Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gruodžio 7 d.


Pasaulis
APEC
Karas Ukrainoje meta šešėlį ant APEC viršūnių susitikimo
Ramiojo vandenyno regiono valstybių lyderiai ketvirtadienį atskrenda į Bankoką, kur vyks viršūnių susitikimas, skirtas aptarti atsigavimo nuo pandemijos strategiją ir pasaulinės ekonomikos suirutės, išprovokuotos karo Ukrainoje, valdymą.
Pasaulis
SAUDO ARABIJA
Saudo Arabijos sosto įpėdinis paskirtas ministru pirmininku
Įtakingas Saudo Arabijos sosto įpėdinis princas Mohammedas bin Salmanas pertvarkant vyriausybę buvo paskirtas ministru pirmininku, nors paprastai šį postą užima karalius.
The Economist
PASAULIS 2022. ARTIMIEJI RYTAI
Pavyzdingas elgesys: Saudo Arabija neria apynasrį pragaištingai užsienio politikai
Mohammedui bin Salmanui gerų naujienų nebūna. Nuo 2015 m., kai žaibiškai iškilo nuo mažai kam žinomo Saudų karalaičio iki faktiško šalies valdovo, įvairiausiais savo veiksmais jis pagarsėjo kaip pagiežingas ir ūmus. Iš tų sprendimų būtų galima išskirti pragaištingą nesibaigiantį karą Jemene, Kataro blokadą, keistą tuomečio Libano ministro pirmininko Saado Hariri pagrobimą ir Saudo Arabijos žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymą. Namie jis remdamasis abejotinais kaltinimais sodina į kalėjimą aktyvistus, reikalauja pinigų iš karalaičių bei verslininkų ir laiko pastaruosius prabangioje nelaisvėje Rijado „Ritz-Carlton“ viešbutyje.
ŽYMA
MOHAMMEDAS BIN SALMANAS