Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 20 d.


Komentarai
RUSIJOS AGRESIJA
Technologijos – vienintelis būdas nugalėti Rusiją
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskelbė, kiek ukrainiečių gyvybių nusinešė jau 2 metus trunkantis plataus masto karas su Rusija. 31 tūkst.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
JAV Senatas priėmė pagalbos Ukrainai įstatymo projektą, bet...
JAV Senatas antradienį patvirtino 60 mlrd. dolerių finansavimą Ukrainai, o Atstovų Rūmų pirmininkas nurodė, kad žemieji parlamento rūmai, kuriuose daugumą
Komentarai
VAKARŲ PAŽADAI UKRAINAI
Vakarų pažadai dėl pagalbos Ukrainai atrodė nuoširdūs, bet iš tikro buvo tušti
Nuo: ES, NATO, Vakarų vyriausybių Kam: ukrainiečiams ir jų lyderiams Data: 2022-ųjų vasara Brangūs ukrainiečiai, Mums labai malonu girdėti, kad sugebėjote atlaikyti pirmąją Rusijos
Pasaulis
PARAMA UKRAINAI
JAV paskelbė apie naują 425 mln. JAV dolerių vertės karinę pagalbą Ukrainai
Jungtinės Valstijos penktadienį paskelbė apie naują 425 mln. JAV dolerių (397 mln. eurų) vertės karinės pagalbos Ukrainai paketą, į kurį įtraukta priešlėktuvinės gynybos ir artilerijos šaudmenų bei prieštankinių ginklų, skirtų padėti Ukrainai kovoti su Rusijos invazija.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
F-16 Ukrainos danguje pasirodys kitais metais
Ukrainos pilotai rugpjūtį pradės mokytis valdyti naikintuvus F-16, o šalies danguje jie pasirodys 2024 metais, interviu televizijai CNN sakė ukrainiečių gynybos ministras Oleksijus Reznikovas.
Aktualijos
PAGALBA UKRAINAI
G. Nausėda: reikia pasinaudoti „Wagner“ maištu, Vilniuje priartinti Ukrainą prie NATO
Kyjive viešintis prezidentas Gitanas Nausėda sako su Ukrainos kolega Volodymyru Zelenskiu sutaręs, kad NATO turi pasinaudoti vidaus neramumais Rusijoje po „Wagner“ maišto ir priartinti Ukrainą prie Aljanso per viršūnių susitikimą Vilniuje.
Aktualijos
PAGALBA UKRAINAI
Su žiniomis apie Lietuvos Ukrainai perkamas dvi NASAMS G. Nausėda vyksta į Kyjivą
Lietuva perka Ukrainai dvi oro gynybos NASAMS paleidimo sistemas, prezidentas Gitanas Nausėda su šiomis žiniomis trečiadienį vyksta į Kyjivą.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
L. Austinas: šį rudenį Ukraina gaus JAV tankus „Abrams“
JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas tikisi, kad rudens pradžioje tankai „Abrams“ bus pristatyti Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms. Šiuo klausimu Pentagono vadovas pasisakė per Senato posėdį dėl 2024 m. fiskalinio gynybos biudžeto, pranešė „Ukrinform“.
Aktualijos
PARAMA UKRAINAI
Buvęs JAV pareigūnas: Lietuva turi įtikinti Vašingtoną nenukreipti dėmesio nuo Ukrainos
Lietuvos politikai turi parodyti Jungtinių Valstijų politikams, kodėl svarbu palaikyti Ukrainą, sako buvęs JAV viceprezidento štabo viršininkas Billas Kristolas.
Aktualijos
PAGALBA UKRAINAI
Į Ukrainą iškeliavo trys akcijos metu įsigyti radarai, likusieji 13 – ruošiami
Trys akcijos „Radarom“ metu įsigyti radarai jau iškeliavo į Ukrainą, likusieji 13 pasiekė Lietuvą ir yra ruošiami transportavimui, pirmadienį pranešė organizacija „Mėlyna/Geltona“ („Blue/Yellow“).
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: užbaigti karą Ukrainoje šiais metais – bendra civilizuoto pasaulio užduotis
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį pareiškė, kad šiais metais užbaigti karą jo šalyje yra civilizuoto pasaulio bendras uždavinys.
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
J. Stoltenbergas: V. Putinas planuoja ne taiką, jis planuoja tęsti karą
NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sako, kad Vakarai dar ilgai turės tiekti ginklus Ukrainai kovoje su Rusija. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neturi artimiausių planų dėl taikos Ukrainoje, sakė jis britų laikraščiui „The Guardian“.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
Čekijos prezidentas: Vakarų parama Ukrainai mažės
Ukraina, anot Čekijos prezidento Petro Pavelo, turi nusiteikti, kad Vakarų parama šaliai mažės. „Turime nepamiršti karo nuovargio ir ką tai reikš Vakarų valstybių paramai. Ji su laiku mažės“, – sakė P. Pavelas Vokietijos laikraščiui „Süddeutsche Zeitung“.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
Slovakija ir Lenkija sutinka Ukrainai atsiųsti sovietų laikų naikintuvų
Slovakijos vyriausybė pritarė planui perduoti Ukrainai savo sovietinių laikų naikintuvų MiG-29.
Aktualijos
Ištuštėjusiame Europarlamente G. Nausėda prabilo ir vokiškai
Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį kreipėsi į Europos Parlamentą (EP) net keliomis kalbomis (lietuvių, anglų ir vokiečių), kaip dabar ES madinga
ŽYMA
PAGALBA UKRAINAI