Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, balandžio 18 d.


Temos
MAROKAS
Maroko karaliaus paslaptys
2018 m. Muchamedas VI susidraugavo su vokiečiu kikboksininku. Nuo to laiko monarcho beveik nematyti. Nicolas Pelhamas seka karaliaus pėdsakais.
Pasaulis
KAROLIO III KARŪNACIJA
Išlaikyti monarchiją
Gegužės 6 d. bus karūnuotas Jungtinės Karalystės naujasis karalius Karolis III, kuris sostą paveldėjo pernai rugsėjo 8 d. mirus karalienei Elžbietai II. Jam valdant monarchija vargu ar išliks Elžbietos laikų aukštumose. 2022 m. duomenimis, princas Charlesas užėmė septintą vietą pagal populiarumą tarp karališkosios šeimos narių.
Pasaulis
JUNGTINĖ KARALYSTĖ
JK prasidedant gedului dėl velionės karalienės, karalius Karolis III kreipsis į britus
Karalius Karolis III penktadienį turi kreiptis į savo naujuosius pavaldinius, šaliai pradėjus oficialų gedulą dėl karalienės Elžbietos II mirties po istorinių septynių valdymo dešimtmečių.
Pasaulis
DIDŽIOJI BRITANIJA
Elžbieta II: 70 metų soste
Birželio 2–5 d. Didžioji Britanija minės didžiausią metų šventę – karalienės Elžbietos II 70-mečio jubiliejų soste. 25-erių karūną iš tėvo perėmusi žinomiausia pasaulio monarchė, dabar sulaukusi 96 metų, valdyti pradėjo premjeru esant Winstonui Churchilliui. Per tą laiką ji matė beveik visą Šaltąjį karą ir Berlyno sienos griūtį, geležinį premjerės Margaret Thatcher kumštį, ES susikūrimą, Didžiosios Britanijos prisijungimą prie Bendrijos ir „Brexitą“, o jos sūnus princas Charlesas (73 metų) tapo seniausiu ir ilgiausiai sosto paveldėjimo laukiančiu karališkosios šeimos nariu pasaulyje.
Pasaulis
JK MONARCHIJA
Mirė karalienės Elžbietos II sutuoktinis princas Philipas
Temos
Stebuklinga kunigaikštystė: atradimai Lichtenšteine
Lichtenšteinas yra viena mažiausių Europos valstybių. Taip pat viena turtingiausių bei saugiausių, bet dėl to nė kiek nenuobodi. Seáną Williamsą sužavėjo susitikimai su šios šalies kunigaikščiu ir jo pavaldiniais.
Temos
Meghan Markle – naujoji monarchijos serialo žvaigždė
Su Jungtinės Karalystės princu Harry susituokusi Meghan Markle neabejotinai taps pirmo ryškumo žvaigžde. Bet Emma Duncan ir Valentine’as Low tvirtina, kad svarbiausias jos gyvenimo vaidmuo bus sustiprinti karališkąją šeimą.
IQ Tema
Valstybė – tai aš!
Apleista platforma jūroje, upės sala, lopinėlis dykynėje, pagardinti humoru ir fantazija, pasauliui padovanoja neįprastų šalių būrį
Aktualijos
Japonija priėmė įstatymą, leisiantį imperatoriui atsisakyti sosto
Japonijos vyriausybė penktadienį pritarė įstatymui, leidžiančiam 83 metų imperatoriui Akihito atsisakyti Chrizantemų sosto.
ŽYMA
MONARCHIJA