Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 16 d.


Kultūra
UNESCO
Kauno tarpukario architektūra įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą
Kauno modernizmo architektūra įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, bet Lietuva privalės per pusantrų metų įgyvendinti ekspertų rekomendacijas. Toks sprendimas priimtas
Temos
MENAS IR KARAS
Kodėl Vilniuje verkia Madona iš Ukrainos?
Šiandien vis daugiau Ukrainos istorijos ir kultūros lobių atsiduria karo zonoje. Kol šalis griaunama ir naikinama, jos gyventojams svarbiau ne
Komentarai
Pašte lietuvis, ko verkia, nežino
Kadaise regioninėje spaudoje teko skaityti apie keistą ginčą – sodybą pardavusi moteris pyko ant naujojo savininko, kad šis neleidžia jai ir jos giminaičiams kartą per metus susirinkti sodelyje, prisiminti gerų laikų ir tiesiog parymoti.
Kultūra
Jonas Mekas – pakeliui į Namus
Keturios dienos teskyrė tylų Jono Meko sugrįžimą amžinojo poilsio į gimtąsias Semeniškes ir garsų jo parodos atidarymą Vilniaus „Rupert“ centre. Pastarąją galima laikyti įžanga į šio menininko kūrybai skirtas retrospektyvines parodas, jau suplanuotas visame pasaulyje, taip pat Lietuvoje.
Verslas
Lukiškės minty: pasauliniai pavyzdžiai, ką daryti su senu kalėjimu
Liepos pradžioje baigtas ilgą laiką ginčus kėlęs Lukiškių kalėjimo perkėlimas. Pirmąją mėnesio dieną iš 1904 m. įkurtos įstaigos išvežti paskutiniai kaliniai, o antradienį bus paskelbtas oficialus jo uždarymas.
Kultūra
Europos kultūros paveldas – vertas, bet dar neįvertintas?
2018-ieji ES buvo paskelbti Europos kultūros paveldo metais. Kuo jie svarbūs ir kokių permainų atnešė?
Kultūra
Muziejumi virtusi Liubavo dvaro sodyba jau laukia lankytojų
Vilniaus rajone esančios Liubavo dvaro sodybos pastatai atgimė naujam gyvenimui. Du XVIII a. baroko architektūros statiniai – oficina-lobynas ir oranžerija – buvo sutvarkyti ir pritaikyti muziejaus reikmėms.
Kultūra
Prarasta didybė
Pacų rūmai Didžiojoje gatvėje liko istorijos paraštėse.
ŽYMA
PAVELDAS