Meniu
Prenumerata

penktadienis, lapkričio 15 d.


Finansai ir investavimas
EUROZONA
Patirtis: apdovanojimu turėjęs tapti, tačiau mažai ką pakeitęs Slovakijos euras
Slovakija eurą įsivedė tuomet, kai pasaulio ekonomika išgyveno blogiausią moderniųjų laikų krizę – 2009-aisiais. Vienas Bratislavoje įsikūrusio Ekonominės ir socialinės analizės instituto (INESS) įkūrėjų, ekonomistas Jurajus Karpišas teigia, kad bendra ES valiuta buvo priimta su džiaugsmu, tačiau praėjus dešimtmečiui euro vertinimai – nevienareikšmiai
Finansai ir investavimas
EUROZONA
Patirtis: dvidešimt vieneri Portugalijos metai su euru
Portugalija eurą turi gerokai ilgiau nei Lietuva – šalis įsivedė jį dar 1999 m., kai šis tebuvo virtuali valiuta bei
Verslas
ĮSPĖJIMAS
Lietuvos bankas: „Swedbank“, SEB ir Šiaulių bankai privalo ruoštis galimai krizei
Siekiant apsaugoti valstybės lėšas ir Lietuvos finansų sistemos stabilumą, trys pagrindiniai Lietuvos komerciniai bankai – „Swedbank“, SEB ir Šiaulių bankas – turės pasiruošti, kad ištikus krizei jie galėtų patys padengti nuostolius ir tęsti veiklą.
Verslas
BANKAI
Mažoka pagalvė: įvykus blogiausiems scenarijams lėšas indėlių draudimui tektų skolintis
Indėlių draudimo fonde sukauptų lėšų nepakaktų žlugus bankui ar kitai didesnei kredito įstaigai
Verslas
Pirmosios rudens kregždės pranašauja naujos recesijos tikimybę
Apie naują ekonomikos nuosmukį nuolat kalbėta nuo prieš dešimtmetį kilusio sunkmečio. Šįkart matoma daugiau nerimauti verčiančių ženklų, tačiau specialistai neprognozuoja, kad pasikartos tuometis krachas.
Verslas
Didysis šuolis: valstybės, išvengusios vidutinių pajamų spąstų
Vidutinių pajamų spąstų rizika dar nėra nuosprendis – kai kurios šalys sugebėjo iš jų ištrūkti. Tiesa, ne visi receptai tinka Lietuvai.
Aktualijos
Manifestas už liberalizmo atnaujinimą
Sulaukę sėkmės liberalai tapo savimi patenkintu elitu. Jiems reikia prisiminti, ką reiškia trokšti radikalių veiksmų
Komentarai
Politikos aikido
Valdančioji dauguma su dideliu entuziazmu ir net įniršiu vos prasidėjus rudens Seimo sesijai ėmėsi darbo naujai inicijuotose tyrimų komisijose. Biudžeto ir finansų komitetas tirs finansų krizės 2009–2010 m. aplinkybes, o Teisės ir teisėtvarkos – apskritai visą politiką nuo 2008 iki 2016 m. Pastarasis tyrimas sunkiai gali būti apibūdinamas kitaip, nes ketinama tirti pačius įvairiausius politinius procesus ir įtakas jiems.
Komentarai
Kiaurasamčio ekonomika
Prieš dešimtmetį „The Economist“ gana taikliai apibūdino Rusijos ūkį kaip „kiaurasamčio ekonomiką“. Šalyje daug problemų, bet kol naftos kainos aukštos – gyventi galima. Kol į kiaurasamtį vanduo pilamas greičiau, nei iš jo iš išbėga, tol jame yra vandens.
Aktualijos
„Financial Times“: ES gali sumažinti finansavimą Rytų ir Vidurio Europai
Briuselis planuoja Rytų ir Vidurio Europos valstybėms narėms skiriamą Europos Sąjungos (ES) finansavimą ateinančiu biudžeto laikotarpiu sumažinti dešimtimis milijardų eurų ir šias lėšas nukreipti į šalis, kurios smarkiai nukentėjo nuo finansų krizės, kaip antai Ispaniją ir Graikiją, rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“.
Aktualijos
Kovoja kaip gali: nuo naujųjų banknotų Venesuela nubrauks tris nulius
Siekdamas pažaboti hiperinfliaciją, Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro paskelbė ketinantis revalvuoti krizės nualintą nacionalinę valiutą ir nuo bolivaro banknotų nubraukti tris nulius.
Verslas
Recesijos laikas
Nobelio ekonomikos premijos laureatas Robertas J. Shilleris netiki, kad įsibėgėjęs finansinių technologijų bumas padės išspręsti fundamentalias ūkio problemas. Susėdęs su IQ apžvalgininku Gyčiu Kapsevičiumi, lietuviškų šaknų turintis amerikietis ekonomikos profesorius pasidalijo požiūriu į bitkoinus, Donaldą Trumpą, Kiniją ir ateities krizes.
Pasaulis
Venesuela kurs savo skaitmeninę valiutą pavadintą „Petro“
Krizės kamuojama Venesuela imasi pačių neįprasčiausių priemonių ekonomikos nuosmukiui suvaldyti. Jos prezidentas Nicolas Maduro paskelbė, kad šalis kuria skaitmeninę valiutą.
ŽYMA
KRIZĖ