Meniu
Prenumerata

penktadienis, gruodžio 1 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Būsto rinka: ar tikrai čia ką nors reikia gelbėti?
Nekilnojamojo turto rinka jautriai reaguoja į ekonominio verslo ciklo pokyčius. Centriniams bankams pakėlus palūkanų normas, prisisuko kredito kraneliai, o tai
NT ir energetika
NT RINKA
Ž. Mauricas: pigesnio būsto paklausa sumažėjo, dėl to šiek tiek sumažėjo ir jo kaina
Pirmąjį šių metų ketvirtį fiksuotas nedidelis sovietmečiu statyto ir nerenovuoto būsto kainos kritimas, tačiau kito nekilnojamojo turto (NT) kaina išliko stabili. „Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas prognozuoja, kad ekonominio būsto kainos šiemet turėtų stabilizuotis.
NT ir energetika
MOKESČIAI
Lietuvos bankas siūlo labiau visuotinį nekilnojamojo turto mokestį
Vyriausybei siūlant naują gyventojų nekilnojamojo turto (NT) apmokestinimą ir kartu teigiant, jog maždaug pusė šalies gyventojų šio mokesčio nemokėtų, Lietuvos
Finansai ir investavimas
EKONOMIKA
LB prognozuoja, kad paskolos įmonėms nustos brangti kitąmet
Smarkiai pabrangus verslo kreditavimui, įmonės vis dažniau skolinasi ne iš didžiųjų vietos bankų, o viena iš kitos, mažesnių šalies ar
NT ir energetika
NT RINKA
NT plėtotojai: ženklų, kad NT kainos artimiausiu metu mažės, nėra
Nekilnojamojo turto plėtotojai teigia, kad kol kas nėra objektyvių rodiklių, kurie rodytų, jog pastaruoju metu brangusių naujų būstų kainos artimiausiu laiku galėtų mažėti, rašoma pranešime žiniasklaidai.
NT ir energetika
NT RINKA
Registrų centras: kas penktas įsigytas butas – investicinis
Praėjusiais metais dėl pasikeitusių geopolitinių ir ekonominių aplinkybių sumažėjęs bendras butų pardavimų skaičius nesumažino šio nekilnojamojo turto (NT) investicinio patrauklumo – pastaruoju metu maždaug kas penktas įsigytas butas gali būti laikomas investiciniu, skelbia Registrų centras.
NT ir energetika
NT RINKA
„Ober-Haus“: šiemet būsto paklausa išliks vangi
Bendrovė „Ober-Haus“ prognozuoja, kad šiemet Kaune butų pasiūla bus rekordinė, Vilniuje pastatytų butų skaičius turėtų augti, o Klaipėdoje – šiek tiek sumažės. Tuo metu būsto paklausa išliks vangi, teigia įmonės Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis.
NT ir energetika
PASAULIS 2023. LIETUVA
Per pandemiją prasidėjusi NT karštligė slūgsta, bet pigesnių butų 2023 m. nereikėtų tikėtis
2022 m. nekilnojamojo turto (NT) rinka išgyveno tikrą uraganą – dėl ribotos pasiūlos sparčiai kilo kainos, ypač brango nuoma didmiesčiuose, tačiau antroje metų pusėje įsivyravo rimtis. 2023 m. sužinosime, ar šis uraganas iš tiesų baigėsi?
NT ir energetika
NT RINKA
Eurostatas: būsto kainų augimas trečiąjį ketvirtį Lietuvoje – vienas didžiausių ES
Būsto kainų augimas Lietuvoje trečiąjį praėjusių metų ketvirtį buvo vienas didžiausių Europos Sąjungoje (ES), skelbia Eurostatas.
NT ir energetika
NT RINKA
Ekspertai: šiemet tikimasi grįžtančio būsto pirkėjų pasitikėjimo
Lietuvos būsto rinkoje šiemet tikimasi grįžtančio pirkėjų pasitikėjimo, sako nekilnojamojo turto (NT) rinkos analitikai. Jų teigimu, šiais metais mažės pardavėjų lūkesčiai, o pirkėjai lauks pavasario, stebės Europos Centrinio Banko (ECB) veiksmus ir jo sprendimų poveikį šalies būsto rinkai bei ekonomikai.
NT ir energetika
NT RINKA
Registrų centras: lapkritį – mažiausias NT sandorių skaičius šiemet
Lapkričio mėnesį Lietuvoje įregistruota apie 9,6 tūkst. nekilnojamojo turto (NT) sandorių – tai yra kukliausias mėnesio rezultatas šiemet. Paskutinį kartą mažesnis jų skaičius buvo per pandemiją – 2020 metų gegužę, pranešė Registrų centras.
NT ir energetika
NT MOKESTIS
G. Skaistė: atnaujintas NT mokesčio projektas – socialiai jautresnis
Finansų ministerijos parengtas atnaujintas gyventojų nekilnojamo turto (NT) mokesčio modelis yra socialiai jautresnis nei ankstesnis pirminis pasiūlymas, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.
NT ir energetika
NT RINKA
NT sandorių rinka šiemet mažėjo 18 proc.
Lietuvoje šiemet sausį-rugsėjį iš viso įregistruota 98,8 tūkst. nekilnojamo turto (NT) pirkimo-pardavimo sandorių – 18 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu (120,2 tūkst.), skelbia Registrų centras.
Verslas
KOVA SU INFLIACIJA
Padidintos bazinės palūkanų normos vartojimo kol kas nestabdo
Europos Centriniam Bankui (ECB) liepą pirmą kartą per dešimtmetį padidinus bazines palūkanų normas taip siekiant stabdyti vartojimą ir kartu – sparčiai augančią infliaciją, kol kas anksti vertinti, ar šis sprendimas paveikė vartotojus, sako Lietuvos komercinių bankų atstovai ir nekilnojamojo turto (NT) rinkos ekspertai.
Komentarai
REDAKTORIAUS SKILTIS
Politikos ir biurokratijos kraujomaiša
Finansų ministerijos pasiūlytas visuotinis nekilnojamojo turto (NT) mokestis sukėlė nemažai diskusijų ir net sumaišties. Nieko nuostabaus – Lietuva yra penkta
ŽYMA
NEKILNOJAMASIS TURTAS