Meniu
Prenumerata

penktadienis, balandžio 19 d.


Pasaulis
NEAIŠKI PABAIGA
Pakistane prasidėjo balsavimas visuotiniuose rinkimuose
Milijonai pakistaniečių ketvirtadienį pradėjo balsuoti rinkimuose, kuriuos temdo įtarimai dėl klastojimo ir tai, kad populiariausias šalies politikas sėdi kalėjime, o pergalė prognozuojama kariuomenei palankiam kandidatui.
Pasaulis
PASAULIS 2024
Pirmoji dama: Meksika pirmą kartą prezidente išrinks moterį
2024 m. birželio 2 d. vyksiantys Meksikos rinkimai įeis į istoriją. Rinkėjų sąrašuose dar nėra buvę tiek rinkėjų, kaip ir
The Economist
PASAULIS 2023. ŠIAURĖS IR PIETŲ AMERIKOS
Naftalinu atsiduodanti Meksikos energetikos politika kenkia šaliai ir planetai
2023 m. Meksikos energetikos politika vis labiau nederės prie kitų šalių. 2018 m. atėjęs į valdžią, vėliau prezidentas Andrésas Manuelis Lópezas Obradoras, kurio gimtoji Tabasko valstija XX a. 8-ajame ir 9-ajame dešimtmetyje gerai gyveno iš ten rastos naftos, stengėsi anuliuoti 2014 m. energetikos reformas, atvėrusias Meksikos rinką. Ūkiui skatinti jis pirmenybę teikia valstybės įmonėms, o šalis, jo manymu, turėtų pati pasigaminti reikiamą energiją, užuot ją importavusi. Jo politika ir įstatymai, iš kurių daugelio negalima vykdyti dėl teismo įsakymų, toliau bus nukreipti į šį tikslą, nepaisant kainos.
The Economist
PASAULIS 2023
Rinkėjai veikiausiai išreikš nepasitenkinimą dar vienais lėto augimo metais
Po keleto kairiųjų pergalių Lotynų Amerikos rinkimuose 2023 m. svarstyklės vėl ims krypti į dešinę. Daugiausia tai atspindi išliekantį valdančiųjų
Pasaulis
ŽMOGAUS TEISĖS
Meksika užbaigia savo kelionę santuokos lygybės link
Tos pačios lyties asmenų santuokos tapo legalios visoje Meksikoje, įteisinus jas paskutinei Tamaulipaso valstijai.
Pasaulis
ŠIAURĖS AMERIKA
Meksikoje per išpuolį nušauta mažiausiai 18 žmonių
Pietų Meksikoje trečiadienį per išpuolį dienos metu ginkluoti užpuolikai įsiveržė į rotušę ir nužudė merą ir dar mažiausiai 17 žmonių, pranešė vietos valdžia.
The Economist
NUSIKALTIMAI
Šimtas tūkstančių dingusių meksikiečių
Daug narkotikų karo aukų guli nepažymėtuose kapuose dykumoje Nadios Rosales miegamasis kukliame name Puebloje, už 120 kilometrų į pietryčius nuo Meksikos
The Economist
PASAULIS 2022. ŠIAURĖS IR PIETŲ AMERIKOS
Meksikos demokratija pavojuje: A. M. L. Obradoras toliau kenks šalies demokratijai
Per pastaruosius du dešimtmečius Meksika buvo svarbus perėjimo prie demokratijos pavyzdys. Jos demokratija turi trūkumų, ją gadina korupcija, smurtas ir prastas valdymas. Vis dėlto Meksika – aiškiai demokratinė šalis, kur ne kartą sėkmingai surengti rinkimai ir partijos partijai taikiai perduodama valdžia, neblogai atskirtos galios ir veikia grupė nepriklausomų, nors ir netobulų institucijų. 2022 m. teks klausti, kiek dar prezidentas Andrésas Manuelis Lópezas Obradoras kenks tai sistemai.
Pasaulis
ŠIAURĖS AMERIKA
Lapkričio pradžioje JAV pirmą kartą po pusantrų metų atvers sienas su Kanada ir Meksika
Jungtinės Valstijos „lapkričio pradžioje“ atvers savo sausumos sienas su Meksika ir Kanada visiškai vakcinuotiems nuo COVID-19 keliautojams nepriklausomai nuo jų vizito tikslo, antradienį paskelbė vienas aukšto rango Baltųjų rūmų pareigūnas.
Pasaulis
ŽURNALISTAI BE SIENŲ
Pusė iš šiais metais žuvusių žurnalistų nužudyti dėl savo profesinės veiklos
Šiais metais vykdydami savo profesinę pareigą žuvo pusšimtis žurnalistų, antradienį pranešė už žiniasklaidos laisvę kovojanti tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Žurnalistai be sienų“ (RSF).  
Pasaulis
ATASKAITA
2020-aisiais kalinta rekordiškai daug žurnalistų
Šiais metais už grotų buvo laikoma rekordiškai daug žurnalistų, antradienį pranešė viena JAV nevyriausybinė organizacija, kaltinanti daugelio šalių vyriausybes slopinant žiniasklaidą ir kurstant dezinformaciją per COVID-19 pandemiją.
Verslas
NAFTOS KAINA
OPEC: didžiausios naftos gamintojos, išskyrus Meksiką, sutiko mažinti gavybą
Didžiausios naftos gamintojos, išskyrus Meksiką, susitarė gegužės ir birželio mėnesiais sumažinti naftos gavybą 10 mln. barelių per parą, penktadienį pranešė su kainų griūtimi kovojanti Naftą eksportuojančių valstybių organizacija (OPEC).
The Economist
EMIGRACIJA
Vyriausiasis rangovas: ar teismai leis Donaldui Trumpui pastatyti žadėtą sieną?
Net jei prezidentui būtų leista tai padaryti, pasienio aptvėrimas neišspręs pasienio problemų
Aktualijos
Mažiausiai 226 žmonės žuvo per Meksikai smogusį žemės drebėjimą
Meksikos Civilinės saugos agentūra praneša, kad Meksikos sostinę ir jos apylinkes antradienį supurčiusio smarkaus 7,1 balo žemės drebėjimo aukų skaičius išaugo iki 226 ir tikriausiai dar didės.
ŽYMA
MEKSIKA