Meniu
Prenumerata

šeštadienis, liepos 13 d.


Pasaulis
BANKAI
Ekonomistai dėl rezultatyvių užsienio bankų vilionių į Lietuvą skeptiški
Vyriausybės ir Lietuvos banko atstovams kviečiant užsienio bankus į Lietuvą, ekonomistai tvirtina, kad didesnė konkurencija šioje rinkoje būtų naudinga. Tačiau, jų manymu, tikimybė, kad čia ateis bankai iš Vidurio ar Vakarų Europos – nedidelė, o tam įtakos gali turėti ir neseniai priimtas laikinasis solidarumo įnašas.
Verslas
SOLIDARUMO MOKESTIS
Seimo BFK pritarė bankų solidarumo įnašui
Verslas
SOLIDARUMO MOKESTIS
G. Šimkus: solidarumo įnašas turėtų įtakos investicinei aplinkai, jeigu būtų nuolatinis
Centrinio banko vadovas Gediminas Šimkus sako, kad siūlomas bankų solidarumo įnašas turėtų įtakos šalies investicinei aplinkai, jeigu jis būtų ne laikinas.
Aktualijos
SOLIDARUMO MOKESTIS
Liberalų sąjūdis neketina palaikyti bankų solidarumo mokesčio, Laisvės partija susilaikys
Valdančiosios koalicijos partnerė Liberalų sąjūdžio frakcija neketina palaikyti ketvirtadienį Seime planuojamo svarstyti Vyriausybės siūlymo įvesti laikiną bankų solidarumo įnašą, sako Liberalų sąjūdžio lyderė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Verslas
SOLIDARUMO MOKESTIS
S. Krėpšta: dėl solidarumo įnašo bankų klientai neturėtų pajusti neigiamų pasekmių
Lietuvoje įvedus laikiną bankų solidarumo įnašą, bankai neturėtų perkelti papildomų išlaidų ant gyventojų pečių branginant paslaugas jiems, sako Lietuvos banko (LB) valdybos narys Simonas Krėpšta.
Finansai ir investavimas
SOLIDARUMO MOKESTIS
ECB: bankų solidarumo įnašas gali turėti neigiamų padarinių ekonomikai
Europos Centrinis Bankas (ECB) pareiškė, kad Vyriausybės siūlomas laikinas bankų solidarumo mokestis gali turėti neigiamų padarinių ekonomikai – bankai taptų mažiau atsparūs ekonomikos sukrėtimams.
Verslas
SOLIDARUMO MOKESTIS
G. Skaistė: bankų įnašu padengdami būsto paskolų palūkanas skatintume infliaciją
Opozicijai siūlant dalį būsimo bankų solidarumo mokesčio lėšų skirti išaugusioms būsto paskolų palūkanoms kompensuoti finansų ministrė sako, kad tai galėtų skatinti infliaciją, todėl pinigai bus skirti karinės infrastruktūros projektams, kaip ir planuota anksčiau.
Finansai ir investavimas
FINANSAI
LB atnaujino informaciją apie indėlių palūkanų normas Lietuvoje: per 2 savaites indėlių palūkanas padidino 12 kredito įstaigų
Lietuvos bankas (LB) praneša, kad antradienį atnaujinta informacija apie indėlių palūkanų normas, kurias siūlo šalyje veikiantys komerciniai bankai, užsienio bankų
Verslas
SOLIDARUMO MOKESTIS
G. Šimkus: solidarumo įnašo tam tikriems bankas gali ir nebūti, jeigu jie solidariai išaugintų indėlių palūkanų normas
Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus tvirtina, kad bankų solidarumo įnašas yra skirtas neįprastai pelno daliai ir jeigu bankai solidariai išaugintų indėlių palūkanų normas, įnašo gali ir nebūti.
Finansai ir investavimas
SOLIDARUMO MOKESTIS
LBA dėl siūlomo naujo mokesčio bankams kreipiasi į Europos Komisiją
Lietuvos bankų asociacija (LBA) įstatymų projektus dėl siūlomo naujo mokesčio bankams vertina kaip iš esmės nepriimtinus. Ji prašo rengėjų pratęsti pastabų teikimo terminą, mat po projektų pateikimo jau atsirado naujų aplinkybių, ir kreipiasi į Europos Komisiją.
Verslas
VIRŠPELNIAI
M. Dubnikovas – apie solidarumo įnašą bankams: problema, kai politikai pradeda spręsti, kiek pelno tau pakanka
Ekonomistas Marius Dubnikovas teigia, kad ketvirtadienį Finansų ministerijos pristatytas laikino solidarumo įnašo bankams įstatymo projektas yra paremtas netinkama logika. Pasak jo, Vyriausybės atstovų ir Seimo narių teigimas, kad bankai gauna pajamas „nieko neveikdami“ yra paremtas pasirinkimu ignoruoti šių verslų ilgalaikę veiklą.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Ketvirtadienio kaleidoskopas: bankų solidarumo mokestis, rusų išpuoliai Ukrainoje ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių kovo 9-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
ŽYMA
KOMERCINIAI BANKAI