Meniu
Prenumerata

pirmadienis, birželio 24 d.


Pasaulis
UKRAINA IR JAV
Kaip didvyris JAV sutiktas V. Zelenskis sako, kad Vašingtono pagalba nėra „labdara“
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį (ketvirtadienį Lietuvos laiku) per savo pirmąją kelionę į užsienį po Rusijos invazijos pradžios tiesiogiai paprašė ilgalaikės JAV paramos, sakydamas, kad pagalba nėra „labdara“ ir kad ji padėjo jo šaliai išlikti „gyvai bei gyvybingai“.
Pasaulis
JAV IR KINIJA
Taivane vieši JAV senatorė, tvyrant įtampai su Kinija
JAV senatorė Marsha Blackburn penktadienį susitiko su Taivano prezidente Tsai Ing-wen per jau antrą amerikiečių Kongreso narių vizitą po anksčiau šį mėnesį įvykusios Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi viešnagės saloje, smarkiai padidinusios įtampą su Kinija.
Pasaulis
TAIVANAS IR KINIJA
Taivane po Kinijos karinių pratybų lankosi JAV gubernatorius
Vienas iš Jungtinių Valstijų gubernatorių pirmadienį susitiko su Taivano prezidente, Vašingtonui prieš kelias dienas paskelbus apie planuojamas prekybos derybas su Taibėjumi ir taip pademonstravus jam paramą po Kinijos karinių grasinimų autonomiją turinčiai salai.
Pasaulis
TAIVANAS IR KINIJA
Tvyrant įtampai regione, Taivanas ir Kinija surengė atskirus karinius mokymus
Taivanas, reaguodamas į virtinę naujų grėsmingų Kinijos manevrų, rengia savo paties karinius mokymus, norėdamas parodyti gebėjimą atremti Kinijos spaudimą pripažinti Pekino politinę kontrolę šioje savarankiškoje saloje.
Pasaulis
TAIVANAS
JAV ragina nesitaikstyti su Kinijos raketų paleidimu virš Taivano
Aukšto rango JAV jūrų pajėgų vadas antradienį pareiškė, kad Kinija tarsi „gorila kambaryje“ neseniai nusprendė paleisti raketų virš Taivano teritorijos, ragindamas nesitaikstyti su tokiais veiksmais.
Pasaulis
JAV IR TAIVANAS
Taivane lankosi JAV įstatymų leidėjų delegacija
Praėjus vos 12 dienų po JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizito, kuris papiktino Kiniją, Taivane sekmadienį lankosi Amerikos įstatymų leidėjų delegacija.
Aktualijos
LIETUVA, TAIVANAS IR KINIJA
Pekino leidinys kritikuoja Lietuvos paramą N. Pelosi vizitui Taivane, siūlo sankcijas
Kinijos komunistų partijos leidinys „Global Times“ pirmadienį išleistame straipsnyje sukritikavo Lietuvos išsakytą paramą JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizitui Taivane ir pasiūlė taikyti šaliai sankcijas.
Pasaulis
KINIJA IR TAIVANAS
Kinija sako tęsianti karines pratybas aplink Taivaną
Pasaulis
KINIJA IR TAIVANAS
Taivanas kaltina Pekiną per karines pratybas imituojant įsiveržimą į salą
Taivanas šeštadienį apkaltino Kinijos kariuomenę per pratybas imituojant įsiveržimą į salą, Pekinui tęsiant tūžmingą atsaką į JAV Atstovų Rūmų pirmininkės
Pasaulis
KINIJA IR TAIVANAS
ASEAN ministrai: įtampa dėl Taivano gali įžiebti „atvirų konfliktų“
Pietryčių Azijos šalių užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį perspėjo, kad didėjanti priešprieša dėl Taivano gali įžiebti „atvirų konfliktų“, Kinijai pradėjus didelio masto karines pratybas prie šios salos krantų.
Pasaulis
JAV IR TAIVANAS
Prezidentė: Taivanas nesileis įbauginamas, Kinijai rengiant pratybas dėl N. Pelosi vizito
JAV Atstovų Rūmų pirmininkę Nancy Pelosi priėmusio Taivano prezidentė trečiadienį pareiškė, kad salos nepalauš Pekino grasinimai, įniršusiai Kinijai keršijant už vizitą ir rengiant karines pratybas pavojingai arti jos krantų.
Aktualijos
LIETUVA IR TAIVANAS
Lietuva – kol kas vienintelė ES šalis, parėmusi N. Pelosi vizitą į Taivaną
Lietuva kol kas yra vienintelė Europos Sąjungos (ES) valstybė, kuri viešai parėmė JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizitą Taivane, trečiadienį skelbia Briuselio leidinys „EUobserver“.
Pasaulis
KINIJA IR TAIVANAS
Po N. Pelosi apsilankymo Taivane Kinija įveda salai naujų prekybos apribojimų
Kinija trečiadienį įvedė apribojimų vaisių ir žuvų importui iš Taivano ir sustabdė smėlio gabenimą į salą, joje apsilankius JAV Atstovų Rūmų pirmininkei Nancy Pelosi.
Pasaulis
LIETUVA IR TAIVANAS
G. Landsbergis: į Taibėjų atvykusi N. Pelosi „gerokai plačiau atvėrė duris į Taivaną“
Į Taibėjų atvykusi JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi „gerokai plačiau atvėrė duris į Taivaną“, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Pasaulis
JAV IR TAIVANAS
N. Pelosi: Kongreso pareigūnų vizitas Taivane atspindi "nesvyruojantį" JAV palaikymą
JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi, antradienį vakare atskridusi į Taivaną, pareiškė, kad šiuo kontroversišku žingsniu demonstruojami Vašingtono tvirti įsipareigojimai autonominei salai, kurią Kinija laiko savo teritorija.
ŽYMA
PELOSI