Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 12 d.


Pasaulis
NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
J. Bideno kalbą NATO viršūnių susitikime užtemdė jo sveikatos būklės vertinimai (specialiai iš Vašingtono)
„Šiandien užbaigiame NATO viršūnių susitikimą, ir konsensusas tarp narių yra toks, kad jis buvo didelė sėkmė“, – ketvirtadienį uždarydamas NATO viršūnių susitikimą kalbėjo JAV prezidentas Joe Bidenas.
Pasaulis
NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
Ką iš NATO viršūnių susitikimo išsiveža Ukraina? (specialiai iš Vašingtono)
Liepos 11-ąją, paskutinę NATO viršūnių susitikimo dieną, didžioji dalis dėmesio buvo skiriama Ukrainai. „Mes esame labai arti savo tikslo, ir manau, kad kitas žingsnis bus pakvietimas, o po to – ir narystė [NATO – red. past.]“, – spaudos konferencijoje kalbėjo prezidentas Volodymyras Zelenskis.
Aktualijos
NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
T. Janeliūnas: NATO deklaracijoje – nieko netikėto
Trečiadienį NATO viršūnių susitikime paskelbus Aljanso deklaraciją, nubrėžiančią artimiausius organizacijos tikslus ir strategiją, Vilniaus universiteto profesorius, Hudsono instituto (JAV) vizituojantis dėstytojas Tomas Janeliūnas IQ teigė joje nieko labai netikėto neįžvelgiantis.
Aktualijos
NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
Iš NATO viršūnių susitikimo – stipri žinutė Rusijai dėl sabotažo veiksmų ir hibridinių atakų Europos šalyse
Trečiadienį popiet (JAV Rytų pakrantės laiku) antrąją NATO viršūnių susitikimo dieną JAV sostinėje Vašingtone pasirodžiusi Aljanso deklaracija pasiuntė aiškią žinutę Rusijai – su jos ir jos užsakovų vykdomomis hibridinėmis atakomis bei sabotažo veiksmais NATO valstybėse narėse nebus taikstomasi. Deklaracijoje nebijoma užsiminti ir už dėl tokių veiksmų gresiančią atsakomybę – galimai aktyvuojamą 5-ąjį NATO straipsnį.
Pasaulis
NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
NATO viršūnių susitikime patvirtintas naujasis komunikatas
75-ąsias NATO metines mininčiame viršūnių susitikime Vašingtone 32-iejų valstybių narių lyderiai liepos 10 d. popietę (JAV Rytų pakrantės laiku) patvirtino svarbiausią strateginį dokumentą – NATO komunikatą, arba deklaraciją.
Pasaulis
NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
G. Nausėda: į retoriką Vašingtono viršūnių susitikime reikia žiūrėti pozityviai (specialiai iš Vašingtono)
Vašingtone šiomis dienomis vykstančiame NATO viršūnių susitikime dalyvaujantis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda kalbėdamas apie Aljanso komunikate derinamus pažadus Ukrainai žurnalistams teigė, kad visada galima kritikuoti bet kokį tekstą, bet šįkart į jį reikia žiūrėti pozityviai.
Pasaulis
NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
G. Landsbergis: lūkesčiai NATO viršūnių susitikime yra žemi (specialiai iš Vašingtono)
JAV sostinėje Vašingtone vykstančiame NATO viršūnių susitikime dalyvaujantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis antradienį teigė, kad susitikimo nuotaika skiriasi nuo tos, kuri pernai tvyrojo Vilniuje. „Prieš metus buvo galima galvoti, kad mes rašome naują skyrių Ukrainai, – Hudsono instituto diskusijoje teigė ministras. – Dabar lūkesčiai yra žemi.“
Pasaulis
NATO
Vašingtone prasideda NATO viršūnių susitikimas
JAV sostinėje Vašingtone liepos 9 d. prasideda tris dienas truksiantis svarbiausias Aljanso renginys metuose – NATO viršūnių susitikimas, kuriame taip pat dalyvauja ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda bei ministrai Gabrielius Landsbergis ir Laurynas Kasčiūnas.
Pasaulis
NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
J. Stoltenbergas: NATO viršūnių susitikime tikiuosi tvirto paketo Ukrainai
NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas spaudos konferencijoje Briuselyje žurnalistams teigė iš kitą savaitę JAV sostinėje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo besitikintis tvirto paramos paketo Ukrainai. „NATO [valstybių narių – IQ past.] vadovai yra ryžtingi ir stiprūs, ir tai bus tvirtai išreikšta viršūnių susitikime“, – kalbėjo J. Stoltenbergas.
Aktualijos
LIETUVOS IR UKRAINOS LŪKESČIAI
Lauktuvės iš Vašingtono: ko galime tikėtis iš NATO viršūnių susitikimo?
Jums skaitant šį straipsnį, labai tikėtina, kad NATO būstinėje, šalių narių sostinėse vis dar vyksta įnirtingos derybos ir ginčai dėl
Pasaulis
NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
Amerikietiškas pyragas: kaip Vašingtonas ruošiasi NATO viršūnių susitikimui?
Liepos mėnesį Vašingtonas rengia jubiliejinį 75-ąsias NATO metines žymintį viršūnių susitikimą. Kaip šeimininkai jam ruošiasi?
Pasaulis
NATO IR UKRAINA
Vašingtono ekspertas paaiškino, ko galima tikėtis iš artėjančio NATO viršūnių susitikimo
Artėjantis jubiliejinis 75-asis NATO viršūnių susitikimas šįkart rengiamas JAV sostinėje Vašingtone, tačiau nei JAV, nei Europoje didelių vilčių renginys nekelia. Apie tai užsienio žurnalistams kalbėjo ir Hudsono instituto vyresniuoju tyrėju bei Europos ir Eurazijos centro direktorius Peteris Roughas. Anot jo, Ukraina ir šiemet negali tikėtis NATO narystės, o kai kurios Aljanso valstybės narės jau dabar stengiasi mažinti lūkesčius.
Pasaulis
NATO VADOVAS
Nepakeičiamasis
KGB verbuotas žurnalistas, akmenis į JAV ambasados langus mėtęs protestuotojas, Norvegijos premjeras – tai tik keli Jenso Stoltenbergo veidai Viena Vilniuje
Aktualijos
PO NATO SUSITIKIMO
Paskendę kompromise: NATO viršūnių susitikime neatsakytus klausimus perims Vašingtonas
NATO vadovų susitikime Vilniuje netrūko trilerio elementų. Prieš jį didžiausią įtampą kėlė Ukrainos tolesnio santykio su NATO ir narystės Aljanse klausimai. Nuolatiniuose sąjungininkų susitikimuose NATO būstinėje Briuselyje ir kitur nuotaikų svyravimo amplitudė šokinėjo nuo visiško Ukrainos rėmėjų, tarp jų ir Lietuvos, pesimizmo iki „partneriai pradeda įsiklausyti į mūsų argumentus“.
Aktualijos
KETVIRTADIENIO KALEIDOSKOPAS
J. Bideno vizitas Suomijoje, tęsiamas Ukrainos kontrpuolimas ir kitos svarbiausios naujienos
Svarbiausių liepos 13-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
ŽYMA
NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS