Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 30 d.


Verslas
AMERIKIETIŠKA SVAJONĖ
JAV vilioja Lietuvos verslą. Ką vertėtų žinoti prieš žygį kitapus Atlanto?
Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forume Niujorke kovo 7 d. penktą kartą šurmuliavo keli šimtai lietuvių ir amerikiečių verslininkų, diplomatų,
Aktualijos
INTERVIU
A. Armonaitė: Lietuva negali ir neturi būti pigios darbo jėgos šalimi (interviu)
„Europa kartais miega, būtent reguliuodama, bet ne akceleruodama. Labai gerai mokame reguliuoti, bet kur veržlumas?“,– pokalbyje su IQ klausė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
IT ir transportas
ŠIAURĖS AMERIKOS IR LIETUVOS VERSLO FORUMAS
V. Mickutė: didžiausias iššūkis – suprasti, kaip DI paveiks žiniasklaidą ir žmonių prieigą prie informacijos
Žiniasklaidos grupės „Al Jazeeros“ studijoje „AJ Contrast“ prodiusere dirbanti Viktorija Mickutė įsitikinusi – dirbtiniam intelektui (DI) tobulėjant žaibo greičiu ir vis sunkiau atskiriant, kas tikra, o kas sukurta algoritmų, žiniasklaida turėtų būti teisingus faktus ir sklandančius gandus paneigianti vieta.
IT ir transportas
ŠIAURĖS AMERIKOS IR LIETUVOS VERSLO FORUMAS
J. Karklys: Lietuva neblogai tvarkosi kibernetinio saugumo srityje, bet tobulumui ribų nėra
Anot vieno iš „Nord Security“ įkūrėjų ir bendrovės produktų „NordPass“ bei „NordLocker“ vadovo Jono Karklio, per pastaruosius kelerius metus kibernetinio saugumo rinka Lietuvoje smarkiai pasikeitė. „Stengiamės parodyti, kad Lietuva moka ne tik apsisaugoti kaip valstybė, bet ir kurti pažangius produktus“, – IQ teigė pašnekovas.
IT ir transportas
ŠIAURĖS AMERIKOS IR LIETUVOS VERSLO FORUMAS
Technologijų ekspertas J. Krameris: su technologijų reguliavimu ES šiek tiek perspaudžia
Su verslumo ir technologijų srityje veikiančios įmonės „Fed Tech“ vadovaujančiuoju partneriu Jake’u Krameriu IQ biuro Vašingtone vadovė Liepa Žeromskaitė aptarė technologijų sektoriaus ateitį, konkurenciją tarp valstybių ir Lietuvos rinką.
IT ir transportas
ŠIAURĖS AMERIKOS IR LIETUVOS VERSLO FORUMAS
D. Matačiūnas: Lietuvos DI rinka yra auganti ir matoma
Nors aistros dėl „ChatGPT“ kiek nuslūgo, tapo aišku, kad dirbtinis intelektas (DI) tarp mūsų įsitvirtino galutinai. Apie kitas DI aukštyn kojomis verčiamas sritis IQ biuro Vašingtone vadovė Liepa Žeromskaitė kalbėjosi su Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos valdybos nariu ir bendrovės „AQ22“ vadovu Deividu Matačiūnu.
ŽYMA
NALB FORUMAS