Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 17 d.


Kultūra
MUZIKA
Kaip gimsta tobulas garsas?
Aukščiausios kokybės garso įrašas dažnai tampa vizitine atlikėjo kortele, atveriančia garsiausių pasaulio scenų duris. Garso režisieriai Aleksandra ir Vilius Kerai
Kultūra
SUSITIKIMAI
Pianistas be ribų ir stabdžių
Grodamas keturis koncertus per dieną ar per vieną koncertą atlikdamas visus dvylika transcendentinių Franzo Liszto etiudų jaunosios kartos lietuvių pianistas,
Kultūra
PASAULIS 2024
Arabiški ritmai: Artimųjų Rytų muzikos sektorius turi milžinišką potencialą
Iš Kairo kavinių visada liejasi muzika. Bet dabar vingiuojančias tradicinių dainų melodijas keičia tokių muzikantų kaip hiphopo atlikėjas iš Egipto
Kultūra
SUSITIKIMAI
Tarp ten ir čia
„Mokiausi mokyti mokydama“, – sako žinoma pianistė, pedagogė, renginių organizatorė Guoda Gedvilaitė. Nors daug metų groja prestižinėse koncertų salėse, koncertuoja su garsiausiais Lietuvos ir užsienio atlikėjais, Vokietijoje įsikūrusi ir savo gyvenimą kasdien į lietuvišką bei vokišką aplinkas skirianti muzikė Agnei Žemaitytei atskleidė, kodėl pirmiausia išklauso savo studentų nuomonės ir tik vėliau dalija jiems patarimus.
Atradimai
DIALOGAI
Jie taip nesitarė: D. Vaitiekūnas neria į kurčiųjų muzikos pasaulį
Prieš trejus metus inicijavęs projektą „Mes taip nesitarėm“ aktorius, muzikos ir dainų kūrėjas Dominykas Vaitiekūnas nesitikėjo, kad bandymas tyrinėti išklausymo ir girdėjimo kategorijas taps ir etiškumo pamokomis jam pačiam. Nepaisydamas skepticizmo, kurį menininkas juto net iš žmonių, dirbančių su kurčiaisiais, Agnei Žemaitytei jis prisipažino visada tikėjęs, kad, kol neįrodyta, jog kurtieji ko nors negali, reikia manyti, kad jie gali viską.
Kultūra
REGIS
Netektis muzikos pasaulyje: mirė amerikiečių dainininkas ir dainų kūrėjas Johnny Nashas
Eidamas 81-uosius metus mirė amerikiečių dainininkas ir dainų kūrėjas Johnny Nashas, labiausiai garsėjęs savo 1972-ųjų hitu „I Can See Clearly Now“.
Temos
ŽIBUOKLĖ MARTINAITYTĖ (ROSASCHI)
Kas turi nuskambėti – tas ir nuskamba
Kultūriniam pasauliui šiemet išgyvenant sąstingį, ne kartą su nostalgija 2019-uosius prisiminsime kaip lietuvių kūrėjams itin sėkmingus metus. Ryškūs jie buvo ir kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės (Rosaschi) biografijoje. Su tarptautinį pripažinimą pelniusia menininke kalbėjosi Viktorija Vitkauskaitė.
Kultūra
OPERA
Pauzė prieš skrydį
Kūrybinis tenoro Edgaro Montvido pikas sutapo su viruso, kurio pavadinimo jau net kartoti nebesinori, piku Europoje. Ir po sėkmingo debiuto Vienos operos teatre dainininkui teko pristabdyti kitus ambicingus planus didžiosiose scenose. Vis dėlto Viktorijai Vitkauskaitei jis sako, kad svarbiausia net ir esamomis aplinkybėmis nepasiduodi ir neužgesinti savo kūrybinės kibirkšties. 
Kultūra
IN MEMORIAM
K. Pendereckis: „Man smagu jausti, kad muzika gali teikti ir malonumą, o ne vien būti tragiška“
Sekmadienio rytą Krokuvoje mirė Krzysztofas Pendereckis, pasaulinio garso lenkų kompozitorius ir dirigentas. Prieš penkerius metus jis Vilniuje davė interviu IQ
Kultūra
INTERVIU
J. Haidas: „Tamsybei ir kvailumui privalome duoti atsaką“
Kauno Istorijų festivalyje viena istorija nuskambėjo simfoninės muzikos garsais: pirmąkart po karo pabaigos atliktas Kauno geto kalinio ir orkestro nario Percy Haido kūrinys „Geltonoji fantazija“. Šia proga į Lietuvą atvykęs jo sūnus amerikietis Josephas Haidas su Viktorija Vitkauskaite kalbėjosi apie nepaprastą tėvų likimą, muzikos galią ir priešnuodžius prieš neapykantą.
Kultūra
J. Rostropovič: „Mano tėvas visuomet darė tai, kas jam atrodė teisinga“
Dviejų muzikos legendų – violončelininko bei dirigento Mstislavo Rostropovičiaus ir soprano Galinos Višnevskajos – dukra Jelena Rostropovič iš tėvų paveldėjo ne tik talentą, bet ir norą padėti kitiems. Apie paramą jauniesiems muzikams, savo vaikystę ypatingoje šeimoje ir drąsiausius maestro poelgius su fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ prezidente kalbėjosi Viktorija Vitkauskaitė.
Kultūra
Muzikantas Nickas Cave'as paaiškina, kodėl netiki DI galimybėmis parašyti puikią dainą
Technologijų ekspertai jau kuris laikas įspėja, kad ateityje išliks tik tos specialybės, kurios išnaudos žmogui būdingas savybes – tokias kaip vaizduotė, pasitikėjimas savimi, kūrybiškumas. Visus kitus darbus ilgainiui perims robotai.
Kultūra
P. Čaikovskis feisbuke
Lietuvos nacionalinės filharmonijos (LNF) kraustynės į skaitmeninę erdvę – atidaryta internetinė koncertų salės platforma – atveria naujas galimybes tiek klausytojams, tiek muzikams. Vis dėlto sumanymo autoriai neslepia, kad gyvas klausymas tebelieka svarbiausia siekiamybe.
Reiklus pirkėjas
Melomano testas: keturios muzikos srauto programėlės
Išmanieji telefonai visiems laikams pakeitė ne tik bendravimo, bet ir muzikos klausymo įpročius. Pasaulyje, kuriame niekas nebeprisimena, kaip atrodė prie diržo prikabintas „Sony Walkman“ kasetinis grotuvas, Inga Rakauskaitė aiškinasi, kuri muzikos srauto programėlė geriausia.
Kultūra
Intuicijos menas: kūrybinį 50-metį švenčiantis Algirdas Vizgirda nemėgsta taikytis prie klausytojo
Fleitininkas, ansamblio „Musica humana“ vadovas Algirdas Vizgirda pradėjo antrąjį kūrybinės veiklos 50-metį. Kaip savo atrastą raktą į muziką jis perduoda studentams ir klausytojams, profesorius pasakojo IQ kultūros redaktorei Viktorijai Vitkauskaitei.
ŽYMA
MUZIKA