Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 16 d.


NT ir energetika
ENERGETIKOS REKORDAI
„Litgrid“: praėjusią savaitę pagerinti praėjusios vasaros saulės generacijos rekordai
Dėl išaugusios saulės jėgainių įdiegtos galios ir saulėtų orų praėjusią savaitę ne kartą gerinti praėjusią vasarą fiksuoti saulės generacijos rekordai.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Didmeninė elektros kaina Lietuvoje per savaitę padidėjo 7 proc.
Sumažėjus vėjo elektrinių gamybai vidutinė didmeninė elektros energijos savaitės kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje per savaitę padidėjo 7
NT ir energetika
ELEKTRA
Didmeninė elektros kaina per savaitę Lietuvoje augo 37 proc.
Vidutinė didmeninė elektros energijos savaitės kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje per savaitę augo 37 proc. iki 106 eurų
Aktualijos
ELEKTRA
Tiekėjai teigia, kad fiksuota elektros kaina negali keistis kartu su biržos kaina
Energetikos ministrui Dainiui Kreiviui pareiškus, kad nepriklausomi elektros tiekėjai turi reaguoti į mažėjančias kainas rinkoje, pastarieji teigia, jog atsižvelgiant į kainų svyravimo rizikas, vartotojams siūloma fiksuota kaina negali iš karto mažėti krentant kainai biržoje.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Elektros „viršpelniai“ Lietuvai: lems kainos Švedijoje, galimi tiesioginiai sandoriai
Europos Sąjungos (ES) energetikos ministrams numačius išimtį, kad eksportuojančios elektrą šalys su importuojančiomis turės pasidalinti gamintojų perteklinėmis pajamomis, Lietuvai teiksiantį jų dydį lems elektros kainos Švedijoje, sako ekspertai.
NT ir energetika
PASIKLYDĘ ŽALUME
Dėl didelių elektros kainų kaltė mesta „Nord Pool“ biržai ir žaliesiems gamintojams. Ar tikrai jie kalti?
Neregėtoms sąskaitoms už elektrą užgulus gyventojų ir ypač verslo pečius, kaltų paieškos atvedė ir iki „Nord Pool“ elektros biržos. Jos taisyklės, sukurtos atsinaujinančiajai energetikai skatinti, pasirodė visiškai netikusios Rusijos paskelbto energetikos karo Vakarams sąlygomis.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Trečiąjį elektros rinkos liberalizavimo etapą siūloma atidėti trejiems metams
Energetikos ministerija siūlo trečiąjį mažmeninės elektros rinkos liberalizavimo etapą atidėti trejiems metams – iki 2026 metų sausio. Dabar numatytas terminas – 2023 metų sausis.
NT ir energetika
ELEKTROS KAINA
Rugpjūtį elektra Lietuvoje brango 57 proc.
Lietuvoje vidutinė elektros kaina rugpjūčio mėnesį buvo 57 proc. didesnė nei liepą ir siekė 480,4 euro už megavatvalandę (MWh).
NT ir energetika
ENERGETIKA
D. Kreivys: liberalizavimo sėkmė – žmonės už elektrą moka 3 kartus mažiau nei rinkoje
Lietuvoje stringant mažmeninės elektros rinkos liberalizavimui, energetikos ministras sako, kad 90 proc. šio proceso jau yra įvykę. Dainius Kreivys pabrėžia, kad didžioji dalis žmonių dabar moka tris kartus mažesnę kainą negu rinkoje.
NT ir energetika
ELEKTROS KAINA
Elektra Lietuvoje per savaitę brango 22 proc.
Praėjusią savaitę elektros kaina Baltijos šalyse ir visame „Nord Pool“ regione pasiekė naujus rekordus, teigia energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Rinkos dalyviai: reikia keisti „Nord Pool“ biržos kainų algoritmą
Elektros biržos „Nord Pool“ Baltijos šalių zonoje trečiadienį rekordiškai išaugus kainai, rinkos dalyviai pritaria idėjai aiškintis biržos kainų nustatymo algoritmą. Anot jų, situacijai nesikeičiant rekordiškai aukštos kainos gali tapti įprastos jau šią žiemą.
NT ir energetika
ENERGETIKA
R. Pocius: „Nord Pool“ algoritmas galėtų būti pritaikytas tik Baltijos regionui
Energetikos ministrui antradienį paprašius rinkos reguliuotojo ištirti, ar elektros biržos algoritmas nėra dar viena aukštų elektros kainų Lietuvoje priežastis, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) vadovas Renatas Pocius sako, kad su „Nord Pool“ birža bus kalbama, jog algoritmas būtų pritaikytas specifiškai Baltijos regionui.
NT ir energetika
ELEKTROS ENERGIJA
Iš rinkos pasitraukus „Inter RAO“ Lietuvai elektros užteks, bet ji gali brangti
Praėjusį savaitgalį sustabdžius Rusijos energetikos milžinės „Inter RAO“ kontroliuojamos grupės „Inter RAO Lietuva“ prekybą elektra „Nord Pool“ biržoje, o kartu ir rusiškos elektros importą į Baltijs šalis, ekspertai sako, kad Lietuvai elektros užteks – šalis turi pakankamai galimybių ja apsirūpinti iš kitų šaltinių.
NT ir energetika
NULINIS PRALAIDUMAS
Lietuva nutraukė prekybą elektra su Baltarusija
Baltarusija antradienį pradėjo elektros gamybą Astravo atominėje elektrinėje, o Lietuva nustatė nulinį pralaidumą komerciniam elektros srautui iš Baltarusijos.
NT ir energetika
Tik politika, jokio verslo
Kovo mėnesį turėtų pradėti veikti pirmasis iš dviejų Astravo atominės elektrinės (AE) reaktorių. Kokią įtaką jėgainė turės Lietuvai ir pačiai Baltarusijai?
ŽYMA
NORD POOL