Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gruodžio 10 d.


Aktualijos
VIA BALTICA
M. Skuodis: „Via Baltica“ iki Latvijos sienos turi tapti keturių eismo juostų keliu
Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad magistralinio kelio „Via Baltica“ ruožas nuo Kauno iki Latvijos sienos turi tapti keturių eismo
IT ir transportas
„RAIL BALTICA“
M. Skuodis: „Rail Baltica“ projektas bus įgyvendintas 2028 metais susijungus bėgiais su Lenkija
Susisiekimo ministras Marius Skuodis tvirtina, kad Lenkija ir Lietuva planuoja susijungti geležinkelio bėgiais ir užbaigti „Rail Baltica“ projektą 2028 m. Pasak jo, projektas bus įgyvendintas ne tik tada, kai Lietuva turės bėgius, bet ir kai Lenkija „prieis su bėgiais“ iki Lietuvos sienos.
IT ir transportas
„VIA BALTICA“
I. Šimonytė: „Via Baltica“ itin svarbi, nes bus naudojama kariniam mobilumui
Lietuvai pradedant tiesti vieną ilgiausių tarptautinės automagistralės „Via Baltica“ ruožų tarp Marijampolės ir Lenkijos sienos premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžia, kad šis kelias itin svarbus, nes bus pritaikytas ne tik civilinėms, bet ir karinio mobilumo reikmėms.
Verslas
INOVACIJOS
5G ryšio skatinimui Lietuvoje – 24,5 mln. eurų
Susisiekimo ministerija praneša, kad jos įgyvendinama inovacijų skatinimo priemonė „Sandbox“ (liet. – smėliadėžė), skirta skatinti 5G ryšiu grįstas inovacijas, sulaukia
IT ir transportas
TRANSPORTAS
Transporto sektoriaus apžvalga: 2022 m. krovinių vežimas mažėjo, keleivių – augo
Praėjusiais metais, išankstiniais duomenimis, Lietuvos transporto sektoriuje krovinių vežimas sumažėjo apie 17 proc., tačiau įvairių rūšių transportu vežta 48 proc. daugiau keleivių, tarp jų daugiau kaip dvigubai išaugo oro uostuose aptarnautų keleivių skaičius, praneša Susisiekimo ministerija.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Antradienio kaleidoskopas: J. Bidenas Lenkijoje, V. Putino metinė kalba ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių vasario 21-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Aktualijos
SANKCIJOS BALTARUSIJAI
M. Skuodis: Baltarusija nuolat kuria sankcijų apėjimo schemas, jų gali būti ir daugiau
Tiriamosios žurnalistikos atstovams išaiškinus galimą Baltarusijos trąšų gamintojams taikomų Europos Sąjungos (ES) sankcijų apėjimo mechanizmą, susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad šios šalies režimas nuolat kuria sankcijų apėjimo schemas, todėl jų gali paaiškėti ir daugiau.
IT ir transportas
AVIACIJA
M. Skuodis: „Brussels Airlines“ kovo mėnesį grįžta į Vilnių
Belgijos oro bendrovės „Brussels Airlines“ kovą atnaujins pernai rudenį laikinai sustabdytus tiesioginius skrydžius tarp Vilniaus ir Briuselio, sako susisiekimo ministras. Mariaus Skuodžio teigimu, nuo kovo skrydžių bus daugiau, negu anksčiau.
IT ir transportas
SKRYDŽIAI
M. Skuodis: „Ryanair“ žingsnis – įprasta įmonės spaudimo taktika
Airijos pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ sprendimas sumažinti maršrutų ir reisų dažnį motyvuojant Vilniaus oro uosto didinamais įkainiais yra įprasta šios
IT ir transportas
SUSISIEKIMAS
M. Skuodis: „Rail Baltica“ atkarpos Lietuvoje turėtų veikti 2027-aisiais
Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad apie 2026 metus jau turėtų veikti europinės geležinkelio „Rail Baltica“ atkarpa nuo Kauno iki
Verslas
KLAIPĖDOS UOSTAS
M. Skuodis: Klaipėdos uostas galėtų tapti kitų uostų dalininku, investuoti Ukrainoje
Į akcinę bendrovę pertvarkytas ir komercinę veikla galintis užsiimti Klaipėdos uostas galėtų tapti užsienio bendrovių, krovos terminalų ar uostų dalininku, o kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ – investuoti į Ukrainos atstatymą, teigia susisiekimo ministras Marius Skuodis.
Verslas
AVIACIJA
Nutupdyta Lietuva: ar Vilniui pavyks atsikratyti Europos aviacijos užkampio statuso?
Ambicingu tikslu to nepavadinsi, bet Lietuva iki 2030 m. pasauliniame pasiekiamumo vertinimo reitinge siekia pakilti bent dešimčia pozicijų, į 85 vietą. Pastarąjį kartą 2019 m. sudarytame indekse iš ES šalių žemiau yra tik Estija ir Slovėnija, o Lietuvą lenkia Armėnija, Azerbaidžanas, Uzbekistanas.
IQ Tema
MARIUS SKUODIS
Nenulėkti nuo bėgių: susisiekimo ministras stumiasi į priekį
Nepaisant to, kad turi daugybę planų ir vos nežlugo karjera
IT ir transportas
LIETUVOS GELEŽINKELIAI
M. Skuodis: išmanusis riedmuo taupys lėšas, gerins LTG paslaugas
„Lietuvos geležinkelių“ infrastruktūros tinklą valdanti įmonė „LTG Infra“ ketvirtadienį pristatė 6,5 mln. eurų (be PVM) kainavusį itališką savaeigį išmanųjį diagnostinį riedmenį, kuris be žmogaus pagalbos surenka visus duomenis apie geležinkelio būklę, taupo įmonės lėšas bei leidžia pasirinkti būtiniausius remonto darbus.
Verslas
KALININGRADO TRANZITAS
M. Skuodis: atsiskaitymai už Kaliningrado tranzitą turėtų vykti ir toliau
Susisiekimo ministras sako, jog atsiskaitymai už sankcionuotų prekių tranzitą per Lietuvą tarp Rusijos ir Kaliningrado nuo rugsėjo turėtų vykti ir toliau. Vis dėlto Marius Skuodis neatmeta, kad jie gali strigti, tačiau ne dėl valstybės kaltės.
ŽYMA
MARIUS SKUODIS