Meniu
Prenumerata

šeštadienis, gruodžio 7 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Nedarbo draudimas – sūris pelėkautuose
Nors Lietuvos ekonomika auga, bedarbių šalyje daugėja. Nenuostabu, nes esame vienintelė šalis Europoje, kurioje, bedarbiui pradėjus dirbti, realios jo pajamos gali ne paaugti, bet sumažėti. Taip nedarbo ir kitos socialinės išmokos virsta tarsi sūriu pelėkautuose.
Verslas
DARBO RINKA
Kas penkta Lietuvos bendrovė žada priimti daugiau darbuotojų (apklausa)
72 proc. apklaustų įmonių šiais metais neketina keisti darbuotojų skaičiaus, o penktadalis tikisi jį didinti, steigdami darbo vietas ar užpildydami
IT ir transportas
PASAULIS 2024
Dirbtinis intelektas eina dirbti. Pirmosios naudą pajus duomenis panaudojančios įmonės
Atsiradusios naujos technologijos naudą skirtingoms grupėms atneša nevienodu metu. Generatyvinis DI pirmiausia pagelbėjo programinės įrangos kūrėjams, kurie nuo 2021 m.
Finansai ir investavimas
PASAULIS 2024
Turtingojo pasaulio darbo rinkos išliks stiprios net ir per recesiją
Panaikinus 2021 m. taikytus judėjimo suvaržymus, turtingų šalių darbo rinkos prisipildė gyvybės daug greičiau, nei tikėtasi. Jos toliau stiprėjo 2022
Pasaulis
AZIJA
Kinijoje jaunimo nedarbas gegužę pakilo iki rekordinių 20,8 proc.
Kinija ketvirtadienį pranešė apie keletą silpnų ekonominių rodiklių, o jaunimo nedarbas jau antrą mėnesį iš eilės siekė rekordines aukštumas, nuslopus po pandemijos įvykusiam ekonomikos augimo spurtui.
Verslas
DARBO RINKA
Užimtumo tarnyba: Europos ir Lietuvos darbo rinkose – gerėjančios nuotaikos
Antrą mėnesį darbo rinkos barometras siunčia teigiamus signalus. Vasarį Europos valstybinių užimtumo tarnybų tinklo bei Užimtumo tyrimų instituto (IAB) darbo rinkoje pirmaujantis rodiklis vėl didėjo ir pasiekė 101,1. Palyginti su sausio mėnesiu, jis išaugo 0,6 balo, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Verslas
NEDARBAS
Nedarbo lygis Lietuvoje pernai siekė 5,9 proc.
Nedarbo lygis Lietuvoje praėjusiais metais siekė 5,9 proc. ir buvo 1,2 proc. punkto mažesnis nei 2021 metais.
Komentarai
KOMENTARAS
Laisvadienis – šiandien, sąskaita už jį – rytoj
Tai, kad laisvadieniai nieko nekainuoja, yra pirmas mitas, kuriuo vadovaujamasi pagrindžiant būtinybę turėti siūlomus arba jau esamus laisvadienius. 2020 m. Vyriausybė paskelbė, kad dėl vieno papildomo laisvadienio per metus valstybės biudžetas netenka apie 50 mln. eurų.
Verslas
NEDARBAS
Užimtumo tarnyba: įspėtų apie atleidimą darbuotojų šiemet – dukart daugiau
Užimtumo tarnyba šiemet gavo 52 pranešimus apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus – pagal juos numatoma atleisti per 4,4 tūkst. žmonių – beveik dukart daugiau nei pernai (2,3 tūkst.). Pasak tarnybos, tai lėmė įtempta geopolitinė situacija pasaulyje bei energetikos krizė.
Finansai ir investavimas
NEDARBAS
Nedarbas euro zonoje birželį išliko rekordiškai žemame lygyje
Birželį nedarbas euro zonoje išliko rekordiškai žemame lygyje – darbo neturėjo 6,6 proc. darbo ieškančių gyventojų, pirmadienį paskelbė Eurostatas.
Aktualijos
NEDARBAS
Ilgalaikiai bedarbiai sveikatą turės draustis patys
Nedirbančius, bet turinčius darbo rinkai besirengiančio asmens statusą, žmones siūloma apdrausti sveikatos draudimu valstybės lėšomis. Kitiems, ypač ilgalaikiams bedarbiams, nuo gegužės draustis teks patiems.
Komentarai
RIMTI REIKALAI
Reikia atvėsti (satyra)
Lietuviai per 30 metų pagaliau išmoko gyventi oriai. Štai nuo aukšto dangoraižio Avulis šaukia: bėkite šen, būrai, į statybas dirbti paskubėkite. Ne, sako lietuviai, bėgti negalima, pirmiausia reikia atvėsti. Juk gyvename viena koja gerovės valstybėje, kurią valdo prezidentas, mokantis mus: jei žmogui yra numatyta darbo vieta, tai jokiu būdu negalima iškart pulti dirbti, pirmiausia reikia atvėsti.
IQ Tema
DARBO RINKA
Niekas nenorėjo dirbti: nors laisvų darbo vietų daugėja, bedarbių skaičius netirpsta
Priežastys žinomos, tačiau sprendimai nėra lengvi.
Aktualijos
NEDARBAS
Darbdaviai ir profsąjungos: šeši mėnesiai darbo paieškai – per mažai
Valdžiai ketinant pertvarkyti užimtumo sistemą, darbdavių ir profesinių sąjungų atstovai sako, kad kryptis yra gera ir pokyčių reikia, tačiau reformos priemonėmis abejoja. Be to, jie pasigenda gilesnių diskusijų.
Aktualijos
NEDARBAS
Ekspertai: Užimtumo reformos kryptis gera, bet visiškai problemos neišspręs
Valdžiai ketinant pertvarkyti užimtumo sistemą skatinant bedarbius greičiau susirasti darbą, verslo atstovai ir ekonomistai sako, kad reformos kryptis yra gera – ji sumažins oficialų nedarbą, tačiau visiškai problemos neišspręs.
ŽYMA
NEDARBAS