Meniu
Prenumerata

penktadienis, lapkričio 22 d.


Komentarai
Nepatogi tiesa apie migraciją
Į diskusiją apie imigraciją veržiasi sociologija, antropologija ir istorija. Atrodo, kad vien dėl duonos kąsnio gyvenantis Homo economicus užleidžia vietą žmogui, kuriam turėti šaknis yra ne mažiau svarbu, nei pavalgyti.
Komentarai
Protingi, talentingi, reikalingi, bet jau prarasti?
Programuotojas, dirbantis Berlyne. Inžinierė, neseniai baigusi Kembridžo universitetą. Tarptautinės įmonės vadovas Stokholme. Tai potencialūs Lietuvos darbo rinkos lyderiai – talentingi, tarptautinės darbo patirties turintys ir keliomis užsienio kalbomis kalbantys aukštos kvalifikacijos darbuotojai. Deja, politinėse diskusijose apie migraciją neretai šie talentai užmirštami.
Aktualijos
D.Trumpas ant to paties grėblio lipa antrą kartą
JAV prezidentas Donaldas Trumpas šiandien turėtų pasirašyti pataisytą imigracijos draudimo įsaką, nes pirmąjį blokavo federaliniai teismai, pranešė Baltųjų rūmų aukšto rango patarėja Kellyanne Conway.
Komentarai
Pasaulis po „Brexit“
Prabėgs nemažai laiko, kol Jungtinė Karalystė, Europa ir visas pasaulis galutinai suvoks visus „Brexit“ referendumo dėl pasitraukimo iš ES padarinius.
Komentarai
Neišvengiama migracija
Dar prieš vadinamąją pabėgėlių krizę pernai pavasarį atliktoje „Eurobarometro“ apklausoje 38 proc. europiečių pagrindine ES problema įvardijo migraciją.
Komentarai
Kaip atplėšti dalelę Londono?
Jungtinės Karalystės piliečių sprendimas trauktis iš ES tampa nemažu galvos skausmu paslaugų centrus Londone įsteigusioms tarptautinėms bendrovėms – dalis jų jau dairosi, kur perkelti savo paslaugas britams palikus Bendriją.
The Economist
Sudaryti tvarkingą eilę
Europai žūtbūt reikia suvaldyti pro jos sienas besiveržiančių migrantų bangą. Štai kaip tai padaryti.
Aktualijos
Gal grįš. Bet ar laukiame?
Politikai viešai dejuoja dėl Lietuvą paliekančių žmonių ir vis pasiūlo iniciatyvų išvykusiems sugrąžinti. Bet iš tiesų emigrantų išskėstomis rankomis nepasitinka nei valstybės įstaigos, nei visuomenė.
ŽYMA
MIGRACIJA