Meniu
Prenumerata

šeštadienis, lapkričio 23 d.


Komentarai
Populizmo vėžys
Pavadinkime jį tiesiog Piliečiu. Šį darbininkiškos profesijos vyrą arti pensinio amžiaus sutikau viename provincijos mieste. Rajono centre, kurį ne vieną kadenciją valdo meras iš tradicine vadinamos partijos ir kurio gyventojai paskutiniuose rinkimuose didžiąją dalį balsų atidavė už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – tiek vienmandatėje, tiek daugiamandatėje rinkimų apygardoje.
Aktualijos
I. Krastevas: „Kam nors atidavę per daug galios, niekada nebūsime tikri, kaip ji gali būti panaudota“
Europa kenčia ir panikuoja, IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei sakė politikos apžvalgininkas Ivanas Krastevas. Paradoksalu, tačiau dėl savo pačios sukurto gėrio.
Komentarai
Nekaltinkime rinkėjų dėl populizmo iškilimo
Vidurio Europa žengia atgalios, o populizmas ir nacionalizmas stiprėja. Tokią išvadą daro daugelis nuomonės formuotojų Vakarų Europoje ir Šiaurės Amerikoje.
Komentarai
Skvernelio raketa
Dar 2016-ųjų pradžioje, likus mažiau nei metams iki Seimo rinkimų, turbūt nebuvo rizikingesnio užsiėmimo nei spėti artėjančio politikų konkurso rezultatus. Socialdemokratai tebesimėgavo „tefloniniais“ reitingais, istorines populiarumo aukštumas pasiekę liberalai matavosi premjero ir ministrų kėdes, o konservatoriai mėgino taikytis su gresiančiu mažojo koalicijos partnerio vaidmeniu.
Aktualijos
Tektoniniai lūžiai: Vidurio Europos populistinė paauglystė
Vidurio Europos populizmo virusas puola aplinkines kaimynes. Lietuvoje jis kol kas tik kutena nosį, tačiau tam, kad peraugtų į kaulus laužančią ligą, reikia visai nedaug.
The Economist
Europoje dešiniosios partijos pašalpas siūlo dosniau nei tradicinės
Populistai renka balsus dosniau siūlydami paramą ir tai iš dalies paaiškina jų sėkmę rinkimuose. Kaip reaguoti tradicinėms partijoms?
Komentarai
Ar valstietiška sloga netaps vengrišku gripu?
Apie 50 tūkst. gyventojų turinčiame Hodmezėvašarhėjuje, Vengrijos pietryčiuose esančiame mieste, vasario 25 d. įvyko kai kas netikėta ir reikšminga. Péteris Márki-Zay'us, nepriklausomas, tačiau opozicijos partijų remiamas kandidatas, surinkęs 57,5 proc. balsų rinkimuose į mero postą sutriuškino Zoltáną Hegedűsą, „Fidesz“ atstovą.
IQ Tema
Lietuviškieji makronai
Senąsias demokratines Vakarų šalis stebinančios permainos Prancūzijoje mūsų šalyje išgyventos ne kartą
Komentarai
Populizmo tipai
Akivaizdi Emmanuelio Macrono pergalė prieš Marine Le Pen Prancūzijos prezidento rinkimuose yra svarbus liberaliosios Europos laimėjimas. Tačiau tai ne karas, o tik vienas mūšis. Prieš kelerius metus mintis, kad kas trečias Prancūzijos pilietis balsuotų už Nacionalinio fronto (NF) vadovę M. Le Pen, buvo nesuvokiama.
Aktualijos
M. Le Pen vėl važiuoja į Maskvą
Prancūzijos ultradešiniųjų lyderė Marine Le Pen penktadienį atvyks į Maskvą ir susitiks su vietos įstatymų leidėjais, ketvirtadienį pranešė Rusijos parlamentas.
Aktualijos
Sveiko proto pergalė Nyderlanduose
Nyderlandų balsavusių rinkėjų pagrindinė apklausa rodo, kad trečiadienį įvykusius parlamento rinkimus laimėjo premjeras Markas Rutte, lengvai įveikęs antiislamiškų pažiūrų populistą Geertą Wildersą.
Komentarai
Paprasto žmogaus triumfas ir tragedija
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams režimams būdingas rūpestis pastaruoju metu tarsi nevaldoma epidemija ėmė plisti Vakarų pasaulyje. O susirūpinusieji dar ir gausiai apdovanojami – nuo „Brexit“ šalininkų Jungtinėje Karalystėje ir Donaldo Trumpo JAV iki populistinių jėgų mažesnių bei didesnių pergalių daugelyje ES valstybių.
ŽYMA
POPULIZMAS