Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 18 d.


Pasaulis
LOTYNŲ AMERIKA
Tūkstančiai žmonių Peru sostinėje surengė milžinišką antivyriausybinį protestą
Tūkstančiai žmonių ketvirtadienį Peru sostinėje Limoje surengė didžiulį antivyriausybinį protestą, kurio metu kilo susirėmimų su policija, o šalies pietiniuose regionuose padidėjo daugiau kaip mėnesį trunkančių smurtinių protestų aukų skaičius.
Pasaulis
PIETŲ AMERIKA
Peru gyventojai vėl reikalauja prezidentės D. Boluarte atsistatydinimo
Po dviejų savaičių pauzės trečiadienį Peru gyventojai vėl išėjo į gatves ir visoje šalyje blokavo kelius, siekdami, kad atsistatydintų prezidentė
Pasaulis
PERU
Peru atsistatydino ketvirtas per vienus metus premjeras
Peru ministras pirmininkas Anibalas Torresas trečiadienį atsistatydino, tapdamas ketvirtuoju pasitraukusiu premjeru per vienus metus, kai prezidento pareigas eina Pedro Castillo.
Pasaulis
LOTYNŲ AMERIKA
Trečias kartas nemeluoja: Peru parlamentas išrinko naują prezidentą
Peru Kongresas pirmadienį išrinko 76 metų buvusį Pasaulio banko pareigūną jau trečiu šios Pietų Amerikos šalies prezidentu per itin audringą politinių įvykių savaitę.
Pasaulis
KRIZĖS PADARINIAI
Krizės sukrėstos Peru BVP nukrito 40 proc.
Peru – vienos labiausiai koronaviruso pandemijos paveiktų pasaulio šalių – bendrasis vidaus produktas (BVP) balandį, palyginti su tuo pat mėnesiu pernai, krito daugiau kaip 40 proc., pareiškė šalies vyriausybė.
Vietovardžiai
Pietų Amerika: į pietus nuo staklių, į vakarus nuo rutinos
Per aštuonis mėnesius Pietų Amerikoje Ugnė Šaltenytė ir Darius Dauguvietis atrado lėto keliavimo džiaugsmą ir nė kiek nesigailėjo atsisakę kasdienio gyvenimo patogumų
Kultūra
Inkų žemėje
Iš vienos turtingiausių valstybių – į nesaugią ir chaotišką trečiojo pasaulio šalį. Emilis Abromavičius atskleidžia, kokios gyvenimo aplinkybės jį nubloškė į tolimąją Peru.
ŽYMA
PERU