Meniu
Prenumerata

penktadienis, lapkričio 22 d.


Komentarai
Pranešėjų apsaugos įstatymas: ar skuba virs kokybe?
Antradienį Seimas priėmė Pranešėjų apsaugos įstatymą, kuriuo nustatomi konfidencialumo ir apsaugos pagrindai asmenims, pranešusiems apie pažeidimus sutartiniuose darbiniuose santykiuose.
Aktualijos
Kruvinųjų deimantų beieškant...
Nelegali prekyba deimantais, dėl to žūstantys žmonės ir lobstančios nusikalstamos grupuotės – ne tik veiksmo filmų epizodai. Tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Global Witness“ programų vadovas Nickas Donovanas IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei tvirtino, kad žmogaus teisių pažeidimai, klimato kaita ir korupcija – tai procesai, tarpusavyje susiję labiau, nei gali atrodyti.
Komentarai
Britanija turėtų duoti griežtą atkirtį Kremliui
Reikia pasitikrinti sąžinę, sako Borisas Johnsonas, besirengiantis ledus pralaužti turinčiam vizitui į Maskvą. Didžiulės viltys, dėtos paskutiniajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, žlugo. Kaltos abi pusės, sako jis.
Verslas
Politikų nusikaltimus tiriantys prokurorai gali sulaukti papildomos apsaugos
Pakeitus Prokuratūros įstatymą, valdininkų korupcijos tyrėjams galėtų atsirasti daugiau apsaugų – siūloma įvesti specialiojo prokuroro statusą. Tokiam siūlymui trečiadienį pritarė ministrų kabinetas.
Komentarai
Kokia Lietuva būtų saugesnė?
Turtinga? Išsilavinusi? Profesionaliai ir techniškai pasiruošusi atremti grėsmes? Taip. Turtinga, nes kiekvienas pilietis joje socialiai saugus, o teisingas ir teisėtas uždarbis gerbiamas. Išsilavinusi ne todėl, kad kas trečias turi aukštojo mokslo diplomą, o kad kiekviename lygmenyje teikiamos adekvačios žinios ir įgūdžiai.
Aktualijos
Generalinė prokuratūra įtaria R.Paksą prekyba poveikiu
Pirmadienį Generalinė prokuratūra pranešė apie Europos Parlamento nariui Rolandui Paksui pareikštus įtarimus dėl prekybos poveikiu.
Komentarai
Menkos kovotojų su korupcija gretos
Darbuotojai Lietuvoje yra vieni ištikimiausių ir lojaliausių, o už įmonės interesus jiems svarbesnė nebent asmeninė karjera. Jie greičiau užsimerks ir pateisins vadovus, verslo tikslų siekiančius ne visai teisėtomis priemonėmis, ir patys be skrupulų imsis korupcinių veiksmų, jeigu tai atvers galimybes kilti karjeros laiptais.
Aktualijos
Antras iš eilės – rimtų nemalonumų turi dar vienas Brazilijos prezidentas
Pernai rugpjūtį iš susikompromitavusios tuometinės Brazilijos prezidentės Dilmos Rousseff prezidento pareigas perėmusiam Micheliui Temerui pareikšti kaltinimai kyšininkavimu. Susidariusi padėtis gali įstumti šalį į naują ir galbūt ilgą politinį sąmyšį.
Kultūra
Traukiniais per kirtavietes
Po sėkmingai pasibaigusios Pakso apkaltos atrodė, kad mūsų šalyje viskas įmanoma. Nors bus dar kelyje ir niūrių pasimurkdymų korupcijos pelkėse, ir kolektyvinės gėdos už tapšnojimo tradicijų tęsėjus, tikėta, jog visus juodulius kompensuos ryškios pilietinės pergalės arba tylūs rutininiai pasistūmėjimai į teisingesnę ir turtingesnę ateitį.
Verslas
STT perdavė teismui Klaipėdos jūrų uosto ir „Latvijas tilti“ kyšininkavimo bylą
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) perdavė teismui baudžiamąją bylą dėl Klaipėdos valstybinių jūrų uosto ir „Latvijas tilti“ korupcijos.
Verslas
Vidaus sandoriai savivaldybėse lieka – Seimas atmetė prezidentės veto
Vidaus sandoriai savivaldybėse ir toliau galės būti sudaromi – Seimas nepritarė prezidentės veto. Tai pirmas kartas, kai šios kadencijos Seimas atmetė šalies vadovės veto.
Komentarai
Antikorupcijos prošvaistės Ukrainoje
Ukrainos kovoje su korupcija – ilgai lauktas proveržis. Kovo pradžioje pirmą kartą po nepriklausomybės atgavimo sulaikytas tokio aukšto rango pareigūnas – šalies mokesčių tarnybos vadovas Romanas Nasirovas, artimas prezidento Petro Porošenkos bendražygis.
Aktualijos
Bratislavoje – tūkstantiniai protestai prieš korupciją
Bratislavoje antradienį į protestą susirinko keli tūkstančiai jaunų slovakų, reikalavusių vidaus reikalų ministro ir policijos pareigūnų nušalinimo, nes jie neva nepakankamai stengiasi kovoti su korupcija.
ŽYMA
KORUPCIJA