Meniu
Prenumerata

šeštadienis, liepos 13 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Stabili būsto rinka, stabilūs ir gyventojų lūkesčiai
Antrą ketvirtį pasiteisino lūkesčiai ir Europos Centrinis Bankas (ECB) pagaliau ryžosi sumažinti bazinę palūkanų normą. Tačiau birželį gyventojų lūkesčių dėl būsto kainų tai stipriau nepakeitė, palyginti su ankstesniais ketvirčiais. Prognozuojama, kad antrą pusmetį ECB bazines palūkanų normas mažins, tačiau lėtai, todėl ir gyventojų lūkesčių bei aktyvumo būsto rinkoje pokyčiai artimiausiais ketvirčiais veikiausiai bus nedideli.
IQ Tema
KUR INVESTUOTI?
Pabėgimo gidas: kur geriausia investuoti į NT?
Karas Ukrainoje uždegė ryškų pavojaus signalą tiems, kurie Lietuvoje ilgą laiką investavo į nekilnojamąjį turtą (NT) – metas savo kiaušinius perkelti į saugesnę pintinę. Tačiau kuri NT rinka yra to verta?
Aktualijos
IQ ŽURNALO LIEPOS NUMERIS
Kaip Lietuvos NT rinką veikia karo baimė? Ko tikėtis iš NATO viršūnių susitikimo? Kodėl JAV netiki J. Bideno ekonomika?
Liepos mėnesio IQ žurnale – rinktiniai straipsniai svarbiomis ir aktualiomis temomis iš Lietuvos, Europos ir viso pasaulio. Apie ką galėsite skaityti šįkart? Visus žurnalo tekstus galite rasti čia.
NT ir energetika
PANDEMIJOS PASEKMĖS
Niujorko NT rinka: tuštybės dangoraižiai
Legendiniai Niujorko biurų pastatai stūkso pustuščiai. Darbuotojams neskubant grįžti į biurus, dreba ne tik nekilnojamojo turto (NT) rinkos. Žingsniuojant centrinio Niujorko
The Economist
BYRANČIOS SVAJONĖS
Kinijos pasiturintieji puolami iš visų pusių
Rinkų ir valstybės sukeltos jų kančios pakeis Kinijos ūkį. Tai nutiko prieš metus, kai moteris, kuri paprašė ją vadinti Xue Li,
NT ir energetika
PASAULIS 2024
Kovai dėl nuotolinio darbo aštrėjant, biurų savininkai susidurs su realybe
Kai COVID-19 privertė biurų darbuotojus įsikurti laisvuose kambariuose ar prie virtuvės stalų, tai lėmė didžiausią pokytį profesiniame gyvenime per pastaruosius
NT ir energetika
NT
Būsto įperkamumo dugnas yra pasiektas
Būsto įperkamumo dugnas yra pasiektas ir gyvenamojo nekilnojamojo turto (NT) rinkoje galima matyti pragiedrulių, sako Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas
Komentarai
KOMENTARAS
Lūkesčiai dėl būsto kainų nebeprastėja
Gyventojų, galvojančių, kad būsto kaina Lietuvoje per artimiausius dvylika mėnesių didės, antrą ketvirtį padaugėjo nuo 38 proc. iki 43 procentų. Tai pirmas toks teigiamas lūkesčių pokytis po trijų iš eilės nuosmukio ketvirčių, rodantis, kad bent trumpam gyventojų lūkesčiai stabilizavosi. Tai turbūt susiję su tuo, kad būsto kainos daugiau negu pusmetį mažai kinta, o lauktos būsto kainų korekcijos vis dar nėra.
Aktualijos
TREČIADIENIO KALEIDOSKOPAS
Artėjantis NATO viršūnių susitikimas, EK priekaištai Lietuvai ir kitos svarbiausios naujienos
Svarbiausių liepos 5-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
NT ir energetika
NT RINKA
Tarp kurortų NT aktyvumu išsiskiria Palanga
Šiais metais nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka yra aprimusi – mažesnį aktyvumą galima matyti ne tik šalies didmiesčiuose, bet ir daugelyje įprastai NT pirkėjams patrauklių kurortų. Vis dėlto priešingai nacionalinėms tendencijoms juda Palangos butų pardavimų kreivė, kurią į viršų kelia naujos statybos butai, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
NT ir energetika
NT RINKA
Būsto kainos Lietuvoje smarkiai išaugo, EBPO teigia – įsigyti NT lietuviams trukdo ir kiti iššūkiai
EBPO užimtumo, darbo ir socialinių reikalų direktorato direktoriaus pavaduotojas Markas Pearsonas teigia, kad būsto kainos kyla visoje euro zonoje. Vis dėlto, anot specialisto, Lietuvoje, lyginant su euro zonos ir EBPO teritorijos vidurkiu, stebimas didžiulis augimas, o būsto prieinamumas šalyje yra iššūkis. Euro zonoje būsto kainos išaugo 16 proc., EBPO šalių vidurkis siekia 17 proc., Lietuvoje šis rodiklis – 33 proc. M. Pearsonas vardija ir kitus Lietuvoje su būsto prieinamumu susijusius iššūkius, taip pat pateikia rekomendacijas, kaip juos būtų galima įveikti.
NT ir energetika
NT RINKA
Ž. Mauricas: pigesnio būsto paklausa sumažėjo, dėl to šiek tiek sumažėjo ir jo kaina
Pirmąjį šių metų ketvirtį fiksuotas nedidelis sovietmečiu statyto ir nerenovuoto būsto kainos kritimas, tačiau kito nekilnojamojo turto (NT) kaina išliko stabili. „Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas prognozuoja, kad ekonominio būsto kainos šiemet turėtų stabilizuotis.
NT ir energetika
NT RINKA
NT plėtotojai: ženklų, kad NT kainos artimiausiu metu mažės, nėra
Nekilnojamojo turto plėtotojai teigia, kad kol kas nėra objektyvių rodiklių, kurie rodytų, jog pastaruoju metu brangusių naujų būstų kainos artimiausiu laiku galėtų mažėti, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Verslas
BIURŲ LIKIMAS
Mažiau ploto, daugiau laisvės
Į biurus nenorintys grįžti darbuotojai keičia pasaulinių didmiesčių komercinio NT rinką. Ar šios permainos artėja ir prie Vilniaus? Pandemija atnešė daug
NT ir energetika
NT RINKA
M. Statulevičius apie 100 proc. baigtumo reikalavimą: būsto pirkėjai dar nėra pasiruošę tokiems pokyčiams
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) vadovas Mindaugas Statulevičius nepritaria Statybos įstatymo pakeitimui, kuris įpareigotų vystytojus būstą parduoti tik tada, kai jis bus baigtas 100 proc. Pasak jo, toks pokytis per smarkiai apribotų tiek verslo, tiek vartotojų galimybės parduoti ir pirkti nekilnojamą turtą, kas sukeltų žalą investicinei aplinkai ir būsto rinkai.
ŽYMA
NT RINKA