Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 23 d.


Pasaulis
LENKIJA
D. Tusko centristai šią savaitę Lenkijoje turėtų pakeisti dešiniųjų vyriausybę
Šią savaitę Lenkijoje aštuonerius metus trukusį dešiniųjų valdymą turėtų pakeisti Donaldo Tusko vadovaujamas centristų blokas.
Pasaulis
LENKIJOS VYRIAUSYBĖS FORMAVIMAS
M. Morawieckis turi pristatyti savo vyriausybės sudėtį
Mateuszas Morawieckis, kuriam Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda po rinkimų pavedė suformuoti naują vyriausybę, pirmadienį turi pristatyti jos sudėtį. A. Duda pirmiausia
Pasaulis
RINKIMAI LENKIJOJE
M. Morawieckis: valdančioji partija bandys formuoti vyriausybę, jei to paprašys prezidentas
Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis pirmadienį pareiškė, kad jo partija bandys formuoti vyriausybę, jei to paprašys prezidentas.
Pasaulis
ES MIGRACIJOS POLITIKA
Lenkija žada vetuoti ES migracijos reformų paketą
Lenkijos ministras pirmininkas ketvirtadienį ES migracijos reformų paketą pavadino Briuselio ir Berlyno diktatu ir pažadėjo jį griežtai vetuoti.
IQ Tema
REGIONINĖ GALYBĖ
Kur lenkia Lenkija?
Lenkija neslepia ambicijų būti Rytų ir Vidurio Europos regiono lydere ir atsvara didžiosioms ES valstybėms. Ar šios ambicijos pagrįstos?
Aktualijos
GRĖSMĖS
Lietuva ir Lenkija: Baltarusijoje šiuo metu yra 4 tūkst. „Wagner“ samdinių
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda bei Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis tvirtina, kad Baltarusijoje šiuo metu yra apie 4 tūkst. „Wagner“ samdinių, dalis jų yra arti Lietuvos ir Lenkijos teritorijos.
Aktualijos
GRĖSMĖS
G. Nausėda Lenkijoje: reikia ruoštis uždaryti sieną su Baltarusija, jei situacija blogėtų
Lenkijoje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Vilnius, Varšuva ir Ryga turi būti pasiruošusios kartu uždaryti sieną su Baltarusija, jei dėl „Wagner“ samdinių saugumo situacija blogėtų.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Antradienio kaleidoskopas: techninė recesija, M. Morawieckio vizitas ir kitos svarbiausios naujienos
Svarbiausių gegužės 2-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Pasaulis
ES IR LENKIJA
Siekdami atblokuoti ES lėšas, lenkų parlamentarai priėmė įstatymą dėl teismų reformos
Lenkijos žemieji parlamento rūmai penktadienį priėmė įstatymą dėl teismų reformos, taip bandydami pataisyti santykius su Europos Sąjunga ir atblokuoti įšaldytas
Aktualijos
LENKIJA
Lenkijos konservatyvusis premjeras pasisakė už mirties bausmę
Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis netikėtai pasisakė už mirties bausmę ir pripažino, kad nepritaria Romos katalikų bažnyčios nuomonei šiuo klausimu. Jo
Pasaulis
RUSIJOS AGRESIJA
Lenkų premjeras: „Gazprom“ sprendimas sustabdyti dujų tiekimą – puolimas prieš Lenkiją
Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis trečiadienį sakė, kad Rusijos sprendimas sustabdyti dujų tiekimą yra „tiesioginis puolimas“ prieš Lenkiją, bet pridūrė, kad jo šalis nepasiduos „šiam šantažui“.
Pasaulis
BAUSMĖS
ES pirmąkart išieškos Lenkijai skirtas baudas iš Bendrijos finansavimo
Europos Komisija antradienį pranešė, kad šį mėnesį imsis beprecedentės priemonės – sumažins Lenkijai skirtą Europos Sąjungai skirtą finansavimą beveik 15 mln. eurų, tokiu būdu išieškodama baudas, skirtas Varšuvai už atsisakymą uždaryti vieną anglių kasyklą.
Pasaulis
MIGRANTAI
M. Morawieckis: migracijos krizė ir dujų kainos – hibridinio karo pavyzdžiai
Europos Sąjunga dar turi laiko išvengti katastrofos, susijusios su naujomis grėsmėmis, pareiškė Lenkijos vyriausybės vadovas Mateuszas Morawieckis. „Europa susidūrė su naujomis
Pasaulis
MIGRANTAI
M. Morawieckis kaltina V. Putiną organizavus Baltarusijos migrantų „ataką“
Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną surežisavus precedento neturinčią migrantų, mėginančių nelegaliai patekti į Lenkiją iš Baltarusijos, bangą ir pavadino tai ataka, galinčia destabilizuoti Europos Sąjungą.
Pasaulis
ES IR LENKIJA
Lenkijos premjeras: ES „įrėmė mums į galvą ginklą“
Lenkijos ministras pirmininkas pareiškė, kad Europos Sąjunga „įrėmė mums į galvą ginklą“, reikalaudama atsisakyti teismų sistemos reformų ir grasindama priešingu atveju imtis prieš šalį sankcijų.
ŽYMA
MATEUSZAS MORAWIECKIS