Meniu
Prenumerata

penktadienis, gruodžio 1 d.


Pasaulis
DAGESTANAS
JAV pasmerkė antisemitinį išpuolį Dagestane, Izraelis pareikalavo apsaugoti jo piliečius
JAV pasmerkė „antisemitinius protestus“, kurie sekmadienį įvyko Dagestano oro uoste, pasklidus gandams, kad jame nusileido lėktuvas iš Izraelio, pranešė Baltųjų
Pasaulis
ARMĖNIJA
Armėnijos sostinėje antivyriausybiniai protestuotojai blokuoja gatves
Į Jerevano gatves penktadienį, jau trečią dieną iš eilės, išėjo antivyriausybiniai demonstrantai, protestuodami prieš tai, kaip vyriausybė sprendžia Kalnų Karabacho
Pasaulis
LENKIJA
Lenkijoje po nėščios moters mirties – tūkstantiniai protestai dėl teisių į abortą
Lenkijoje trečiadienį keli tūkstančiai žmonių išėjo į gatves protestuoti prieš beveik visišką abortų draudimą, kurį jie kaltina dėl naujo nėščios moters mirties atvejo.
Pasaulis
VOKIETIJA
Vokietijos viešojo sektoriaus darbuotojai iškovojo atlyginimų didinimą 5,5 proc.
Vokietijos viešojo sektoriaus darbuotojų profsąjungos šeštadienį iškovojo darbo užmokesčio darbuotojams didinimą 5,5 proc., skirtą padėti kompensuoti infliacijos poveikį, o šis pasiekimas greičiausiai sumažins tolesnių streikų tikimybę.
Pasaulis
PRANCŪZIJA
E. Macronas gina pensijų reformą, tačiau sako suprantąs prancūzų pyktį
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį griežtai gynė savo nepopuliarią pensijų reformą, tačiau teigė suprantantis prancūzų pyktį, kurį jie jaučia po tris mėnesius trunkančių protestų.
Pasaulis
PRANCŪZIJA
Prancūzijos pensijų reforma tapo įstatymu, bet protestuotojai nepasiduoda
Kontroversiškoji Prancūzijos pensijų reforma oficialiai įteisinta, tačiau oponentai nenusileidžia ir planuoja toliau priešintis pokyčiams.
Pasaulis
PRANCŪZIJA
E. Macronas pasirašė pensijų reformos įstatymą
Penktadienį Prancūzijos konstitucinis teismas pritarė pensijų reformos įstatymo projektui, o šeštadienį šalies prezidentas Emmanuelis Macronas įstatymą pasirašė. Tačiau profsąjungos žada priešintis kontraversiškiems pakeitimams, įskaitant pensinio amžiaus ilginimui nuo 62 iki 64 metų, informuoja AFP.
Pasaulis
PRANCŪZIJA
Per protestus prieš pensijų reformą Prancūzijoje sulaikyta daugiau kaip 140 žmonių
Priėmus ginčytiną pensijų reformą, padėtis Prancūzijoje nerimsta. Vien tik sostinėje Paryžiuje, žiniasklaidos teigimu, naktį į antradienį sulaikyti 142 asmenys. Sužeista 11 policininkų, pranešė stotis BFMTV, remdamasi policijos šaltiniais.
Pasaulis
PRANCŪZIJA
E. Macronui prastūmus pensijų reformą Prancūziją supurtė protestai
Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono vyriausybei ketvirtadienį parlamente be balsavimo prastūmus prieštaringai vertinamą pensijų reformą, žemuosiuose rūmuose kilo triukšmas, o Paryžiuje ir kituose šalies miestuose – pikti protestai.
Pasaulis
PRANCŪZIJA
Prancūzijoje vėl vyksta protestai prieš E. Macrono pensijų reformą
Prancūzijoje šeštadienį vėl vyksta protestai prieš nepopuliarią pensijų reformą, kurią siekia įgyvendinti prezidentas Emmanuelis Macronas, ir policija prognozuoja, kad į mitingus visoje šalyje septintąją protestų dieną susirinks iki milijono žmonių.
Pasaulis
PRANCŪZIJA
Prancūzijoje pensijų reformai nepritariančios profsąjungos grasina sustabdyti ekonomiką
Užblokuoti keliai, sutrikdyta naftos perdirbimo įmonių veikla, sustabdyti lėktuvai ir traukiniai – tokius įvykius žada Prancūzijos profsąjungos, pagrasinusios šią savaitę sustabdyti Prancūzijos ekonomiką per, kaip manoma, iki šiol griežčiausią atsaką prezidento Emmanuelio Macrono planui padidinti pensinį amžių.
Pasaulis
LOTYNŲ AMERIKA
Tūkstančiai žmonių Peru sostinėje surengė milžinišką antivyriausybinį protestą
Tūkstančiai žmonių ketvirtadienį Peru sostinėje Limoje surengė didžiulį antivyriausybinį protestą, kurio metu kilo susirėmimų su policija, o šalies pietiniuose regionuose padidėjo daugiau kaip mėnesį trunkančių smurtinių protestų aukų skaičius.
Temos
PROTESTAI IRANE
„Esu tokia pati kaip Mahsa. Noriu laisvės“
Pyktis Irano režimui išsiliejo į gatves. Nicolas Pelhamas užrašė atvirą merginos, žurnalistės ir technologijų specialistės, išpažintį.
Pasaulis
AZIJA
Po protestų Kinija kalba apie griežtos COVID-19 politikos švelninimą
Kinijos vyriausioji pandemijos valdymo pareigūnė ir keli miestai pranešė, kad gali būti sušvelninta griežta nulinės COVID-19 tolerancijos strategija po visoje šalyje vykusių protestų, kuriuose buvo reikalaujama nutraukti užsidarymus ir suteikti daugiau politinės laisvės.
Pasaulis
JAV
JAV vyksta Kinijos protestų dėl COVID-19 palaikymo akcijos
Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas stebi neramumus Kinijoje, vykstančius protestuotojams reikalaujant atšaukti griežtas kovos su COVID-19 priemones ir suteikti daugiau politinių laisvių, pirmadienį pranešė Baltieji rūmai, visose JAV prasidėjus solidarumo mitingams.
ŽYMA
PROTESTAI