Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, balandžio 18 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Esmė ne skaičiuose: ką išnaudota paslaugų sektoriaus kvota sako apie Lietuvos migracijos sistemą
Nustatyta paslaugų sektoriaus darbuotojų, esančių trūkstamų profesijų sąraše kvota – 16 tūkst. asmenų – buvo išnaudota jau rugpjūtį. Panaši situacija buvo ir praėjusiais metais, kai 11,6 tūkst. darbuotojų kvota pasiekta gegužę. Kitaip tariant, iš anksto paskaičiavusios darbo rinkos poreikius, valstybės institucijos stipriai šovė pro šalį. Nenuostabu, nes tiksliai tų poreikių numatyti neįmanoma net ir ne tokiais sudėtingais laikais.
Komentarai
KOMENTARAS
Kai nieko nedaryti – geriausia
Pirkdami naują šaldytuvą visada svarstome ir sveriame. Ar reikia, kodėl reikia, kodėl senasis įrenginys nebetinka, kokie poreikiai pasikeitė. Galvojame, ar
Komentarai
KOMENTARAS
„Monopolis“, P. Escobaras ir centriniai bankai
Populiariausio pasaulyje stalo žaidimo „Monopolis“ idėjos pradininkė Elizabeth Magie siekė parodyti tamsiąją nuosavybės pusę: įtvirtinus teisę jos turėti, turtas laikui bėgant sukaupiamas vienose rankose.
Komentarai
KOMENTARAS
EK direktyva mažins galimybes pavežėjais dirbti tiek vietiniams, tiek nuo karo siaubo besitraukiantiems žmonėms
Europos Komisijos (EK) direktyva dėl paslaugų teikimo per platformas mažins būdų padėti nuo karo baisumų į Europą besitraukiantiems žmonėms. Siekis
Komentarai
KOMENTARAS
Kol valdžia rūpinsis desertų reklama, vaistų prieinamumui neužteks rankų
Ką tik Vyriausybės vadovė paskelbė dvi konceptualias iniciatyvas – valstybės institucijų reformą ir drąsią „Lietuva 2050“ viziją. Deja. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) byla prieš desertinę „Daktaras Desertas“ ūmiai mus grąžino į žemę. Apkaltino jaunuolių įsteigtą desertinę išradingu konceptu „Daktaras Desertas“, kad šioji klaidina Lietuvos piliečius, neva teikianti gydymo paslaugas. VMVT rimtai susirūpino, kad užuot po mėnesį stovėję poliklinikų eilėse ir po tris paras skambinę į registratūras, visi Lietuvos ligoniai puls gydytis į humoristinio koncepto desertinę.
Komentarai
KOMENTARAS
Demografiniai pokyčiai ir žmonių galimybės
Lietuvos visuomenė – viena greičiausiai senstančių Europoje. Apie šį faktą ir tai, ką su juo daryti, diskutuojame mažai. Mus džiugina, kad vis didesnė dalis iš Lietuvos išvykusių žmonių grįžta. Bet kadangi natūralus gyventojų prieaugis yra neigiamas, o jaunų žmonių dalis mažėja, vien tik teigiamo migracijos saldo nepakanka. Jis turi būti ryškus.
Komentarai
KOMENTARAS
Sistemos paieškos išimčių labirinte
Finansų ministerija ėmėsi sisteminio mokesčių lengvatų peržiūrėjimo. Darbas ne iš lengvųjų, nes sunkumuose logiška ieškoti lengvatų. Iš pirmo žvilgsnio gali
Komentarai
KOMENTARAS
Ar investuotojus vesime tik pro tarnybinį įėjimą?
Kas ketverius metus verslas iš valdžios išgirsta pažadų spręsti problemas, gerinti veiklos sąlygas, kurti investicijoms palankią aplinką. Deja, iki šiol
Komentarai
KOMENTARAS
Dėlionės užrištomis akimis
Klausimas, kaip padalyti išteklius, yra esminis ekonomikoje. Normaliomis sąlygomis išsisprendžia pats – rinkoje žmonėms renkantis, ką pirkti, parduoti ir kuo verstis.  Aiškumas
Aktualijos
VALSTYBINĖS VAISTINĖS
Valstiečiai abejoja valstybinių vaistinių projekto įvertinimu ir vis viena žada jas steigti
Parlamentiniam Sveikatos reikalų komitetui siūlant Seimui toliau nesvarstyti valstiečių pataisos dėl valstybinių vaistinių įteisinimo, jos iniciatoriai sako, kad pažadas rinkėjams steigti tokias vaistines bus įgyvendintas.
Aktualijos
PROBLEMOS
E. Leontjeva: būtina keisti teisėkūros kultūrą
Didžiausia problema Lietuvoje yra teisėkūros kultūra, įsitikinusi Lietuvos laisvosios rinkos institutui (LLRI) sugrįžusi vadovauti Elena Leontjeva.
Komentarai
Valdiškos įmonės: švelniai prispausta uodega, plačiai pražioti nasrai
Valstybės valdomos įmonės (VVĮ) ir savivaldybių valdomos įmonės (SVĮ) yra vienos didžiausių ir kartu labiausiai pasislėpusių įtakos grupių Lietuvoje.
Komentarai
Neišnaudotos galimybės
Biudžetą patvirtinusi valdžia pasidžiaugė – jis nedeficitinis. Žinoma, galima pasidžiaugti. Bet esant tokiems augimo tempams reikėtų ypatingų sugebėjimų turėti biudžeto deficitą. Nors, tiesa, tokių talentingų vyriausybių yra buvę. 2003–2007 m., kai ekonomika kilo po 10 proc., biudžetas deficitinis būdavo kasmet.
Aktualijos
Rimbas smaližiams... ir varguoliams
Valstybės skuba apmokestinti nesveikus maisto produktus ir taip papildo biudžeto pajamas. Tačiau pasiekti svarbiausio tikslo – sumažinti nutukusių žmonių skaičiaus – vien mokesčiais nepavyks.
Komentarai
Atvirkštinis traukinių žymėjimas
Pamenate kultinio filmo „Traukinių žymėjimas“ herojaus monologą? „Pasirink sumautai didelį televizorių, pasirink skalbimo mašiną, automobilį, kompaktinių diskų grotuvą, gerą sveikatą, žemą cholesterolį, fiksuotųjų palūkanų būsto paskolą, medicinos draudimą...“ Šis monologas, spėju, turėjo įkąsti vartotojų visuomenei ir tokio gyvenimo beprasmybei.
ŽYMA
LIETUVOS LAISVOSIOS RINKOS INSTITUTAS