Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 12 d.


Kava su IQ
J. Zielonka: „Kuo greičiau atsikratysime neoliberalių idėjų apsėdimo, tuo geriau“
„Ne populistai laimi, o mes, liberalai, pralaimime“, – įsitikinęs Oksfordo profesorius Janas Zielonka. Save liberaliam Europos elitui priskiriantis lenkų kilmės akademikas Ugnę Litvinaitę tikino, kad ne tik valdantiesiems, bet ir pačiam ES projektui reikia fundamentalių pokyčių.
Aktualijos
Manifestas už liberalizmo atnaujinimą
Sulaukę sėkmės liberalai tapo savimi patenkintu elitu. Jiems reikia prisiminti, ką reiškia trokšti radikalių veiksmų
IQ Tema
Sielą laisvei pardavę
Nėra sunkesnės užduoties, nei įtikti liberalių pažiūrų rinkėjui. Gal dėl to politikams ir nepavyksta.
The Economist
Kodėl liberalai turėtų būti įžūlesni?
Pokalbis su apžvalgininku Edmundu Fawcettu apie jo knygą „Liberalizmas“
Aktualijos
Atsakomybė elgtis moraliai
Naudos siekimas šiandien gali sugadinti gerovę ateityje, įsitikinęs pasaulinio nevyriausybines organizacijas vienijančio tinklo „Atlas Network“ viceprezidentas Tomas G. Palmeris. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis užsiminė apie savo prieš beveik keturis dešimtmečius užsimezgusią veiklą Vidurio Europoje ir pripažino, kad pastaruoju metu liberaliosios Vakarų demokratijos susiduria su dar didesniais iššūkiais, negu žlugus komunizmo milžinui žemyno Rytuose.
Aktualijos
Rinkimai neliberalioje demokratijoje: ar jaunoji karta apgins savo ateitį?
Nors daugelis jaunų vengrų nepritaria premjero Viktoro Orbano vykdomai politikai, jie greičiausiai nepakeis sekmadienį vykstančių Vengrijos rinkimų baigties.
Komentarai
Nepatogi tiesa apie migraciją
Į diskusiją apie imigraciją veržiasi sociologija, antropologija ir istorija. Atrodo, kad vien dėl duonos kąsnio gyvenantis Homo economicus užleidžia vietą žmogui, kuriam turėti šaknis yra ne mažiau svarbu, nei pavalgyti.
Aktualijos
Daugiau asmens laisvių, mažiau valstybės
„Feminizmas vis dar lieka viena aktualiausių politinių diskusijų temų, ir suprasti jo reikšmę ypač svarbu šiuolaikinėms moterims“, – įsitikinusi „The Atlas Society“ vadovė Jennifer A. Grossman. Kalbėdama su IQ žurnaliste Kotryna Tamkute ji kritikavo modernios gerovės valstybę ir teigė, kad tik sveikas žmogus gali būti visiškai laisvas.
Aktualijos
V.Adamkus: „Darėm tai, ką diktavo mūsų protas ir jausmai
Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta 2017 metų birželio 23 dieną, pradedant federacijos „Santara-Šviesa“ suvažiavimą
IQ Tema
Reikia vėl išmokti mąstyti
„Pagarba individo laisvei ar kolektyvinei sąmonei, orientacija į altruizmą ar egoizmą – šie pasirinkimai nulems Vakarų demokratijos ateitį“, – teigia Ayn Rand instituto vykdomasis direktorius Yaronas Brookas. Kotryna Tamkutė teiravosi, kas lemia rinkėjų palankumą populistinėms idėjoms ir ką daryti, kad jos nenustelbtų argumentų.
IQ Tema
Ar jau laikas laidoti liberalizmą?
Nacizmą ir komunizmą įveikusią politinę ideologiją ištiko gili krizė.
Aktualijos
Surask liberalą
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (LRLS) po korupcijos skandalo smigo į bedugnę ir vidinę sumaištį. Tačiau už partijos nesėkmes svarbesnis visos ilgai liberalizmo dvasia augintos rinkėjų kartos nusivylimas.
ŽYMA
LIBERALIZMAS