Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugsėjo 28 d.


Komentarai
REDAKTORIAUS SKILTIS
Lenkijos keliai ir klystkeliai
Jei atsistotų – dangų paremtų, jei prakalbėtų – daug pasakytų. Ši vaikiška mįslė labai tinka Lenkijai, kurios keliai kaip niekas kitas įtaigiai pasakoja pastarųjų trijų dešimtmečių raidos istoriją.
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Nuo „vsio zakonno“ iki „aplinka kalta“
Visuomenininko Andriaus Tapino sukeltas čekučių skandalas, atskleidęs, kaip metų metus savivaldybių politikai neteisėtai savinosi tarybų narių veiklai skirtas lėšas,
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Kaip vėdinamas komunizmas?
Prezidento Gitano Nausėdos nuo rinkėjų nuslėptas Komunistų partijos nario bilietas yra toli gražu ne vienintelė sąsaja su daugiau nei trimis dešimtmečiais nutolusiu sovietmečiu. Neabejotinai daliai piliečių tai, kad S. Daukanto aikštės rūmuose vėl sėdi buvęs komunistas, sukėlė apmaudą, o jei prezidentų priklausymas Komunistų partijai atsispindėtų švieslentėje, rezultatas žurnalistams atskleidus šį G. Nausėdos biografijos faktą pasikeitė iš 2:3 į 1:4.
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Ištižęs lietuviškas liberalizmas
Kovo mėnesį savivaldybių tarybas ir merus rinksiančioje Lietuvoje prasideda naujas rinkimų maratonas, kurį kitų metų gegužę ir birželį pratęs prezidento
Aktualijos
PASAULIS 2023. REDAKTORIAUS ŽODIS
Kas laukia 2023-aisiais?
2023-iaisiais, kaip ir 2022 m., Lietuvoje ir Europoje gyvenimas suksis aplink vieną svarbiausią įvykį – karą Ukrainoje. Tai nereiškia, kad nebus kitų problemų ir rūpesčių. Priešingai, jų nestigs: kamuos infliacija ir lėtėjanti ekonomika, erzins turbulencija energetikos rinkose ir centrinių bankų didinamos palūkanų normos, mažėjanti perkamoji galia.
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Svarbiausias 2023-iųjų tikslas
Karas Ukrainoje, pabėgėlių krizė, aukštos energijos išteklių kainos buvo dominuojančios temos 2022-aisiais – visiškai išstūmė koronaviruso pandemiją, dėmesį kausčiusią 2020
Komentarai
REDAKTORIAUS SKILTIS
Sugrąžinkite politiką
Žurnalas IQ tęsia tradiciją vertinti kadencijos pusiaukelę pasiekusios Vyriausybės veiklą.
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Dusinantis valstybės rūpestis
Gyvename įdomiais, sumaišties kupinais laikais. Dar nesibaigė gyvai žmonių kartai nematyta sveikatos krizė – koronaviruso pandemija, o jau šiurpstame nuo
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Juoda ir balta – visos gyvenimo spalvos?
Pasaulio spalvos išnyko. Pastaruosius dvejus metus gyvybes šienavusi, verslus griovusi ir laisvę veikti, bendrauti, mokytis, tobulėti, keliauti ribojusi COVID-19 pandemija daugelio gyvenimus nudažė pilkai. Tačiau Rusijos agresija prieš Ukrainą ištrynė ir tuos pilkus atspalvius. Bet ar tai reiškia, kad daugelį poelgių, sprendimų ir net minčių galima vertinti be jokių kompromisų? Tik juoda? Arba tik balta?
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Meilė ir neapykanta: veidmainiškos kovos su infliacija priemonės
Infliacija – terminas, kurį pastarąjį dešimtmetį dažniau vartojo ekonomikos studentai, dėstytojai ir finansų institucijų atstovai, o dabar jį vėl taria politikai ir kone kiekvienas Lietuvos gyventojas. Lietuvoje ji iš tiesų rekordinė ir vertinant laikotarpį nuo neramių 2008-ųjų, ir palyginti su kitomis išsivysčiusiomis pasaulio valstybėmis.
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Stručio sindromas: tuščios darbo vietos ir imigrantų baimė
Jau pusmetį prie valstybės sienos matome minias žmonių, mėginančių prasibrauti į Lietuvą, o iš čia – toliau į Vokietiją, Prancūziją ir kitas Vakarų Europos šalis. Tuo pat metu Lietuvoje verslininkai ir pramonininkai vis garsiau kalba apie darbo jėgos trūkumą, problemos mastą iliustruoja ir Užimtumo tarnybos statistika. Ilgalaikiais bedarbiais yra tapę 100 tūkst. žmonių, dar tiek pat darbo ieško. Darbo vietų pasiūla yra gerokai didesnė, net ir nevertinant fakto, kad kvalifikuotų specialistų verslai dažniausiai neieško vadinamojoje darbo biržoje.
Komentarai
REDAKTORIAUS SKILTIS
Amžina politikų paauglystė
Vos Lietuvoje įsigaliojo prievolė prekybos centrams tikrinti galimybių pasus, prie įėjimų atsirado įrenginiai, pakeitę su mobiliaisiais telefonais lankytojus tikrinančius apsaugos darbuotojus. Tam prireikė vos kelių dienų, ne savaičių, ne mėnesių. Žinoma, šie įrenginiai nėra sudėtingi technikos stebuklai, tačiau būtų sunku surasti geresnį naują pavyzdį, kaip verslas sugeba žaibiškai prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių.
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Talibas galvoje
Nors Vilnių ir Kabulą skiria daugiau nei 5 tūkst. kilometrų, emocijų gijos Lietuvą ir Afganistaną siejo labiau nei su bet kuria kita valstybe į rytus ar pietus už Europos ribų.
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Žmogiškumo egzaminas
Koronavirusas ir karantinas sukėlė suspaustos spyruoklės efektą. Nežinomybė, baimė dėl ateities, artimųjų netektys, augantis skurdas ir atskirtis didina visuomenės temperatūrą –
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Koronaviruso duotas šansas, kurio Lietuva niekuomet negalėjo tikėtis
Gyvenimą visame pasaulyje pristabdęs virusas į gimtinę privertė grįžti tūkstančius žmonių, kurie kitu atveju būtų toliau dirbę Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje ar kitoje laikinais, o gal ir viso gyvenimo namais turėjusioje tapti šalyje.
ŽYMA
OVIDIJUS LUKOŠIUS