Meniu
Prenumerata

šeštadienis, lapkričio 23 d.


Pasaulis
KRIZĖ
JAV pasiektas naujas naujų bedarbių rekordas
Koronaviruso pandemijai verčiant įmones stabdyti veiklą, bedarbio pašalpos prašymą Jungtinėse Valstijose praėjusią savaitę pirmą kartą pateikė dar 6,65 mln. žmonių
Komentarai
Ar nelaimingas bedarbis bus geras pilietis?
Esminė bazinių pajamų (BP) idėja – socialinių paslaugų ir išmokų sistemas pakeisti daug paprastesniu, universaliu vieno ar kelių dydžių visuotiniu „piliečio atlygiu“ bent tiems, kurie neturi jokių arba turi menkas ir nereguliarias pajamas. Nuo pat XVIII a. pabaigos įvairiais šio sumanymo pavidalais buvo siūloma spręsti tris pagrindines problemas moderniose laisvosios rinkos valstybėse.
Verslas
Nuo Automato iki Žmogaus: kaip pramonė ir visuomenė atrodys netolimoje ateityje?
Ketvirtoji pramonės revoliucija – jau ant slenksčio. Jos pažadus matome ir šiandien, bet privalumus ir trūkumus pašaliniam stebėtojui apčiuopti gali būti sudėtinga. Suskaidėme šią koncepciją tarsi abėcėlę – galbūt tai padės geriau suprasti, į ką viltingai žiūri ekspertai, verslininkai ir vizionieriai.
Komentarai
Ekonomika džiugina: nedarbas – žemyn, atlyginimai – aukštyn
Lietuvos ekonomikos rezultatus atspindintys rodikliai pastaruoju metu nešykšti gerų žinių. Į apačią sparčiu tempu čiuožiantis nedarbo lygis pasiekė žemiausią tašką po 2008-ųjų krizės. Įsibėgėjęs atlyginimų augimas taip pat nežada sustoti, o tai reiškia, kad pagal atlyginimą „į rankas" jau visai netrukus turėtume pasivyti ir aplenkti kaimyninę Latviją.
Komentarai
Protingi, talentingi, reikalingi, bet jau prarasti?
Programuotojas, dirbantis Berlyne. Inžinierė, neseniai baigusi Kembridžo universitetą. Tarptautinės įmonės vadovas Stokholme. Tai potencialūs Lietuvos darbo rinkos lyderiai – talentingi, tarptautinės darbo patirties turintys ir keliomis užsienio kalbomis kalbantys aukštos kvalifikacijos darbuotojai. Deja, politinėse diskusijose apie migraciją neretai šie talentai užmirštami.
The Economist
Dabar nieks taip nebegamina
Turtingojo pasaulio pramonė neatpažįstamai pasikeitė nuo šaltkalvystės laikų. Todėl nepavyks grąžinti senų gerų darbų gamyklose.
Komentarai
Moterys – potencialios bedarbės ateity?
Turbūt sunku būtų ginčytis, jog pastarųjų 50 metų technologinė pažanga buvo naudinga moterų emancipacijai. Visgi dėl tos pačios technologinės pažangos ir pernelyg lėtai besikeičiančių socialinių normų netolimoje ateityje moterų galimybės realizuoti savo potencialą gali pablogėti.
Komentarai
Kaip vėsinti kaistančią darbo rinką?
Lietuvoje per 2016-uosius gyventojų sumažėjo 36 tūkstančiais, tačiau darbo jėga – dirbantys asmenys ar bedarbiai, kurie ieško darbo – per metus padidėjo 2 tūkstančiais. Toks darbo jėgos augimo potencialas, nesiimant papildomų priemonių, beveik išnaudotas ir jau šiais metais gali pradėti mažėti.
Komentarai
Nėra investicijų – nėra ir naujų darbo vietų
Vyriausybė pritarė Ūkio ministerijos siūlymui ir leido lengviau įdarbinti įvairių sričių kvalifikuotus specialistus ne Europos Sąjungos piliečius. Sprendimas susilaukė kritikos – tokiu būdu galbūt tenkinami tik verslo interesai, gali būti slopinamas darbo užmokesčio augimas, didėtų įtampa visuomenėje. Sprendimas nėra tobulas, bet kritikos turėtų susilaukti ne dėl šių priežasčių.
Verslas
Sudominti ir įdarbinti
Darbdaviai kartu su partneriais siekia padidinti bedarbių jaunuolių motyvaciją įsidarbinti ir atveria įmonių duris.
Verslas
Nei dirba, nei mokosi
Jaunų žmonių nedarbas tebelieka neišsprendžiama Europos problema, ypač Pietų šalyse. Vienas iš keturių Graikijos ir Italijos jaunuolių 2015 m. niekur nedirbo ir nesimokė. Lietuvoje padėtis kur kas geresnė. Jaunimo užimtumo lygis, kaip ir kaimynių Latvijos ir Estijos, aukštesnis nei ES narių vidurkis.
ŽYMA
NEDARBAS