Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 30 d.


Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: taikos metu rengti mobilizacijos įstatymai neatitinka karo tendencijų
Mobilizacija Ukrainoje vyksta nuo pat Rusijos plataus masto invazijos pradžios. Ukrainos mobilizacijos įstatymai buvo rengiami taikos metu ir neatitinka karo
Pasaulis
RUSIJA
Rusija: per „teroro ataką“ kariniame objekte žuvo 11 žmonių
Rusija pranešė, kad du ginkluoti užpuolikai iš vienos buvusios sovietinės valstybės šeštadienį užpuolė karinį poligoną ir nužudė 11 žmonių, kurie savanoriškai stojo kariauti Ukrainoje, o dar 15 sužeidė.
Pasaulis
MOBILIZACIJA RUSIJOJE
S. Šoigu: Rusijoje per dvi savaites į karo tarnybą mobilizuota per 200 tūkst. piliečių
Nuo Rusijos prezidento Vladimiro Putino paskelbtos mobilizacijos pradžios rugsėjo 21-ąją į kariuomenę pašaukta jau daugiau kaip 200 tūkst. žmonių, antradienį pareiškė šalies gynybos ministras Sergejus Šoigu.
Pasaulis
RUSŲ MOBILIZACIJA
Į Sakartvelą kasdien atvykstančių rusų nuo mobilizacijos pradžios padaugėjo dvigubai
Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui praėjusią savaitę paskelbus dalinę mobilizaciją karui Ukrainoje, į kaimyninį Sakartvelą kasdien atvykstančių rusų skaičius beveik padvigubėjo, antradienį pranešė Tbilisis.
Pasaulis
RUSIJOS MOBILIZACIJA
Į Suomiją atvyksta rekordiškai daug rusų
Suomija pirmadienį paskelbė, kad praėjęs savaitgalis buvo rekordinis šiais metais kalbant apie į šalį atvykstančius rusus.
Aktualijos
UŽVERTOS SIENOS
Per savaitę pasieniečiai į Lietuvą neįleido 153 rusų
Savaitę Baltijos šalyse ir Lenkijoje galiojant griežtesnei Rusijos piliečių įleidimo tvarkai, pasieniečiai į Lietuvą neįleido 153 rusų, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
Aktualijos
RUSIJOS IZOLIACIJA
G. Landsbergis: mobilizuojamiems rusams Lietuva prieglobsčio neteiks
Lietuva nesuteiks prieglobsčio rusams vien dėl to, kad jie mobilizuojami karui prieš Ukrainą, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. „Lietuva
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
Ekspertai: Rusijos dalinė mobilizacija karą pratęs, bet nepadės Maskvai jo laimėti
Vakarų ekspertai mano, kad trečiadienį Rusijos prezidento Vladimiro Putino paskelbta dalinė mobilizacija pratęs karą Ukrainoje, bet nepakeis jėgų pusiausvyros, taip pat perspėja nesureikšminti Kremliaus menkai užmaskuoto grasinimo panaudoti branduolinę ginkluotę.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
G 7 dėl dalinės mobilizacijos paskelbimo planuoja Rusijai taikyti naujas sankcijas
Didžiojo septyneto (G 7) valstybių užsienio reikalų ministrai pareiškė, kad sieks tolesnių sankcijų Rusijai, prezidentui Vladimirui Putinui trečiadienį paskelbus rezervistų mobilizaciją karui Ukrainoje.
Pasaulis
KINIJA IR RUSIJA
V. Putinui paskelbus apie mobilizaciją, Kinija ragina „dialogu siekti paliaubų“
Kinija trečiadienį paragino „dialogu ir konsultacijomis siekti ugnies nutraukimo“, Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui paskelbus dalinę kariuomenės rezervistų mobilizaciją karui Ukrainoje.
Pasaulis
RUSIJA
A. Navalnas: V. Putino paskelbta mobilizacija sukels „didžiulę tragediją“
Kalinamas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas pareiškė, kad trečiadienį Rusijos prezidento Vladimiro Putino paskelbta dalinė mobilizacija atves prie „didžiulės tragedijos“.
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
V. Putinas paskelbė apie dalinę mobilizaciją Rusijoje
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį, kreipdamasis į tautą, paskelbė apie dalinę mobilizaciją šalyje, tebesitęsiant Kremliaus karui Ukrainoje. „Siekiant apsaugoti mūsų tėvynę
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Ukrainos prezidentas siūlo parlamentui skelbti visuotinę mobilizaciją
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pateikė Aukščiausiajai Radai patvirtinti įstatymą, kuriuo šalyje skelbiama visuotinė mobilizacija, Rusijai pradėjus didelio masto karinį
Pasaulis
UKRAINA
Ukrainos separatistų lyderiai paskelbė „visuotinę mobilizaciją“
Ukrainos rytuose įsitvirtinusių separatistų lyderiai šeštadienį paskelbė „visuotinę mobilizaciją“, didėjant nuogąstavimams, kad šalyje atsinaujins didelio masto karo veiksmai.
The Economist
KARO TARNYBA
Šauktinių tarnyba vėl grįžta
Vienose šalyse ji sadistiška, kitose – trokštama
ŽYMA
MOBILIZACIJA