Meniu
Prenumerata

antradienis, balandžio 16 d.


Pasaulis
MIGRACIJA
ES pasiekė preliminarų susitarimą dėl prieglobsčio prašytojų priėmimo
Europos Sąjungos šalys narės ketvirtadienį pasiekė preliminarų susitarimą dėl ilgą laiką stabdytų bloko taisyklių pataisų, skirtų teisingiau paskirstyti prieglobsčio prašytojų priėmimą.
Pasaulis
MIGRACIJA
ES dar kartą mėgina įveikti ilgus metus trunkančią krizę dėl migrantų
Europos Sąjungos valstybių narių vidaus reikalų ministrai ketvirtadienį dar kartą pabandė išspręsti vieną sudėtingiausių bloko politinių problemų ir ėmėsi svarstyti naujas priemones, kaip pasidalyti atsakomybe už neteisėtai į Europą atvykstančius migrantus.
Komentarai
KOMENTARAS
Esmė ne skaičiuose: ką išnaudota paslaugų sektoriaus kvota sako apie Lietuvos migracijos sistemą
Nustatyta paslaugų sektoriaus darbuotojų, esančių trūkstamų profesijų sąraše kvota – 16 tūkst. asmenų – buvo išnaudota jau rugpjūtį. Panaši situacija buvo ir praėjusiais metais, kai 11,6 tūkst. darbuotojų kvota pasiekta gegužę. Kitaip tariant, iš anksto paskaičiavusios darbo rinkos poreikius, valstybės institucijos stipriai šovė pro šalį. Nenuostabu, nes tiksliai tų poreikių numatyti neįmanoma net ir ne tokiais sudėtingais laikais.
The Economist
Savos tarp savų
Valdyboms Europoje taikomos lyčių kvotos veik nepadidino įmonių veiklos efektyvumo ir ne itin padėjo moterims žemesnėse pakopose
ŽYMA
KVOTOS