Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 30 d.


The Economist
NUODINGOJI GEBENĖ
Geriausieji JAV universitetai yra išpampę, pernelyg savimi patenkinti ir neliberalūs
Kad išsaugotų konkurencinį pranašumą, Gebenės lyga turės pasikeisti. Kova dėl elitinių Amerikos universitetų – dėl to, kas juos kontroliuoja ir kaip
The Economist
PASAULIS 2023
Karo su narkotikais galas?
Nauji vadovai – mažiau JAV sąjungininkių Lotynų Amerikoje. Lotynų Amerikos ir supervalstybės šiauriau santykiai niekada nebuvo lengvi. „Lotynų Amerika neturi reikšmės,
Pasaulis
KOLUMBIJA
G. Petro prisaikdintas pirmu Kolumbijos kairiųjų prezidentu
Buvęs partizanas, buvęs Bogotos meras Gustavo Petro sekmadienį buvo prisaikdintas pirmuoju kairiųjų pažiūrų Kolumbijos prezidentu.
Pasaulis
Kolumbijoje prisaikdinamas pirmas kairiųjų pažiūrų prezidentas G. Petro
Buvęs partizanas, buvęs Bogotos meras Gustavo Petro sekmadienį bus prisaikdintas pirmuoju kairiųjų pažiūrų Kolumbijos prezidentu ir planuoja dideles reformas su ekonomine nelygybe bei narkotikų gaujų smurtu susiduriančioje šalyje.
Pasaulis
AKMENS ANGLIŲ TIEKIMAS IŠ KOLUMBIJOS
Kolumbija didins energijos išteklių tiekimą Europai kaip alternatyvos rusiškiems
Kolumbija pareiškė pasiryžusi didinti akmens anglių tiekimą Vokietijai, kad pakeistų jų importą iš Rusijos, o šios Lotynų Amerikos prezidentas pareiškė, jog į Ukrainą įsiveržusi Rusijos ten vykdo genocidą, skelbia Vokietijos visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“.
Vietovardžiai
KRYPTIS
Kolumbijos adrenalino dienoraščiai: šilta ir šalta, gražu ir pasibaisėtina
Dešimtą mėnesį Kolumbijoje skaičiuojantis Nerijus Vanagas patyrė visą šios šalies paradoksų ir kontrastų įvairovę. Ir, regis, rado atsakymą į klausimą,
Aktualijos
Šeši žmonės žuvo, apie 30 dingo Kolumbijoje nuskendus turistų laivui
Vandens saugykloje netoli Kolumbijos miesto Medelijno apvirto apie 170 keleivių plukdęs turistinis laivas. Pareigūnai praneša, kad  žuvo mažiausiai šeši žmonės, dar 31 laikomas dingusiu.
Aktualijos
6,5 mln. studentų mokytojas
Kolumbijos sostinės Bogotos meras Antanas Mockus šio sąrašo priekyje atsidūrė ne dėl lietuvių kilmės. Tiek pasiekusio ir tokio išradingo vadovo, ko gero, neturėjo joks kitas miestas.
ŽYMA
KOLUMBIJA