Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 30 d.


NT ir energetika
RUSIŠKA NAFTA
Užsukti čiaupą: gruodžio 5 d. įsigalios rusiškos naftos, gabenamos jūra, embargas
Gruodžio 5 d. įsigalios rusiškos naftos, gabenamos jūra, embargas, o nuo kitų metų vasario 5-osios bus uždraustas naftos produktų importas. Šios sankcijos yra pagrindinė ES pastangų atimti iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino milijardines pajamas, kuriomis jis finansuoja savo karą prieš Ukrainą, dalis.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
ES lyderiai sutarė uždrausti kone visą rusiškos naftos importą
Europos Sąjungos lyderiai, pasiekę kompromisą su Vengrija, antradienio naktį pritarė tam, kad būtų uždraustas kone visas rusiškos naftos importas, taip baudžiant Maskvą už karą Ukrainoje.
Aktualijos
Europos Vadovų Taryba: pasiklydę šeštajame sankcijų Rusijai pakete
Pirmadienį į Briuselyje vykstančią neeilinę Europos Vadovų Tarybą (EVT) besirenkančių ES lyderių dienotvarkė – dar viena naktis be miego. Net
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
V. Orbanas: susitarti dėl ES embargo rusiškai naftai artimiausiu metu – mažai tikėtina
Aktualijos
ES ATSAKAS RUSIJAI
G. Landsbergis turi idėją, kaip „nulaužti“ Vengrijos pasipriešinimą sankcijoms Rusijai: viskas Ukrainos rankose
Į Briuselyje pirmadienį vykstančią ES užsienio reikalų tarybą atvykęs Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis negailėjo piktų žodžių Vengrijai, kuri blokuoja
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
R. Karoblis: esminio proveržio ES šalims derantis dėl sankcijų rusiškai naftai nėra
Europos Sąjungos šalims derantis dėl sankcijų rusiškai naftai, esminio proveržio nėra, sako užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
EK vadovė džiaugiasi pažanga derybose su Vengrija dėl ES embargo rusiškai naftai
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pasidžiaugė „pažanga“, pasiekta per pirmadienio vakaro derybas su Vengrijos premjeru Viktoru Orbanu, kuris stabdo Briuselio planus dėl embargo rusiškai naftai.
Aktualijos
EUROPOS NEVIENYBĖ
ES sankcijų blokavimas – V. Orbano dovana Kremliui gegužės 9-osios proga?
ES valstybių atstovams nepavyko savaitgalį susitarti dėl šeštojo sankcijų paketo Rusijai ir pirmadienį švenčiamos Europos dienos proga parodyti vienybės. Nepaisydama
Aktualijos
Šeštasis sankcijų paketas: Lietuvos „dovanėlė“ Maskvos patriarchui Kirilui
Trečiadienį Strasbūre vykstančioje Europos Parlamento sesijoje Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pristatė šeštąjį ES sankcijų Rusijai paketą. Be
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
ES šalys siekia išimčių dėl rusiškos naftos embargo
Europos Sąjungos pareigūnai antradienį vėlai vakare perdavė valstybėms narėms naujų sankcijų Rusijai už jos tęsiamą karinę agresiją prieš Ukrainą plano projektą, tačiau kai kurios šalys siekia išimčių dėl jame numatyto naftos embargo.
NT ir energetika
SANKCIJOS RUSIJAI
Ekspertai: dėl rusiškos naftos embargo Lietuva nenukentėtų, degalai brangtų nedaug
Lietuvai bei Vidurio ir Rytų Europos šalims aktyviai siekiant, kad Europos Sąjunga (ES) įvestų sankcijas Rusijos naftos ir dujų importui, o Vokietijai pranešus apie ketinimus atsisakyti rusiškos naftos iki šių metų pabaigos, BNS kalbinti ekspertai sako, jog toks embargas sukeltų nepatogumų kai kurioms Bendrijos valstybėms.
ŽYMA
NAFTOS EMBARGAS