Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 25 d.


Aktualijos
PAGALBA NEĮGALIESIEMS
Nuo šiol techninės pagalbos priemonės neįgaliesiems bus prieinamesnės
Nuo liepos 1 dienos įsigaliojo nauja aprūpinimo judėjimo techninėmis pagalbos priemonėmis tvarka, kurioje priemonių sąrašas papildytas naujomis, inovatyvesnėmis priemonėmis, taip pat išplėstas sąrašas priemonių, kurių įsigijimui judėjimo negalią turintys asmenys galės gauti kompensacijas, informuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).
Aktualijos
VALSTYBĖS BIUDŽETAS
G. Nausėda apie 2023 metų biudžetą: nematau pagrindo jo nepasirašyti
Prezidentas Gitanas Nausėda sako nematantis pagrindo nepasirašyti Seimo praėjusią savaitę priimto 2023 metų valstybės biudžeto.
Aktualijos
VALSTYBĖS BIUDŽETAS
Seime pristatytas 2023 metų valstybės biudžeto projektas
Finansų ministrė Gintarė Skaistė Seimui antradienį pateikė 2023 metų valstybės biudžetą. Toliau jį svarstys Seimo komitetai ir komisijos.
Verslas
ORO UOSTAI
Viceministras: Lietuva galėtų finansiškai remti 12 skrydžių krypčių
Pagal šią vasarą konsultantų pasiūlytą oro susisiekimo skatinimo modelį Lietuva galėtų finansiškai prisidėti prie maždaug 12 naujų skrydžių krypčių atsiradimo. Konkretų jų skaičių turėtų lemti tai, ar išliks tam numatytos lėšos šalies biudžete, BNS sako susisiekimo viceministras.
NT ir energetika
ŠOKO ŠVELNINIMAS
Premjerė: Vyriausybė turi įvairių skaičiavimų, kaip bus kompensuojama už elektrą ir dujas
Prezidentūrai paskelbus apie preliminarius Vyriausybės skaičiavimus, kad dujų ir elektros kainos gyventojams 2023 metais galėtų didėti du kartus po 40 proc., o skirtumą iki rinkos kainų jiems kompensuotų valstybė, premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad Vyriausybė turi įvairių skaičiavimų, kiek lėšų reikėtų kompensacijoms esant skirtingoms rinkos kainoms.
Aktualijos
KOMPENSACIJOS
Vyriausybė pritarė šildymo kompensacijoms iškart šešiems mėnesiams
Vyriausybė trečiadienį pritarė šildymo kompensacijoms iš karto šešiems mėnesiams, o ne trims, kaip yra dabar. Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės, šis pakeitimas aktualiausias dirbantiems ir vidutines pajamas gaunantiems žmonėms.
Aktualijos
VALSTYBĖS FINANSAI
G. Nausėda: svarbu, kad biudžeto deficitas nesukeltų pavojaus valstybei
NT ir energetika
ENERGETIKA
M. Majauskas: energetikos pakete – kainų fiksavimas ir kompensacijos šildymui
Vyriausybei svarstant aukštų elektros ir dujų kainų amortizavimo priemones, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas teigia, kad priemonių pakete bus numatytas šildymo kainų kompensavimas ir maksimalios elektros bei dujų kainos fiksavimas.
NT ir energetika
ENERGETIKA
G. Šimkus: kompensacijos turi būti tikslingos, reikia kalbėti apie naujus mokesčius
Vyriausybei ketinant kitąmet toliau mokėti kompensacijas už energijos išteklius, Lietuvos banko vadovas sako, kad jos turėtų būti tikslingos – skiriamos labiausiai pažeidžiamiems gyventojams bei neskatinančios daugiau vartoti energijos, pagamintos iš iškastinio kuro. Gediminas Šimkus taip pat užsimena, kad reikia diskutuoti ir apie nekilnojamojo turto bei aplinkosaugos mokesčius.
NT ir energetika
ENERGETIKA
I. Šimonytė: turi būti svarstomas europinis sprendimas dėl elektros kainų
Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad turi būti svarstomi bendri Europos Sąjungos (ES) sprendimai dėl energetikos kainų suvaldymo. Pasak Vyriausybės vadovės, kai kurios šalys jau apmokestino papildomą pelną, gaunamą smarkiai išaugus nuo brangių dujų priklausomoms elektros kainoms, tačiau Lietuvos problema yra per maža elektros gamyba, todėl šalies vartotojus itin veikia aukštos kainos.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Elektros kainų kompensavimas paaiškės kitą savaitę
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad informacija apie augančių energijos kaštų kompensavimą žmonėms turėtų būti paviešinta kitą savaitę.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Analitikai: kompensacijos už energiją būtinos, bet jos didins valstybės skolą
Premjerei Ingridai Šimonytei pareiškus, kad elektros ir dujų kainų kompensavimui kitų metų biudžete gali būti skirta 0,5–1 mlrd. eurų, finansų analitikai sutinka, kad tai daryti reikia, tačiau primena, jog tai didins valstybės skolą, gali didėti mokesčiai ar atsiras naujų, o galbūt bus mažinamos valstybės išlaidos.
NT ir energetika
ŽIEMA ATEINA
Naują šildymo sezoną kompensacijų gavėjų daugės penktadaliu
Artėjantį šildymo sezoną kompensacijų už šilumos energiją gavėjų skaičius augs apie 21 proc., prognozuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Pasak ministerijos atstovės, tam didžiausios įtakos turės nuo birželio padidintas valstybės remiamų pajamų (VRP) koeficientas, turintis įtakos vertinant išlaidų ir pajamų santykį kompensuojant būsto šildymo išlaidų dalį.
Aktualijos
SOCIALINĖ PARAMA
Didėja NPD, pensijos, įvairios išmokos, vaiko pinigai, valstybės remiamos pajamos
Nuo birželio 1-osios įsigalioja naujos socialinės paramos išmokos: 5 proc. didėja senatvės ir valstybinės pensijos, tai pat kitos įvairios išmokos, kompensacijos.
NT ir energetika
ENERGIJOS KAINOS
VERT: gamtinių dujų kainos gyventojams nuo liepos brangs 28–42 proc.
Gamtinių dujų kainos gyventojams nuo liepos brangs 27,5–41,5 proc., priklausomai nuo suvartojamo jų kiekio.
ŽYMA
KOMPENSACIJOS