Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 24 d.


Verslas
EKONOMINĖS PROGNOZĖS
SEB ekonomistai perspėja, kad veiklą atnaujinę prekybininkai susiduria su atšiauria realybe
Lietuvos ekonomika šiemet dėl koronaviruso krizės pagal pagrindinį scenarijų turėtų susitraukti 8,7 proc., tačiau kitąmet atsigavimas turėtų viršyti 6 procentus.
Verslas
ALYTAUS PRAMONĖ
Grįžtant į vėžes: Alytus ir vėl siekia augti padedamas pramonės
Alytus norėtų sulaukti daugiau investicijų, bet tam reikės rimtai paruošti namų darbus Galima teigti, kad būtent pramonė ryškiausiai įrašė Alytų į
Verslas
MAKROEKONOMIKA
Vokietijos gamybos apimtis gruodį krito smarkiausiai per dešimtmetį
Vokietijos gamybos apimtis gruodį sumenko 3,5 proc., palyginti su ankstesniu mėnesiu, rodo Vokietijos pramonės ir darbo ministerijos duomenys.
Komentarai
Kodėl Lietuvos verslui reikia atidžiai stebėti Vidurio Europos ekonomikos pokyčius
Vokietijoje pramonės gamyba smunka jau beveik metus ir kol kas nėra daug įtikinamų požymių, kad padėtis per artimiausius mėnesius pasikeis. Ši šalis yra didžiausia lietuviškos kilmės prekių eksporto rinka, todėl privalome stebėti, kaip keičiasi ir pramonės, ir vidaus rinkos padėtis Vokietijoje. Tačiau Lietuvos verslui labai naudinga dažniau pažvelgti ir į tai, kas vyksta Vidurio Europos, arba vadinamosiose Višegrado šalyse, kurios daug labiau priklausomos nuo Vokietijos ekonominės padėties.
Verslas
Pirmosios rudens kregždės pranašauja naujos recesijos tikimybę
Apie naują ekonomikos nuosmukį nuolat kalbėta nuo prieš dešimtmetį kilusio sunkmečio. Šįkart matoma daugiau nerimauti verčiančių ženklų, tačiau specialistai neprognozuoja, kad pasikartos tuometis krachas.
Verslas
Užteks (beveik) visiems: Lietuvos eksporto rodikliai ir toliau džiugina
Niekam nepavyktų paneigti, kad Lietuvos eksportuotojams sekasi puikiai, tačiau nesunku horizonte surasti keletą tamsių debesų
Aktualijos
Ekspertai dalija patarimus Panevėžio miestui: nesėdėkite rankų sudėję – ieškokite galimybių
Daugiau iniciatyvos, motyvacijos ir nuoseklumo – tai receptas, kurį Panevėžio miestui siūlo ekonomistai, darbo rinkos ekspertai ir mokslo įstaigų atstovai. Geriausių rezultatų esą galima pasiekti tada, kai bendradarbiaujama. Apie tai Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmas ir žurnalas IQ kvietė diskutuoti forume „Panevėžys 2018: Laikas perjungti aukštesnę pavarą“.
Aktualijos
Mokslo ir verslo tandemas regione – perspektyva, reikalaujanti sutelktų pastangų
Miesto ir regiono plėtros procesai – neatsiejama visos šalies vystymosi dalis. Tad socialiniai ir ekonominiai iššūkiai verčia ieškoti bendrų sprendimo būdų. Geriausių rezultatų galima pasiekti tada, jei visi suinteresuoti veikėjai dirba ranka rankon. Apie tai Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialas ir žurnalas IQ kvietė diskutuoti forume „Utena 2018: mokslo ir verslo jungtys“.
Verslas
Ko nežino bosas?
Ketvirtoji pramonės revoliucija arba „Pramonė 4.0“ į Lietuvą ateina pačiu laiku. Ji gali išspręsti darbo rinką kamuojančias problemas, tačiau pradėti teks nuo įmonių vadovų švietimo.
Kultūra
Moderni mažos agrarinės valstybės pramonė
XX a. pradžioje besikurianti Lietuvos valstybė buvo likusi industrializuotos ir urbanizuotos Europos pašonėje – 1923 m. surašymo duomenimis, kaimuose gyveno daugiau nei 84 proc. šalies gyventojų, o apie 79 proc. dirbančių žmonių plušėjo žemės ūkyje
The Economist
Ateities gamyklos
Dėl naujų laimėjimų 3D spausdintuvai pramonėje vertinami vis rimčiau
Verslas
Didžiausia Vokietijos saulės baterijų gamintoja neatlaikė Azijos konkurencijos
Didžiausia Vokietijos saulės baterijų plokščių gamintoja „Solarworld“ ketina artimiausiu metu skelbti bankrotą.
Verslas
Pekino ambicijos temdo saulę
Kinijos ryžtas dominuoti Europos saulės energetikos sektoriuje yra signalas kitoms gamybos sritims
ŽYMA
PRAMONĖ