Meniu
Prenumerata

penktadienis, gruodžio 1 d.


NT ir energetika
NT
Būsto įperkamumo dugnas yra pasiektas
Būsto įperkamumo dugnas yra pasiektas ir gyvenamojo nekilnojamojo turto (NT) rinkoje galima matyti pragiedrulių, sako Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas
Komentarai
KOMENTARAS
Lūkesčiai dėl būsto kainų nebeprastėja
Gyventojų, galvojančių, kad būsto kaina Lietuvoje per artimiausius dvylika mėnesių didės, antrą ketvirtį padaugėjo nuo 38 proc. iki 43 procentų. Tai pirmas toks teigiamas lūkesčių pokytis po trijų iš eilės nuosmukio ketvirčių, rodantis, kad bent trumpam gyventojų lūkesčiai stabilizavosi. Tai turbūt susiję su tuo, kad būsto kainos daugiau negu pusmetį mažai kinta, o lauktos būsto kainų korekcijos vis dar nėra.
Aktualijos
TREČIADIENIO KALEIDOSKOPAS
Artėjantis NATO viršūnių susitikimas, EK priekaištai Lietuvai ir kitos svarbiausios naujienos
Svarbiausių liepos 5-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
NT ir energetika
NT RINKA
Tarp kurortų NT aktyvumu išsiskiria Palanga
Šiais metais nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka yra aprimusi – mažesnį aktyvumą galima matyti ne tik šalies didmiesčiuose, bet ir daugelyje įprastai NT pirkėjams patrauklių kurortų. Vis dėlto priešingai nacionalinėms tendencijoms juda Palangos butų pardavimų kreivė, kurią į viršų kelia naujos statybos butai, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
NT ir energetika
NT RINKA
Būsto kainos Lietuvoje smarkiai išaugo, EBPO teigia – įsigyti NT lietuviams trukdo ir kiti iššūkiai
EBPO užimtumo, darbo ir socialinių reikalų direktorato direktoriaus pavaduotojas Markas Pearsonas teigia, kad būsto kainos kyla visoje euro zonoje. Vis dėlto, anot specialisto, Lietuvoje, lyginant su euro zonos ir EBPO teritorijos vidurkiu, stebimas didžiulis augimas, o būsto prieinamumas šalyje yra iššūkis. Euro zonoje būsto kainos išaugo 16 proc., EBPO šalių vidurkis siekia 17 proc., Lietuvoje šis rodiklis – 33 proc. M. Pearsonas vardija ir kitus Lietuvoje su būsto prieinamumu susijusius iššūkius, taip pat pateikia rekomendacijas, kaip juos būtų galima įveikti.
NT ir energetika
NT RINKA
Ž. Mauricas: pigesnio būsto paklausa sumažėjo, dėl to šiek tiek sumažėjo ir jo kaina
Pirmąjį šių metų ketvirtį fiksuotas nedidelis sovietmečiu statyto ir nerenovuoto būsto kainos kritimas, tačiau kito nekilnojamojo turto (NT) kaina išliko stabili. „Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas prognozuoja, kad ekonominio būsto kainos šiemet turėtų stabilizuotis.
NT ir energetika
NT RINKA
NT plėtotojai: ženklų, kad NT kainos artimiausiu metu mažės, nėra
Nekilnojamojo turto plėtotojai teigia, kad kol kas nėra objektyvių rodiklių, kurie rodytų, jog pastaruoju metu brangusių naujų būstų kainos artimiausiu laiku galėtų mažėti, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Verslas
BIURŲ LIKIMAS
Mažiau ploto, daugiau laisvės
Į biurus nenorintys grįžti darbuotojai keičia pasaulinių didmiesčių komercinio NT rinką. Ar šios permainos artėja ir prie Vilniaus? Pandemija atnešė daug
NT ir energetika
NT RINKA
M. Statulevičius apie 100 proc. baigtumo reikalavimą: būsto pirkėjai dar nėra pasiruošę tokiems pokyčiams
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) vadovas Mindaugas Statulevičius nepritaria Statybos įstatymo pakeitimui, kuris įpareigotų vystytojus būstą parduoti tik tada, kai jis bus baigtas 100 proc. Pasak jo, toks pokytis per smarkiai apribotų tiek verslo, tiek vartotojų galimybės parduoti ir pirkti nekilnojamą turtą, kas sukeltų žalą investicinei aplinkai ir būsto rinkai.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Ketvirtadienio kaleidoskopas: interpeliacija K. Navickui, NATO Ukrainoje ir kitos svarbiausios naujienos
Svarbiausių balandžio 20-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
NT ir energetika
NT RINKA
Registrų centras: kas penktas įsigytas butas – investicinis
Praėjusiais metais dėl pasikeitusių geopolitinių ir ekonominių aplinkybių sumažėjęs bendras butų pardavimų skaičius nesumažino šio nekilnojamojo turto (NT) investicinio patrauklumo – pastaruoju metu maždaug kas penktas įsigytas butas gali būti laikomas investiciniu, skelbia Registrų centras.
Komentarai
KOMENTARAS
Gyventojai tampa vis atsargesni dėl būsto kainų
Gyventojų, manančių, kad būsto kaina Lietuvoje per artimiausius dvylika mėnesių didės, pirmą ketvirtį sumažėjo iki 38 proc., o iki 35 proc. padidėjo galvojančių, kad kainos per metus labiau nesikeis. Kas penktas apklaustasis teigė, kad kainos per artimiausius metus kris. Atsargesni lūkesčiai nestebina, nes jie atspindi ne tik viešojoje erdvėje susiformavusias vyraujančias ekspertų nuomones, bet ir faktinius duomenis – būsto kainos Lietuvoje pirmą ketvirtį nebeaugo.
IQ Tema
NT RINKA
Būstomanai: Lietuva ES išsiskiria sparčiausiai ES kylančiomis kainomis. Tai lemia daug priežasčių
2022 m. kainos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje triuškino rekordus. Pernai trečią ketvirtį, Valstybės duomenų agentūros (VDA) skaičiavimais, būsto kainos buvo
NT ir energetika
SUBSIDIJOS
Bus siekiama geresnių sąlygų regionuose pirmąjį būstą perkančioms jaunoms šeimoms
Vyriausybė trečiadienį pritarė parlamentarės Laimos Nagienės siūlymams palengvinti sąlygas pirmąjį būstą su valstybės subsidija įsigijusioms šeimoms, norinčioms jį parduoti.
NT ir energetika
NT RINKA
Nauja NT įsigijimo tvarka kelia nerimą: nuo kitų metų būstas gali brangti dar sparčiau
Kitais metais sausio mėnesį įsigalios LR Statybos įstatymo pakeitimai, įpareigosiantys vystytojus būstą parduoti tik tada, kai jis bus baigtas 100 procentų. Ką reiškia 100 proc. baigtumas? Kokią įtaką tai turės nekilnojamojo turto (NT) kainoms? Kaip keisis paskolų išdavimo tvarka? Šie ir panašūs klausimai ne tik planuojantiems įsigyti būstą, bet ir jį statantiems vis dar lieka neatsakyti. Vis dar abejojama dėl įstatymo naudos, tačiau dėl vieno „Tvari Lietuva“ kalbinti ekspertai beveik neabejoja – būsto kainos kils.
ŽYMA
NT RINKA