Meniu
Prenumerata

penktadienis, balandžio 19 d.


Pasaulis
JAV PIRMINIAI RINKIMAI
Kova baigta: N. Haley stabdo savo JAV prezidento rinkimų kampaniją
Respublikonė, buvusi ambasadorė Jungtinėse Tautose Nikki Haley trečiadienį oficialiai sustabdė savo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimų kampaniją. Tokį sprendimą Respublikonų partijos kandidatė priėmė po vakar vykusio Didžiojo penktadienio, kuomet iš 15 balsavusių valstijų ji D. Trumpą aplenkė tik vienoje.
Pasaulis
JAV PIRMINIAI RINKIMAI
Didysis antradienis JAV pirminiuose rinkimuose didelių staigmenų nepateikė
Didysis antradienis, kovo 5-oji, – diena, kai savo nuomonę JAV pirminiuose rinkimuose vienu metu išreiškė daugiausia šalies gyventojų. 15-os valstijų ir vienos JAV užjūrio teritorijos gyventojai traukė balsuoti už pasirinktą kandidatą. Kaip ir buvo prognozuojama, daugiausia pergalių susižėrė Respublikonų partijos kandidatas Donaldas Trumpas. Demokratų kandidatas prezidentas Joe Bidenas užtikrintai laimėjo visose valstijose, išskyrus užjūrio teritoriją Amerikos Samoa.
Pasaulis
JAV PREZIDENTO RINKIMAI
Pirma mažytė pergalė prieš D. Trumpą
Šiokia tokia paguoda Donaldo Trumpo priešininkams. Jo varžovė Nikki Haley sekmadienį sostinėje Vašingtone vykusiuose Respublikonų partijos pirminiuose rinkimuose pelnė pirmąją
Pasaulis
JAV PIRMINIAI RINKIMAI
„Politinis disidentas“ D. Trumpas pasiekė dar vieną užtikrintą pergalę Pietų Karolinos pirminiuose rinkimuose
Šeštadienį Pietų Karolinos gyventojai rinkosi į Respublikonų partijos pirminius rinkimus, ir čia dar vieną užtikrintą pergalę gavo respublikonų rinkimų lyderiu laikomas buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas – tokius išankstinius rezultatus skelbia naujienų agentūra AP. Tai jam buvo ketvirtas iš eilės laimėjimas pirminiuose rinkimuose.
Pasaulis
JAV PIRMINIAI RINKIMAI
Svyruojančia valstija laikoma Nevada sugebėjo respublikonų pirminius rinkimus paversti chaosu
Antradienį Nevados demokratai keliaus į pirminius rinkimus, kur rinks savo partijos kandidatą JAV prezidento rinkimuose. Nevados respublikonams viskas skamba kiek sudėtingiau: antradienį jie irgi keliaus į pirminius rinkimus, bet ketvirtadienį jų taip pat laukia ir sueigos. Kaip vienoje valstijoje vienos partijos nariai gali balsuoti ir pirminiuose rinkimuose, ir sueigose?
Pasaulis
JAV PIRMINIAI RINKIMAI
Naujojo Hampšyro pirminiuose rinkimuose D. Trumpas įveikė N. Haley
Antradienį Naujajame Hampšyre tęsėsi kova dėl nominacijos dalyvauti JAV prezidento rinkimuose. Šįkart prie balsadėžių rinkosi abiejų partijų – Respublikonų ir Demokratų – nariai bei nė vienai partijai nepriklausantys gyventojai.
Pasaulis
JAV PIRMINIAI RINKIMAI
Ar R. DeSantiso pasitraukimas iš JAV pirminių rinkimų atveria duris į pergalę D. Trumpui?
Antradienį Naujojo Hampšyro valstijos laukia pirminiai Respublikonų partijos rinkimai. Visos šalies dėmesį jie pritraukė dėl Floridos gubernatoriaus Rono DeSantiso sekmadienį pateiktos staigmenos – antruoju po Donaldo Trumpo laikytas kandidatas nusprendė pasitraukti iš rinkimų. Kaip tai keičia žaidimo taisykles?
Pasaulis
JAV PIRMINIAI RINKIMAI
Kas yra N. Haley, D. Trumpui baimę varanti respublikonų kandidatė?
„Nikki liko nutolusi TREČIOJE vietoje! Ji sakė, kad niekada nekandidatuotų prieš mane, kad „jis buvo puikus prezidentas“, ir ji turėjo klausyti savo patarimų“, – savo socialiniame tinkle „Truth Social“ po respublikonų sueigų Ajovoje sausio 15 d. apie konkurentę respublikonę Nikki Haley rašė buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas.
Pasaulis
KOVA DĖL BALTŲJŲ RŪMŲ
D. Trumpo pergalingas žygis prasideda? Ajova skelbia lenktynių dėl JAV respublikonų nominacijos startą
Tvyrant minusinei temperatūrai pirmadienį Ajovos valstijoje prasideda vadinamosios sueigos (angl. caucuses) – tai bus pirmas rimtas apklausose pirmaujančio Donaldo Trumpo
Aktualijos
JT Saugumo Taryba patvirtino 8-ąjį sankcijų paketą Šiaurės Korėjai
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba pirmadienį vienbalsiai pritarė naujoms sankcijoms Šiaurės Korėjai, kuriomis siekiama nubausti šią uždarą valstybę už šeštą branduolinį bandymą, surengtą anksčiau šį mėnesį.
ŽYMA
NIKKI HALEY