo dviejų valstybių sprendinio Kiprui ir išreiškė paramą planams vėl iš dalies atidaryti pajūrio kurortą, likusį be savo pradinių gyventojų Kipro graikų.
Pasaulis
TURIZMAS
Turistų srautai į Kiprą 2020-aisiais sunyko 84 proc.
2020 m. Kipras turistų sulaukė 84,1 proc. mažiau nei 2019-aisiais, pranešė nacionalinė statistikos tarnyba. „Per praėjusius metus Kipre lankėsi 631,6 tūkst.,
Pasaulis
GRAIKIJA IR TURKIJA
Kai jūra tampa per maža
Graikijos ir Turkijos santykiai visuomet buvo audringi. Šį kartą abi susirėmė dėl jų krantus skalaujančių Viduržemio ir Egėjo jūrų dugne slypinčių turtų.
Pasaulis
ES PILIETYBĖ
ES ėmėsi teisinių veiksmų prieš Kiprą ir Maltą dėl „auksinių pasų“
Europos Sąjunga antradienį ėmėsi teisinių veiksmų prieš Kiprą ir Maltą dėl jų prieštaringai vertinamų turtingiems investuotojams išduodamų „auksinių pasų“ schemų, nes jos, Briuselio teigimu, yra neteisėtos ir kenkia ES pilietybės esmei.
Pasaulis
VIDURŽEMIO JŪROS REGIONAS
Graikija prašo įšaldyti muitų sąjungą su Turkija
Graikijos užsienio reikalų ministras Nikas Dendijas paprašė Europos Sąjungos apsvarstyti galimybę įšaldyti muitų sąjungą su Turkija, antradienį pranešė valstybinė Atėnų naujienų agentūra (ANA).
Verslas
VMG
VMG grupės valdymą perkėlė į Lietuvą
Vienos didžiausių Baltijos šalyse medienos ir baldų gamybos grupių Vakarų medienos grupė (VMG) valdymas iš Kipro perkeltas į Lietuvą – grupė bus valdoma per Vilniuje įregistruotą investicijų valdymo kompaniją „VMGcorp“, rašo „Verslo žinios“.
Pasaulis
PAREIŠKIMAS
ES lyderiai sutarė dėl sankcijų Baltarusijai, perspėjo Turkiją
Įveikę Kipro prieštaravimus, Europos Sąjungos lyderiai penktadienį sutarė skelbti sankcijas Baltarusijai dėl politinės krizės ir griežtai perspėti Turkiją dėl gamtinių dujų žvalgymo Viduržemio jūros rytuose.
Pasaulis
SUSITIKIMAI
ES lyderių susitikime – svarstymai dėl ginčų su Turkija ir biudžeto
Europos lyderiai ketvirtadienį susitinka spręsti ginčų, keliančių pavojų didžiuliam atsigavimo po koronaviruso paketui ir mažina galimybes reaguoti į krizes prie Turkijos ir Baltarusijos sienų.
IT ir transportas
KELIONĖS
„Tez Tour“ ir „Novaturas“ atnaujina skrydžius į Kiprą
Kelionių organizatorės „Tez Tour“ ir „Novaturas“ nuo rugsėjo 20-osios pradės vykdyti keliones užsakomaisiais skrydžiais į Kipro salą, praneša portalas vz.lt.
ŽYMA
KIPRAS