Meniu
Prenumerata

antradienis, gruodžio 5 d.


Aktualijos
INTERVIU
I. Šimonytė tvirtina, kad būtų kitokia prezidentė nei G. Nausėda: nebandyčiau būti viskuo vienu metu
Antrą kartą į prezidento postą atsisėsti bandysianti premjerė Ingrida Šimonytė nemano, kad pasikartos 2019 m. istorija, kai antrajame rinkimų ture
Aktualijos
PREZIDENTO RINKIMAI
LSDP skyriams keliant kandidatus į prezidentus, dažniausiai skamba V. Blinkevičiūtės pavardė
Kandidatus į šalies vadovus keliantys Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skyriai dažniausiai mini europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės pavardę. Kaip Eltai teigė LSDP komunikacijos
Aktualijos
TREČIADIENIO KALEIDOSKOPAS
Intrigos prieš artėjančios rinkimus, kova dėl Krymo ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Spalio 4-osios svarbiausių naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Intrigos prieš artėjančius prezidento rinkimus Šiandien premjerė Ingrida Šimonytė feisbuke pasidalijo įrašu, kuriuo
Aktualijos
PREZIDENTO RINKIMAI
I. Šimonytė dalyvaus vidiniuose TS-LKD rinkimuose dėl kandidatūros į prezidento postą
Premjerė Ingrida Šimonytė nutarė dalyvauti vidiniuose Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos rinkimuose dėl kandidatūros į prezidento postą.
Aktualijos
PREZIDENTO RINKIMAI
LVŽS šalies prezidento rinkimuose kelia A. Verygos kandidatūrą
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba priėmė sprendimą kelti Aurelijaus Verygos kandidatūrą artėjančiuose prezidento rinkimuose.
Vietovardžiai
PASKUI ĮVYKIUS
Turkija – liūdnų šypsenų šalis
Turkija – paradoksų valstybė. Skirtingose barikadų pusėse stovinti tauta, mylimas ir nekenčiamas jos lyderis, derlinga nedirbama žemė, geresnio gyvenimo troškimas ir blėstančios svajonės. Liepa Žeromskaitė domėjosi, koks gyvenimas verda po atvirukuose vaizduojamu gražiu fasadu.
Pasaulis
JAV PREZIDENTO RINKIMAI
D. Trumpo priešas Ch. Christie įsitraukė į JAV prezidento rinkimus
Buvęs Naujojo Džersio gubernatorius respublikonas Chrisas Christie antradienį įsitraukė į 2024 metų Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus, pristatydamas save kaip aršų politinį kovotoją ir vienintelį kandidatą, pasirengusį pasipriešinti lyderiui Donaldui Trumpui.
Pasaulis
TURKIJA
Prezidento rinkimus laimėjęs R. T. Erdoganas ragina siekti nacionalinės vienybės
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, užsitikrinęs naują penkerių metų kadenciją šalies vadovo poste, pirmadienį paragino siekti nacionalinės vienybės.
Pasaulis
JAV PREZIDENTINĖ KAMPANIJA
J. Bidenas atmetė rinkėjų nuogąstavimus dėl savo amžiaus: teigia, kad jaučiasi gerai
Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas trečiadienį atmetė rinkėjų nuogąstavimus dėl savo amžiaus ir pareiškė, jog jaučiasi gerai siekdamas antros kadencijos, kad galėtų susidoroti su pavojumi, kurį, jo nuomone, Amerikos demokratijai kelia Donaldas Trumpas.
Pasaulis
JAV
Pagrindinis JAV viceprezidentės K. Harris 2024-ųjų kampanijos klausimas – abortai
Tą pačią dieną, kai JAV prezidentas Joe Bidenas paskelbė, kad sieks antros kadencijos šiame poste, jo viceprezidentė iškėlė abortus kaip pagrindinį 2024-ųjų rinkimų kampanijos klausimą.
Pasaulis
TURKIJA
Dėl Turkijos prezidento posto varžysis keturi kandidatai
Turkijos prezidento posto gegužę vyksiančiuose rinkimuose sieks keturi kandidatai. Jų sąrašas penktadienį buvo paskelbtas šalies oficialiajame leidinyje.
Pasaulis
RINKIMAI NIGERIJOJE
Prie balsadėžių – didžiausia Afrikos šalis
Vasario 25 d. Nigerija rinks naują prezidentą, kuris pakeis dvi ketverių metų kadencijas šalį valdžiusį Muhammadu Buhari. Jis dėl ribojimų nebegali siekti trečios kadencijos, todėl prezidentinei centro kairės Visų pažangiųjų kongreso partijai rinkimuose atstovauja buvęs Lagoso gubernatorius Bola Tinubu. Be jo, iš kitų septyniolikos pretendentų lyderiais įvardijami opozicinės centro dešinės Liaudies demokratinės partijos kandidatas Alhaji Atiku Abubakaras ir Peteris Obi iš Darbo partijos. Visi trys rinkimų favoritai įtariami prekyba narkotikais, pinigų plovimu, mokesčių vengimu.
Pasaulis
RINKIMAI ČEKIJOJE
Buvęs NATO generolas P. Pavelas Čekijos prezidento rinkimuose sutriuškino prorusišką milijardierių
Į pensiją išėjęs NATO generolas Petras Pavelas šeštadienį pasibaigusiame antrajame rinkimų ture įveikė buvusį premjerą milijardierių Andrejų Babišą ir tapo
The Economist
PASAULIS 2023. JAV
Lyderystės klausimai
Joe Bidenas ir Donaldas Trumpas nori vėl kandidatuoti 2024 m. rinkimuose. Tačiau jų partijoms gali atrodyti kitaip. JAV netrukus prasidės nauja
Pasaulis
ČEKIJOS PREZIDENTO RINKIMAI
Daliniai rezultatai: į Čekijos prezidento rinkimų 2-ą turą pateks A. Babišas ir P. Pavelas
Milijardierius, buvęs premjeras Andrejus Babišas ir į pensiją išėjęs NATO generolas Petras Pavelas šeštadienį surinko daugiausia balsų pirmame Čekijos prezidento rinkimų ture, rodo daliniai rezultatai.
ŽYMA
PREZIDENTO RINKIMAI