Meniu
Prenumerata

šeštadienis, liepos 13 d.


Pasaulis
SVEIKATA
PSO: skiepai nuo COVID-19 Europoje išgelbėjo mažiausiai 1,4 mln. gyvybių
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) antradienį paskelbė, kad COVID-19 skiepai Europoje išgelbėjo mažiausiai 1,4 mln. gyvybių, tuo pat metu pabrėždama, jog virusas niekur nedingo.
Pasaulis
PSO COVID-19
PSO ir JAV institucijos stebi naują COVID-19 atmainą
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir JAV sveikatos priežiūros institucijos pranešė, kad atidžiai stebi naują COVID-19 atmainą BA.2.86, nors galimas jos
Pasaulis
COVID-19
PSO siekia gauti daugiau duomenų apie COVID-19 protrūkį Kinijoje
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį pakartojo, kad Kinija turi dalytis daugiau duomenų apie šalyje įsižiebusį COVID-19 protrūkį, ir kartu pagyrė Vašingtono „radikalų skaidrumą“ kovojant su nauja viruso forma.
Pasaulis
COVID-19
ES ragina reikalauti, kad Kinijos keleiviai atliktų COVID-19 tyrimus
Europos Sąjungos ekspertų posėdyje trečiadienį nuspręsta primygtinai raginti ES šalis reikalauti, kad iš Kinijos atvykstantys keleiviai atliktų COVID-19 testus. Susitikime taip
Pasaulis
UKRAINA
PSO įspėja apie milijonų ukrainiečių „gyvybei pavojų keliančią“ žiemą
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį įspėjo, kad, Rusijai sudavus virtinę raketų smūgių Ukrainos elektros tinklui, ateinanti žiema „kels pavojų“ milijonų ukrainiečių „gyvybei“.
Aktualijos
SVEIKATA
Nuo kitų metų Lietuvoje įteisintas medikamentinis nėštumo nutraukimas
Nuo kitų metų Lietuvoje nutraukti nėštumą bus galima ir ne chirurginiu būdu, o išgėrus gydytojo paskirtus vaistus, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Pasaulis
PANDEMIJA
PSO: tyrimai rodo natūralią COVID-19 kilmę, bet dar neatmetama jokia teorija
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį sveikino naujus tyrimus, kuriais prieita prie išvados, kad COVID-19 atsirado gyvūnų turguje Kinijos Uhano mieste,
Pasaulis
SVEIKATA
ES patvirtino vakcinos nuo raupų naudojimą siekiant apsisaugoti nuo beždžionių raupų
Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) beždžionių raupų protrūkį pripažinus tarptautinio masto ekstremaliąja visuomenės sveikatos situacija, Europos Komisija patvirtino vakcinos nuo raupų naudojimą siekiant apsisaugoti nuo beždžionių raupų, pirmadienį pranešė šį preparatą sukūrusi Danijos vaistų gamintoja.
Aktualijos
COVID-19
V. Andriukaitis: daugėjant COVID-19 susirgimų, pamiršti karantino alternatyvą – sudėtinga
Lietuvoje bei visoje Europoje augant naujai susirgimų koronavirusu bangai, ilgesniam laikui pamiršti karantino alternatyvą būtų sudėtinga, sako Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) specialusis pasiuntinys Europoje Vytenis Povilas Andriukaitis.
Pasaulis
COVID-19
PSO perspėja: COVID-19 pandemija „toli gražu nesibaigė“
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas antradienį pareiškė, kad vėl augantys užsikrėtimo COVID-19 skaičiai rodo, jog pandemija dar toli gražu nesibaigė, ir perspėjo, kad virusas laisvai plinta.
Pasaulis
Europoje šią vasarą tikimasi didelio COVID-19 plitimo masto
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ketvirtadienį pareiškė, kad šią vasarą Europoje tikimasi didelio COVID-19 plitimo masto, ir paragino šalis stebėti ligos
Pasaulis
COVID-19
PSO: koronaviruso pandemija galimai žengia į baigiamąją fazę Europos regione
Atsiradus koronaviruso omikron variantui COVID-19 pandemija perėjo į naują fazę ir galbūt artėja prie pabaigos Europoje, sekmadienį pranešė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono direktorius Hansas Kluge.
Pasaulis
COVID-19
PSO: šalių sveikatos sistemos dėl COVID-19 „cunamio“ artės prie „griūties ribos“
Dėl užsikrėtimo koronavirusu atvejų, susijusių tiek su omikron, tiek su delta variantais, „cunamio“ šalių sveikatos apsaugos sistemos artės prie „griūties
Pasaulis
OMIKRON
PSO įspėja dėl „labai didelio“ omikron atmainos pavojaus
Daugeliui pasaulio šalių dėl itin užkrečiamos koronaviruso omikron atmainos fiksuojant rekordinius COVID-19 protrūkius, ši atmaina kelia „labai didelį“ pavojų ir
Pasaulis
COVID-19
PSO atidžiai stebi koronaviruso delta atmainos subvariantą
Pasaulyje vėl daugėjant COVID-19 atvejų, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė atidžiai stebinti vieną koronaviruso delta atmainos subvariantą ir norinti išsiaiškinti, ar jis yra užkrečiamesnis už pradinę atmainą.
ŽYMA
PSO