Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 21 d.


Temos
SUDANAS
Žmogus, dusyk išsigelbėjęs nuo genocido
Pabėgėliai iš Sudano pyksta ant viso pasaulio, kad šis nekreipia dėmesio į jų negandas. Kinley Salmonas pasakoja apie beviltišką jų
Pasaulis
ŠIAURĖS IR PIETŲ KORĖJOS
Neramumai prie Pietų Korėjos salų: Šiaurės Korėja netoli paleido artilerijos sviedinius
Penktadienį kilo neramumai netoli dviejų Pietų Korėjos salų, kai Šiaurės Korėja paleido daugiau kaip 200 artilerijos sviedinių. Apie tai praneša
Pasaulis
JAV KARIAI IRAKE
Išpuoliai prieš amerikiečių pajėgas didina JAV ir Irano konflikto riziką
Pasikartojantys išpuoliai prieš amerikiečių karius Artimuosiuose Rytuose gali įtraukti JAV į konfliktą su Iranu, pirmadienį nurodė aukšto rango JAV gynybos
Pasaulis
IZRAELIS
Izraelio gynybos ministras įsakė visiškai apsupti Gazos Ruožą
Izraelio gynybos ministras Yoavas Gallantas pirmadienį įsakė visiškai apsupti Gazos Ruožą, kariuomenei tęsiant oro smūgius šiam palestiniečių anklavui.
Pasaulis
MAIŠTAS RUSIJOJE
„Wagner“ bosas žada nuversti Rusijos karinę vadovybę
Rusijos privačios karinės samdinių bendrovės bosas Jevgenijus Prigožinas šeštadienį paskelbė, kad su savo pajėgomis kirtęs sieną įžengė į Rusiją nuversti
Pasaulis
AFRIKA
Neramumų krečiamo Sudano sostinėje – nauji oro antskrydžiai
Neramumų krečiamo Sudano sostinę Chartumą pirmadienį sudrebino nauji oro antskrydžiai, pastarajam derybų tarp konflikto šalių etapui nedavus vaisių.
Pasaulis
CENTRINĖ AZIJA
Dušanbė: pasienyje per susirėmimus su Kirgizija žuvo 35 žmonės
Tadžikija sekmadienį pranešė, kad per naujausius susirėmimus pasienyje su Kirgizija žuvo 35 jos piliečiai, o bendras žuvusiųjų skaičius išaugo iki mažiausiai 81.
Pasaulis
CENTRINĖ AZIJA
N. Pelosi apkaltino Azerbaidžaną inicijavus kovas su Armėnija
JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi sekmadienį apkaltino Azerbaidžaną inicijavus kovas su Armėnija, praėjus kelioms dienoms po to, kai pasienio susirėmimai tarp nesutaikomų priešininkių nusinešė daugiau kaip 200 gyvybių.
Pasaulis
PIETRYČIŲ AZIJA
Kinija sako netoleruosianti „separatistinės veiklos“ Taivane
Kinija trečiadienį pareiškė netoleruosianti „separatistinės veiklos“ Taivane ir dar kartą patvirtino, kad prireikus savarankišką salą užims jėga.
Pasaulis
Per Izraelio aviacijos smūgį žuvo antras „Islamo džihado“ aukšto rango vadas
Per Izraelio aviacijos smūgį žuvo palestiniečių kovotojų grupuotės „Islamo džihadas“ aukšto rango vadas, sekmadienį pranešė kovotojai.
Aktualijos
RUSIJA IR UKRAINA
G. Landsbergis: Rusija turi suprasti, kad praradimai bus didesni, nei laimėjimai
Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui bandant perbraižyti valstybių sienas, Vakarai turi įtikinti Maskvą, kad praradimai bus didesni, nei laimėjimai, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
Londonas: esama didelės tikimybės, kad V. Putinas puls Kijevą
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, labai tikėtina, surengs plataus masto invaziją Ukrainoje ir puls Kijevą, trečiadienį pareiškė Jungtinės Karalystė užsienio reikalų sekretorė.
Pasaulis
UKRAINA
NATO perkelia savo darbuotojus Ukrainoje iš Kijevo į Lvivą ir Briuselį
NATO perkelia savo darbuotojus iš Ukrainos sostinės Kijevo į Lvivą, esantį šalies vakaruose, ir į Belgijos sostinę Briuselį dėl jų saugumo, šeštadienį pranešė vienas Aljanso pareigūnas.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
O. Scholzas vyksta į Kijevą, mėgindamas suvaldyti „kritinę“ Rusijos invazijos grėsmę
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pirmadienį vyksta į Kijevą, o kitą dieną viešės Maskvoje, mėgindamas suvaldyti „labai kritinę“ Rusijos invazijos į Ukrainą grėsmę, galinčią sukelti didžiausią krizę nuo Šaltojo karo laikų.
ŽYMA
KONFLIKTAS