Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 25 d.


Kultūra
PARAŠTĖS
Seismografai
Baigiasi pirmieji pandeminiai metai, kurie prasidėjo pernai po Knygų mugės. Šiemet mugė nukelta į gegužę ir vasario pabaiga tuščia ir
Kultūra
PARAŠTĖS
Gyvačių aliejus
Jau kurį laiką galvoje sukasi mintis – apie 2020-uosius bus prirašyta kalnai knygų (pats įsivaizduoju šį tą panašaus į Victoro Sebestyeno
Kultūra
PARAŠTĖS
Teisė į viltį
Atleiskite, bet negaliu šiuo metu rašyti apie ką nors kitą. Rašysiu apie Baltarusiją. Galbūt, pasirodžius šiam žurnalo numeriui, jau daug kas bus aišku, ir baltarusiai (o ir mes) galės džiaugtis nuvertę Lukašenką. O gal ir ne. Neramūs laikai, ir dauguma mano minčių dabar Minske – galvoju apie baltarusių poetus ir rašytojus. Kaip jiems ten? Ar pavyks? Ar jiems viskas gerai? Ar jie sveiki ir gyvi?
Kultūra
PARAŠTĖS
Baltasis triukšmas
Taip vadinasi vienas garsiausių XX a. pabaigos amerikiečių romanų, parašytas Dono De Lillo (lietuviškai, deja, turime tik vieną, ne patį geriausią jo kūrinį – „Kosmopolis“). Tai romanas-satyra, kuriame, pasitelkus antiutopijos ir mokslinės fantastikos priemones, kalbama apie vartojimo kultūrą, mirties baimę, konspiracijos teorijas ir žmogaus sukeltas ekologines katastrofas. Visa tai, kas dabar iškilo į pirmąjį planą – „Baltasis triukšmas“ virto mums į veidą rėkiančiu liudininku.
Kultūra
KNYGŲ APŽVALGA
Knygos. Prekyba patriotizmu ir teksto bei vaizdo jungtys
Romanų apie abu pasaulinius karus, tiek Pirmąjį, tiek Antrąjį, parašyta tiek daug, kad sunku jau ką nauja ir pasakyti. Tačiau kartais pavyksta.
Kultūra
KNYGOS
Ko pasaulyje daugiausia?
Aiškiai, suprantamai ir patraukliai pasakoti apie sudėtingus dalykus – tikra Dievo dovana. Ypač ji praverčia mokslo populiarinimo knygų autoriams. Atrodytų, ką labai patrauklaus būtų galima pasakyti apie vabzdžius, kurių dauguma mūsų nemėgsta arba nepastebi (vadinasi, nepažįsta ir nesupranta).
Kultūra
Netikėtas sugrįžimas
Įpusėjus 2016-iesiems jau galime apsižvalgyti ir padaryti šiokias tokias išvadas: kokie šie metai rašytojams ir leidėjams, ką renkasi skaitytojai, kokios literatūros tendencijos dabar svarbios?
Kultūra
Knygų apžvalga
Marius Burokas rekomenduoja, į kurias naujas knygas vertėtų atkreipti dėmesį.
Kultūra
Akistata vonios kambaryje
Amerikiečių poetui Allenui Ginsbergui tikriausiai priklauso pirmos žymios asmenukės Lietuvoje autorystė. Ieva Rekštytė patenka į veidrodžių labirintą ir seka ekscentriškojo bitniko viešnagės Vilniuje pėdsakais.
ŽYMA
MARIUS BUROKAS