Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 20 d.


Aktualijos
VILNIUS
Gedimino kalno pietrytiniame šlaite – nauja nuošliauža
Gedimino kalno Vilniuje pietrytiniame šlaite pirmadienį užfiksuota nauja nuošliauža, Lietuvos nacionalinis muziejus sako, kad kalnui grėsmės nėra.
Aktualijos
VILNIUS
Nacionalinis muziejus siekia nutraukti sutartį su Gedimino kalno darbų projektuotojais
Lietuvos nacionalinis muziejus siekia nutraukti sutartį su Gedimino kalno ilgalaikių tvarkymo darbų projekto rengėju – įmone „Hidroterra“ dėl techninių klaidų, bus skelbiamas naujas pirkimas.
Kultūra
ISTORIJA
Nacionaliniame muziejuje atveriama paroda, skirta seniausiam archeologiniam radiniui
Lietuvos nacionaliniame muziejuje pristatytas seniausias archeologinis radinys šalyje – Lyngby tipo kirvis, o nuo ketvirtadienio Senajame arsenale atveriama jam skirta paroda „Lyngby kirvis: 13 000 metų garantija“.
Kultūra
REKOMENDACIJOS
Rūtos Kačkutės laisvalaikio rekomendacijos
Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė, dalydamasi savo kultūrinio gyvenimo atradimais, daug dėmesio skiria istorijai ir pažinčiai su kitomis kultūromis.
Kultūra
Ne revoliucija, o evoliucija
Trijuose iš keturių nacionalinių Lietuvos muziejų keičiasi vadovai. Naujieji, pakeitę ilgamečius pirmtakus, radikalių permainų imtis neketina, visgi jų planuojami pokyčiai nebus vien kosmetiniai.
Kultūra
Architektas dvarus įamžino piešiniuose
„Esu architektas, juo dirbu daugiau nei 50 metų. Manau, kad būtent ši veikla išugdė poreikį ieškoti vis kažko naujo, dar neatrasto, tad kiekvienas vis naujai pamatytas objektas man yra paslaptingas ir žavingas“, – sako 2017 m. Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas Arūnas Eduardas Paslaitis, Lietuvos nacionaliniame muziejuje pristatantis dvarų piešinių parodą „Dvarų keliais“.
Aktualijos
Paskelbta ekstremali situacija dėl Gedimino kalno
Ketvirtadienį paskelbta ekstremali padėtis dėl sostinės Gedimino kalno. Šis veiksmas leidžia jo tvarkymui naudoti lėšas iš valstybės rezervo. Kartu perspėjama, kad nauja nuošliauža pavojinga pačiai piliai.
ŽYMA
LIETUVOS NACIONALINIS MUZIEJUS