Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gruodžio 4 d.


Kultūra
UŽVERTUS KNYGĄ
„Lietuvos istorija“: konceptualus pasakojimas be nereikalingų faktų
Istorijos mokytis įdomiausia, kai atrandame paralelių su dabartimi, kurioje gyvename. Istorijos mokslų daktaras, mokytojas Mindaugas Nefas įsitikinęs, kad dar labai svarbu gyvas pasakojimas, nauji ir netikėti faktai, surinkti ir pateikiami ne atsitiktine tvarka, o konceptualiai. Kokiam skaitytojui galėtų būti skirta ką tik baigta leisti 5 dalių Alfredo Bumblausko ir Mangirdo Bumblausko „Lietuvos istorija. Paaugusių žmonių knyga“, istorikas pasakoja Agnei Žemaitytei.
Aktualijos
LIETUVOS POLITIKA
Seimo pirmininkė: komunizmo nusikaltimų įvertinimas turi būti Vakarų politinėje darbotvarkėje
Istorijos negalima perrašyti, iš jos reikia mokytis, o komunizmo nusikaltimų įvertinimas turi atsirasti Vakarų politinėje darbotvarkėje, sako Lietuvos Seimo pirmininkė. „Šiurkštus
Kava su IQ
POŽIŪRIS
R. Van Vorenas: „Lietuva neturės ateities, kol nesuvirškins savo praeities“
Istorikas ir žmogaus teisių aktyvistas Robertas Van Vorenas įsitikinęs, kad kolektyvinės traumos, sukeltos kruvinų XX a. įvykių, paliko gilias žaizdas daugelio europiečių pasąmonėje. Marijai Lariščevai profesorius teigė, jog Lietuva nėra išimtis – tolimesnis jos gyvenimas priklausys nuo to, ar sugebėsime persvarstyti istorijos puslapius iš naujo.
Kultūra
Pirmieji Steigiamojo Seimo metai – valstybės gimimas
1920 m. gegužės 15 d. rytas laikinojoje Lietuvos sostinėje Kaune išaušo kiek lietingas. Vis dėlto mieste tvyrojo kaip reta pakili nuotaika – žmonės vieni kitus sveikino išrinkus pirmąjį nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos Steigiamąjį Seimą. Tądien šis susirinko į pirmą posėdį.
ŽYMA
LIETUVOS ISTORIJA